Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (kwietitze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

InJo 

všechny recenze uživatele

Bratr 2 mi není proti srsti a ani jsem se u něj nekousal nudou, ale nízké hodnocení mu dát prostě musím, jelikož něco tak scénáristicky děravého se hned tak nevidí. Elementární logika je věc, která v tomto filmu v podstatě vůbec neexistuje (viz několik podivných a hlavně nedořešených dějových linií a motivů), a navíc vlastně ani nevím, co to mělo být za žánr - vzhledem ke spoustě legračních scén (ačkoliv mnoho z nich bylo směšných spíš nechtěně - btw. Terminátor je vedle Danily Bagrova se svou zabijáckou výkonností a neúctou k lidskému životu těžký amatér) bych to tipoval na rozplizlou gangsterskou komedii, ale řekl bych, že tvůrci se snažili spíš o syrový kriminální thriller ve stylu prvního dílu, který sice taky není žádný zázrak, ale aspoň měl nějaký čitelný koncept a i tah na bránu. Toto pokračování je regulérní guláš, který dokáže jakž takž pobavit, ale vůbec se nedá brát vážně. 40 - 50 % ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Moc se mi líbil pohled na USA ruskýma očima, žádné nádherné scény z Beverly Hills, ale kurvy, mafie, špína, pokrytectví. Líbila se mi scéna, kdy přijde policajt zatknout Rusa za to, že pije alkohol na veřejnosti (jakmile ale máte alkohol v pytlíku, tak není vidět, co pijete = nepijete alkohol). Líbil se mi střet patriotismu Rusů i Američanů - každý vyznává svůj patriotismus jinak - Rusové jsou více praktičtí a nejsou svázaní tím, co by se správně mělo dělat. Škoda že Bodrov umřel... ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Po nevídanom úspechu prvého filmu na domácej pôde a vysokému dopytu po pokračovaní sa Balabanov o tri roky neskôr rozhodol dať ľudu to, čo požadoval. Danila, veterán prvej čečenskej vojny, sa po útrapách v prehnitom Petrohrade vydáva do hlavného mesta, aby viedol normálny život a zabudol na svoju bývalú kariéru "nájomného" zabijaka. Moskovská mafia má však dlhé chápadlá a harmonická idylka sa rýchlo rozplynie. V druhej polovici kormidlo prevezme "pracovná" návšteva New Yorku a Chicaga, kyjevská mafia, čierni pasáci a skorumpovaní americkí biznismeni. Vzniká tým pestrá paleta rôznych perspektív na identické témy (napr. patriotizmus, spôsob života, sociálne otázky a dilemy). Z pohľadu zápletky sa jedná o zmes ťažko uveriteľných báchoriek, udalostí a interakcií, ktoré by sa jednoducho stať nemohli (príklad #1: pohľadná televízna moderátorka zrazí chodcu, ktorý zhodou okolností vyzerá jak čistý bezdomovec, vezme ho k sebe domov do svojho luxusného apartmánu s výhľadom na Manhattan, aby ho ošetrila, po pár minútach ho tam nechá a odíde do práce, no a keď sa večer vráti, opýta sa, či je v poriadku, a následne ho prefikne... to akože kde sme? :D). Z pohľadu filmárčiny silné stránky (kamera, štylizácia) aj neduhy (absolútne mizerná práca s hercami, nevyrovnané tempo, neexistujúca gradácia) predchádzajúceho filmu zostali, strih však zlepšený o značný kus. Oba filmy sú ale silné v sociálnych témach, reflektujú nálady a stav ruskej spoločnosti toho času, ktoré zakrývajú za jednoduché príbehy o honbe za pomstou a túžbou po spravodlivosti. Rozhodne dilógia, ktorá stojí za skus. (16.1.2020) (14.6.2022) ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Původní film byla pořádně syrová reflexe jelcinovského Ruska. Jakmile ovšem Danila zametl s několika provinčními mafiány v Petrohradu, přestěhoval se do Moskvy (a Balabanov začal pošilhávat po mezinárodním komerčním úspěchu), máme tu scenáristickou slátaninu, která se místy dokonce dost vleče (posléze začne být divákovi lhostejné, proč se vlastně Danila vydal do Států). Nad vodou to drží Bodrovovo charisma (ten hlas!) a pár momentů, jako třeba ten, kdy si před přestřelkou začne recitovat básničku zaslechnutou na školní besídce. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak je sice pravda, že dvojka je slabší než jednička (o tom žádná), ale i tak jde o docela slušnou podívanou. Danila Bagrov si jen tentokrát pořádně zařádí v USA a jak už je u něj zvykem, bez pořádných průserů a několika mrtvol se to prostě neobejde. Opět nasadí sluchátka, pomiluje pár žen, vystřílí kupu nábojů a obětuje i trochu vlastní krve. Jen na to tentokrát nebude úplně sám. Jeho Брат Viktor se konečně vzpamatoval (no jestli se to tak dá říct) a přiloží ruky k dílu (i když v jeho případě spíš bude žehlit průsery, do kterých se sám dostal). Proti nim budou stát nejen Afroameričané, ale i Ukrajinci – takže o akci bylo postaráno…Zaujalo i zpestření z hokejového tréninku, kde se objeví na chvíli i Jarda Jágr. Jen už mi to prostě nepřišlo tak špinavé a drsné, jako tomu bylo mezi ruskou spodinou a navíc se tu objevilo i několik nelogických kiksů. I tak je to ale pořád průměr… ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně, kdy jde hlavní hrdina na trénink Pittsburghských tučňáků, se na chvíli objeví i Jaromír Jágr, další slavný hokejista Darius Kasparaitis dokonce prohodí pár slov. (Lurtz37)
  • V 51. minutě filmu, hned po úspěšném použití druhého granátu, vidíme v záběru zadní část vozu Škoda Forman červené barvy (jedná se o poslední typovou řadu vozu). (grovik.net)

Reklama

Reklama