Pôvodný seriál spoločnosti Amazon sa začína v Los Angeles, kde sa osem ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú, ocitnú uviaznutí v garážovom dome vplyvom pôsobenia nadprirodzených síl. V skupinke sa objavujú najrozmanitejšie charaktery – policajtka, klaun, obvinený na úteku, tvrdiaci o sebe, že je nevinný, elitný právnik a jeho pomocník, francúzska herečka, opitý a chlipný Brit a nakoniec veľmi bohatá vdova, ktorej sídlo by sa mohlo stať útočiskom pre všetkých. Nikto z nich totiž nevie aké apokalyptické udalosti spôsobili objavenie síl, ktoré celý svet zmenili v miesto plné násilia a krutosti. (Incantator)

create

Od pilotního dílu jsem nečekal moc a to jsem také ani nedostal. Seriál si vytvořil zprvu kvalitní zápletku, kterou čím dál víc zabaloval do záhady, až nakonec celá vyšuměla do prázdna. Postavy pro mně byly naprosto nezajímavé, až nesympatické, výjimku tvořil Aldis Hodge, který po celou dobu pilotního dílu přebíral hlavní roli, až se stal postupně jedinou zajímavou postavou seriálu. Nečekal jsem moc, ale čekal jsem víc. ()

RedRose

Námět zajímavý, ale to bude asi tak vše... Klasické nelogično a až příšerně tupé chování jednotlivých postav je už asi klasika u nových seriálů, ale snad to nakonec k něčemu bude... Na to, že když v Americe vypadne proud, tak v minutě všichni panikaří, kolabují a všem neskutečně tečou nervy a po jednom dni bez proudu dochází k až tragickým nepokojům, rabování a drancování, na to bych si asi už měl zvyknout... Tady je to všechno na jednom místě a v jeden čas a i když nebyla zatím řečena žádná příčina, jen to že není proud a ty vrtulníky se chovaly trochu zvláštně, chování amerických občanů, bylo ukázkové... Je tedy třeba se sebezapřením nějak přežít prvních 20 minut, kde se všichni chovají tak nějak protivně nenormálně a potom se to už dá vydržet v pohodě a závěr slibuje něco, co by se mi mohlo líbit, takže uvidíme... Pokud nebudou policistky logicky viset na dveřích záchranářských aut a pokud nahé prostitutky nebudou moc mluvit o bibli a soudných dnech, tak to může být i snesitelné... Chrise Cartera mám rád, tak snad to nebude moc velký průšvih a budu se spoléhat na starou pravdu, že legendární seriály nemají nejlepší piloty... Pilot cca za 46%... ()

DavidWebb

Nový seriál, ktorý má dosť dobrý nášľap aby ma zaujal, ale rovnako ako to vyzerá zaujímavo, tak to môže dopadnúť hodne zle. Pretože kostra príbehu vypadá dosť záhadne a v pilote je dávkovaná primerane pomaly, ale tie detaily! SPOILERY! 8 ľudí sa ocitne uväznených v garáži mrakodrapu a od slobody ich delí garážová roleta. V garáži je X áut. A oni sa nevedia dostať von. Musím písať ďalej? Vonku je panika. Nikto! nevie čo sa vlastne stalo. Keď nikto nevie čo sa stalo (okrem výpadku prúdu) prečo je tam teda panika? Prečo nikto nejazdí autom ak našich 8 môže? Keď si policajtka Munezová nechala vziať zbraň od toho "bendeja" tak sa mi už začali potiť oči. KONIEC SPOILERA! No tak aj napriek týmto "detailom" to bolo pre mňa celkom chytľavé a som zvedavý, na akú úroveň sa to celé dostane. Pretože podobné seriálové záhady sú presne moja šálka kávy... ()

srncek odpad!

Neviem,kde skôr začať,či pri tom najotrasnejšom castingu v histórii seriálov,nekonečne dlhou a nudnou úvodnou scénou v garáži,nepočúvateľný akcent toho večne fokujúceho Íra,a gumenného čerta na konci pilotu..toto je presne ten typ seriálov,kde sa 50minút bude diať absolútne hovno,jeden trapnejší dialóg treťotriednych hercov bude striedať druhý,na konci sa niečo mihne na 10 sekúnd a koniec..HNOJ 0% ()

Alex126

Po prvním díle dávám dvě hvězdy, protože to není úplně špatné, ale žádný bůhví jaký start to nebyl. Uvidíme, co Chris Carter vymyslí dál, avšak moc nadějně to nevypadalo. První epizoda připomínala opravdu nízkorozpočtovou Válku světů ( začátek ) a ke konci Světovou válku Z. Hrdinové jsou většinou bez charismatu a když už vám něco utkví v hlavně, tak je to hrůzný přízvuk ( skotský ? velšský ? ) bílého chlapíka, který před každým druhým slovem musí říct ,,fucking'' - a není to sranda jako u afro-američanů. S těží jsem to dokoukal. Možná si pustím ještě jeden díl, ale spíš si pustím zase ,,Hru o trůny'', než abych šel do tohoto bůhví čeho. ()

mArtinko5MB

Veľmi rozporuplný rozjazd seriálu, trošku amatérske dialogy a nedomyslené scény(minimálne 2, aby som nekrivdil). Seriál má však potenciál a neodsudzujem hneď na základe spoileru. ***** je však neúmerné prehnané hodnotenie a jednou scénou sa nič na ňom nemení - celkový dojem je dôležitý ;) Pilot: 60% ()

v0jt1s3k

Proč sakra zase ve skupině klasický "průřez" populací. Navíc se všichni chovají opět jak děcka. Pilot zklamání, od Pana Xfiles se očekávala jiná kvalita. Zkusím druhý díl, ale mám špatný pocit ()

Allein4

Chris Carter zamotal do jednoho dílu všechny série Akt X a po vzoru Lostů vytvořil mnoho otazníků, jenže žádné odpovědi. Diváka tohle musí zaujmout. Ale otázka je - nechtělo to být přece jen trochu jednodušší? Toho tajemna bylo až moc. Po pilotu tak hodnotím průměrně, uvidíme, jak to bude dál. Určitě je dobře, že Amazon povolil celou sérii, ta ukáže. ()

veere odpad!

Po pilotu - vůbec se nedivím, že to Amazon stopnul - scenaristická krize, nejspíš ani tvůrci netušili co z toho chtějí mít, tak rozvedli několik linek a "překvapení", nic mi nepřišlo příliš zajímavé a působilo to spíš prvoplánově... stejně tak herecké obsazení jak z multikulti příručky (teplouš, negr, stará baba, vidlák, francouzka...) I když by mě zajímalo jakým směrem chtěli seriál posunout, a možná by se kvalitativně zvednul, tak pilot rozhodně nezaujal. ()