Jerry je nespokojený s Mortyho psem, a tak si od Ricka vyžádá zařízení, které zvýší jeho inteligenci, neblahé následky na sebe však nenechají dlouho čekat. Rick a Morty se zatím dostanou do snu Mortyho matikáře a snaží se mu vnuknout myšlenku, že má dát Mortymu jedničku. (Oralfabet)

MrMartinTm

Lawnmower Dog je za mě první pravá Rick & Morty epizoda a první díl tohoto seriálu, který je schopný zaujmout. Oproti pilotu je tu totiž konečně zajímavá, zábavná, šílená a extrémně nápaditá premisa, konkrétně celá dějová linka s cestováním do snů lidí, krásně a vtipně parodující Počátek a Noční můru. Tuna skvělých vtipů a hlášek, zajímavé prostředí, klasicky skvělá animace a dobré postavy. Druhá dějová linka s Mortyho psem, který získá inteligenci a psí rasa si začne podmaňovat lidstvo, je už trošku slabší, hlavně má příliš rychlé tempo a její rozřešení přichází tak nějak odnikud (i když cením, jak se to tvůrci snažili spojit právě s linkou o snovém cestování), ale stále je hodně fajn. Epizoda má dle mého pořád trochu moc sexuálního a fekálního humoru, který občas není příliš vtipný, naštěstí se to v budoucnu ještě zlepší. Jinak ale takový klasický, velmi dobrý díl Ricka a Mortyho. 7,5/10 ()