Velmi úsporně zrežírovaný a přitom stylový a elegantní zlodějský film.(31.7.2003)

Příjemná atmosféra, nápad, nadhled, tím vším film disponuje od první do poslední minuty. Dost mě dostávaly i dialogy, oni působily celkem nenápadně, ale některé seky byly vysloveně exibiční. Filmařsky dokonale udělaná zábavně lupičská nenuda, která má styl a úroveň. Juliusz Machulski odstartoval svou tvůrčí kariéru opravdu velkolepě.(4.1.2015)

Polská pecka. Primitivní příběh pěti ( ;-) ) Poláků - proti pistolníkům, peněžním podvodníkům... Uff.. Komentář od pé nevyšel. Ale vězte, že Vabank je tím nejskvelějším skloubením krimi a komedie jaký si dovedete představit.(14.7.2003)

Výtečná krimi komedie, jaká se podaří jednou za mnoho let. Skutečně velmi připomíná Podraz, aniž je však plagiátem.(8.12.2014)

Až se jednou rozhodnu vykrást banku, tak o tom předem uvědomím jejího ředitele, bezpečnostní agenturu a všechny orgány činné v trestním řízení. Jinak by to nemělo pořádné grády a nestálo by to ani za náústek od trumpety. Naštěstí kasař Kvinta vlastní nejen trumpetu, ale i dost velké koule na to, aby podobnou akci provedl a přestože akci občas trošku schází tempo, tak nejeden luxusní kameňák řadí v mém pomyslném žebříčku tuto klasiku mezi nejlepší zlodějské filmy všech dob. No, to je možná trochu přehnané, ale určitě se vejde mezi TOP 100 krimi komedií natočených v Polsku v roce 1981.(27.1.2015)

• - Na mezinárodním festivalu Karlovy Vary byl snímku udělen diplom poroty. (Terva)

• - Julius Machulski si odnesl ocenění za režijní debut. Cenu udělil Polský filmový festival roku 1981 ve Gdyni. (Terva)

• - Film obdržel na filmovém festivalu debutních snímků v Koszalinu Cenu poroty. (Terva)