• Rob Roy
  ****

  Velmi úsporně zrežírovaný a přitom stylový a elegantní zlodějský film.(31.7.2003)

 • Terva
  ****

  Celovečerní debut Julia Machulského připomene americkou kriminální komedii Podraz (George Roy Hill, 1973), s níž jej spojuje retrostylizace a zvláštní styl humoru. Film získal na Polish Film Festival cenu za nejlepší režisérský debut. Scénář : Juliusz Machulski. Kamera : Jerzy Lukaszewicz. Hudba : Henryk Kuzniak(30.4.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Až se jednou rozhodnu vykrást banku, tak o tom předem uvědomím jejího ředitele, bezpečnostní agenturu a všechny orgány činné v trestním řízení. Jinak by to nemělo pořádné grády a nestálo by to ani za náústek od trumpety. Naštěstí kasař Kvinta vlastní nejen trumpetu, ale i dost velké koule na to, aby podobnou akci provedl a přestože akci občas trošku schází tempo, tak nejeden luxusní kameňák řadí v mém pomyslném žebříčku tuto klasiku mezi nejlepší zlodějské filmy všech dob. No, to je možná trochu přehnané, ale určitě se vejde mezi TOP 100 krimi komedií natočených v Polsku v roce 1981.(27.1.2015)

 • Aky
  *****

  Výtečná krimi komedie, jaká se podaří jednou za mnoho let. Skutečně velmi připomíná Podraz, aniž je však plagiátem.(8.12.2014)

 • 5150
  ****

  Vtipná krimi režiséra Juliusze Machulskiho, která zejména v posledních 20 minutách nabere neuvěřitelné obrátky. V hlavní roli Jan Machulski (otec Juliusze). // Febiofest 2006(3.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace