Quartier de femmes

• USA Devil's Island Lovers (více)
všechny plakáty

Karlos80

Z mého pohledu bylo daleko zajímavější první Francovo WIP "Der heiße Tod" a.k.a "99 Women" z r. '69. Mladý pár odsouzený za zločin, který nespáchal, je ve vězení někde v Jižní Americe, kde je ženská i mužská věznice. Ženy jsou zde psychicky a fyzicky zneužívány, občas mučeny, muži pracují v kamenolomu. Nechybí, jak už to tak bývá v těchto filmech, krutý a šílený vezěnský správce, zde představovaný herečkou Rosou Palomar. Útěk a vzpoura mohly býti přece jen lépe propracovány, v celkovém finále jsem byl ale docela spokojen. Hapík ale rozhodně nečekejte..Film nese typické Francovy poznávací prvky, co se však týká tak typických prvků WIP filmů, sexu, nahoty, různého druhu sadismu a mučení, tak zde v těchto směrech je film nezvykle decentní a umírněnější než například v režisérových některých pozdějších filmech. Místy si myslíte, že se díváte na mýdlovou operu než na sleazy euro/trash exploitation, kterou režisér proslul. Dramatická stránka filmu stejně jako příběh celkem ušly, i když to všechno vypadá spíše nepravděpodobně, umírněnější exploitace ve španělské verzi kterou jsem viděl, byla trochu škodu, ale zas vyloženě nevadila. Navíc tu byla na první poslech velmi dobrá westernová Nicolaiova hudba, která měla opravdu efektní účinek na celý film. Koukám, že ve filmu hrála i známá eurocultovní hvězda, jedna z dvorních Francových hereček, Lina Romay, bohužel, jsem ji zde vůbec nezaregistroval..P.S.: Jak už jsem psal, existují 2 verze tohoto filmu, já viděl tu umírněnější, ta originální francouzská pod názvem "Quartier de femmes" je daleko více explicitnější a o cca 20 min. delší, obsahuje více erotických sekvencí, ale méně dialogů. Vůbec ve Francových filmech z této doby panuje neuvěřitelný chaos, pomalu každý jeho film existoval ve zcela odlišných verzích pro různá mezinárodní publika, protože každý stát měl své zákony, co se týká např. zákonu o cenzuře apod.. ()