Výtečná krimi komedie, jaká se podaří jednou za mnoho let. Skutečně velmi připomíná Podraz, aniž je však plagiátem.(8.12.2014)

Vtipná krimi režiséra Juliusze Machulskiho, která zejména v posledních 20 minutách nabere neuvěřitelné obrátky. V hlavní roli Jan Machulski (otec Juliusze). // Febiofest 2006(3.4.2006)

Příjemná atmosféra, nápad, nadhled, tím vším film disponuje od první do poslední minuty. Dost mě dostávaly i dialogy, oni působily celkem nenápadně, ale některé seky byly vysloveně exibiční. Filmařsky dokonale udělaná zábavně lupičská nenuda, která má styl a úroveň. Juliusz Machulski odstartoval svou tvůrčí kariéru opravdu velkolepě.(4.1.2015)

Celovečerní debut Julia Machulského připomene americkou kriminální komedii Podraz (George Roy Hill, 1973), s níž jej spojuje retrostylizace a zvláštní styl humoru. Film získal na Polish Film Festival cenu za nejlepší režisérský debut. Scénář : Juliusz Machulski. Kamera : Jerzy Lukaszewicz. Hudba : Henryk Kuzniak(30.4.2011)

• Chrustyn

Ve své podstatě standardní lupičská zábava, jen ne tak zábavná.(9.7.2013)

• - Film získal Zvláštní cenu na filmovém festivalu v Manile. (Terva)

• - Film obdržel na filmovém festivalu debutních snímků v Koszalinu Cenu poroty. (Terva)

• - Na mezinárodním festivalu Karlovy Vary byl snímku udělen diplom poroty. (Terva)