P!nk - Try

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2012, 4 min

kingik

Při tomhle invenčním obrazovém ztvrárnění se dá zapomenout o čem písnička extravagantní interpretky vlastně vypovídá. Pink a "prostná cvičení". Tedy tak ohebnou zpěvačku jsem v klipu zatím neviděl a s minimem střihu nám v těchto scénách předvedla své gumové tělo. Písnička zpočátku zaujme, ale o pár chvil později už patří divákova pozornost sledu scén, kdy se Pink až zuřivě po svém cvičícím partnerovi vydatně plazí, pak zase leží jakoby bezvládně na podlaze a svoji gymnastiku završí efektní roznožkou, kterak ji partner drží na ramenou hlavou dolů. Kdo přišel na takové pojetí klipu ve kterém pohyby řeknou hodně je docela génius, když uvážím, že na papíře to jistě nevypadalo nijak extra divácky. Floria Sigismondi však zřejmě dala na svoji intuici, že P!nk na tohle bude zdatná a k jejímu naturelu to bude sedět. Kombinace akrobatických pohybů v nichž je emotivně zachycen komplikovaný partnerský vztah zahrnující partnerské rozepře, usmiřování i náznaky soulože je velice zajímavým nápadem, který velmi dobře funguje. U jiné zpěvačky by to mohla být nuda, P!nk však není prvoplánově sexy, a jak to tak vidím, 99% mainstreamových sexy zpěvaček by právě vsadilo jen na vlastní pronikavý sexappeal. Skladba k danému celku ladí, ale je o nějaký ten stupínek pod výrazovostí klipu, když je stabilně stavěna do druhořadé pozice, ale v určitých fázích však dochází k perfektnímu protnutí obrazu a hudby a dobře jsou zvládnuté přechody z jedné scény do druhé. I outdorová pouštní scéna je po tom komorně intimním "strečinku" ve vybydleném domě poměrně chvalitebně zakomponována. Jde o to, že tvorba P!nk se nějakým způsobem posouvá a vyvíjí tím správným a jí vyhovujícím směrem. Má své posluchače tam, kde je chce mít a kde oni chtějí mít ji. I když jsem z ní nikdy nebyl na větvi, je třeba uznat, že na sobě pracuje a její dva roky starý klip má zajímavé obrazové proporce. Je však potíž v tom, že pokud není vaši oblíbenkyní, patrně na vás bude její klip působit až tuctovým a málo převratným dojmem. Jde tedy o úhel pohledu. Mé hodnocení: 60% ()

Laxik

Nápad na klip za všechny peníze, téměř dokonalé provedení a jedna z mých oblíbených písniček od P!nk. ()

• Neoblíbenější video, které kdy Pink natočila. Inspirováno bylo pouličním představením, které zpěvačka náhodou viděla při návštěvě Paříže. [Zdroj: Óčko Star] (rafix)