• Aky
  *****

  Výtečná krimi komedie, jaká se podaří jednou za mnoho let. Skutečně velmi připomíná Podraz, aniž je však plagiátem.(8.12.2014)

 • Terva
  ****

  Celovečerní debut Julia Machulského připomene americkou kriminální komedii Podraz (George Roy Hill, 1973), s níž jej spojuje retrostylizace a zvláštní styl humoru. Film získal na Polish Film Festival cenu za nejlepší režisérský debut. Scénář : Juliusz Machulski. Kamera : Jerzy Lukaszewicz. Hudba : Henryk Kuzniak(30.4.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Až se jednou rozhodnu vykrást banku, tak o tom předem uvědomím jejího ředitele, bezpečnostní agenturu a všechny orgány činné v trestním řízení. Jinak by to nemělo pořádné grády a nestálo by to ani za náústek od trumpety. Naštěstí kasař Kvinta vlastní nejen trumpetu, ale i dost velké koule na to, aby podobnou akci provedl a přestože akci občas trošku schází tempo, tak nejeden luxusní kameňák řadí v mém pomyslném žebříčku tuto klasiku mezi nejlepší zlodějské filmy všech dob. No, to je možná trochu přehnané, ale určitě se vejde mezi TOP 100 krimi komedií natočených v Polsku v roce 1981.(27.1.2015)

 • paascha
  ****

  V době třídní propagandy a sovětizace duší zapůsobil tento film, stejně jako pozdější Machulského počiny, jako zjevení. Společná atmosféra s Podrazem a Prohnilými je patrná, originalitu a osobitost však tento debut nezapře(19.10.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Příjemná atmosféra, nápad, nadhled, tím vším film disponuje od první do poslední minuty. Dost mě dostávaly i dialogy, oni působily celkem nenápadně, ale některé seky byly vysloveně exibiční. Filmařsky dokonale udělaná zábavně lupičská nenuda, která má styl a úroveň. Juliusz Machulski odstartoval svou tvůrčí kariéru opravdu velkolepě.(4.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace