poster

Virunga (festivalový název)

 • Virunga

Dokumentární

Velká Británie / Demokratická republika Kongo, 2014, 90 min

Kamera:

Franklin Dow

Producenti:

Joanna Natasegara
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B-Boy1
  *****

  90-100% ... Hlúpy človek, peniaze, vojna, peniaze, pokoj, korporácia, peniaze, vojna.... A niekde uprostred toho všetkého je Národný park Virunga v DRC - oáza pokoja, života, prírody a niekoľkých ohrozených živočíšnych druhov vrátane horských goríl. Niekedy si prajem aby ľudstvo vyhynulo. Mnoho jedincov, a to nehovorím o malom čísle, si nezaslúži žiť nielen na tejto planéte, ale vôbec. Dokumenty hodnotím skôr z obsahovej stránky, pokiaľ ich formálna stránka nie je úplne mimo. Tento bol dobre natočený a ešte ma aj obsah dostal.(18.2.2016)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(16.1.2015)

 • NJD
  *****

  Fantasticky zpracovaný kontrast mezi tím, co je na našem světě krásné a tím, co je akorát k pláči. Obzvlášť záběry ze skrytých kamer stojí za to. O závěrečné půhodině ovlivněné agresí rebelů z M23 ani nemluvě...nepamatuju si, kdy jsem se naposledy u dokumentu takhle bál.(29.3.2015)

 • Tosi
  *****

  Virunga je poslední útočiště horských goril na světě, ale tento dokument zachycuje jen velmi málo z jeho krás. Virunga je velmi zajímavým, důležitým, ale ponejvíce smutným pohledem na boj správců parku proti úplatkářství, korupci a násilí ze strany firmy těžící ropu a místní povstalecké skupiny. Je to napínavý boj vedený roztřesenou skrytou kamerou, ale minimálně posledních pár minut vám dokáže, že měl smysl. Jasných 5*(19.6.2016)

 • Vrata88
  *****

  Dokument, který se nás svým velkolepým a hollywoodským stylem snaží srazit na kolena a přinutit k lítosti, chce abychom litovali toho, že existují na naší planetě lidé, kterým je lhostejné životní prostředí, kteří jsou schopni podporovat rebelské armády v genocidách jen kvůli tomu aby z toho měli vlastní zisk. Peníze prostě hýbou světem a lidi, kteří berou ochranu přírody vážně a jsou schopni obětovat život pro přídní rezervace je méně, než je potřeba. Virunga je nádherným příkladem toho, jak film může podat myšlenku, vyprávět příběh a donutit člověka k zamyšlení.(29.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace