The Windmill Massacre

• Velká Británie The Windmill Massacre (více)

Partia turistov sa vyberie z Amsterdamu na výlet po okolitých veterných mlynoch, ktoré sú pre návštevníkov Holandska pôsobivou atrakciou. Zo začiatku je atmosféra príjemná, čomu pomáha aj usmievavý sprievodca. Keď sa začne stmievať, nastanú nečakané problémy. Autobus sa pokazí a najbližšia dedina je vzdialená viac ako hodinu chôdze. Výletníkom ponúkne nádej vzdialený mlyn. Ešte však ani nestihnú vystúpiť z autobusu, už ich zo vzdialeného lesíka pozoruje muž so zbraňou v ruke. Začína sa nečakané dobrodružstvo, z ktorého nikto nevyviazne živý. (Marceloo)

peiton

Koho toto napadlo??Ešte veterné mlyny neboli strašidelné.Ak by som sa ocitla v tomto snímku ako hriešnica,presne viem ako by som sa ja nesprávala,presne tak ako sa chovala naša partia hriešnych turistov.Obávam sa,že z takýhto druhov čiže slasherov som už dávno vyrástla.Jediný svetlý bod v tejto prvoplánovej a predvídateľnej vyvraždovačke vidím v onej akoby spravodlivej vsuvke a síce :,,Na každého raz príde a budeme pykať za svoje hriechy:" Go Satane,go. :-)) ()

bourec

Takže slasher,okořeněnej celkem solidní zápletkou,ovšem tak děsně natočenej,že to vlastně veškerou snahu o neotřelost maže,a je z toho jen další nuda.Z hororovejch subžánrů mám tenhle nejmíň v oblibě,a ten konec mě taky nenakrknul,kdo by si za osmdesát minut vytvořil vztah k takhle nesympatickejm postavám.Kdo nemá nějakou větší potřebu,nekoukat.30%. ()

dubinak

Ani jsem nečekala, že bude The Windmill Massacre takto průhledný, jednoduchý a prvoplánový. Je to zkrátka takový novodobý slasher, který se snaží až parodicky (nevím, jestli záměrně) napodobit známá kultovní vyvražďovací béčka a nesnaží se o nic šokujícího. Postavy jsou vražděny předvídatelně a až na poslední tečku v závěru, jde o přesnou osnovu slasherového hororu. Celkově to na mě působilo poněkud hloupoučce, ale dívat se na to v pohodě dalo. ()

HorrFi

Na Holaňdany dost dobrý nebo aspoň já si nevybavuju jinej holandskej horor.. jeden z těch lepších slasherů za poslední dobu a ikdyž je to podle klasický šablony, tak to pořád jakž takž zabírá.. dobrá atmosféra, povedený vraždy.. za mě spokojenost ()

bizz_mjc

Na to, že takovýto film ("něco Masakr", a věru se toho i docela drží, což chválím) dělali Holanďani, je Windmill řemeslně odveden ve stylu Hollywoodu v pohodě, ale jinak je to podstatě hrozná chujovina :) Nejvíc kvůli postavám, které se sice nechovají klasicky zbrkle a 100% idiotsky (i když k tomu někdy nemají daleko), ale spíš pro potřeby filmu, než přirozeným rozumem. A jinak? Mlýn jako brána do pekla, hříšníci a "jejich" vykupitel... ale jo, proč ne. Hodně přimhuřuji očka a dávám tři *, zas taková mrdka to nebyla :) ()

Forsberg11

Holanďania popracovali na technickej stránke filmu, no dejovo je to veľmi nevýrazné a neoriginálne. A pritom to začalo tak sľubne. Sympatické postavy, zaujímavé zápletka, dokonalé hororové prostredie holandskej krajiny. Pochváliť treba aj úvodné mordy, no potom do toho prišli tie indiánske čáry-máry a išlo to celé dolevodou. Dopozerané už len zo zvedavosti. Potenciál dobrý, no je to zbytočne prekombinované a stereotypné. 50 %!! ()

Corpsegrinder

Trochu nasraná princezna ze mlejna nahání skupinku nehorázně debilních postav kolem starýho mlýna. Ukázkovej případ jak celkem solidního záporáka uplně zkurvit naprosto debilní zápletkou o místní legendě. Jakmile tam začal ten japonec čarovat tak jsem se chytal za hlavu. Gore je ale místama slušný a užijete si tak věci jako uříznutý nohy, rozšlápnutou hlavu, vyhřezlý střeva a podobně. ()

Heero

Asi první nizozemský horor, který jsem měl tu čest shlédnout, bohužel premiéra se moc nepovedla. Zpočátku vůbec nic nechápete, micro příběhy lidí, které nedávají smysl ani souvislost, až když se asi po 20 minutách všichni sejdou v jednom autobuse a stejně to nedává smysl. Absolutně nelogické chování postav vám za celý snímek pomalu vykroutí oči z důlků. Klasicky, skupina přijde o jednoho člena (prostě chcípne), ale nikdo to pořádně neřeší, nikdo nemá strach, nikdo nepanikaří, prostě se to přejde třema větema a jede se dál. Asi se šel na dvě hodiny vysrat do lesa, jasný. Alespoň, že ty killy stály za to, ty zas byly vymazlené moc hezky, proti tomu žádná. ()

Hapretor

Tímto jsem ztratil 85 minut života v očekávání dobrého hororu, kde se vyvraždí nějakým vtipným způsobem partička nesympatických lidí. ()

Junys

Skupina turistů je na exkurzi mlýnů které se nacházejí v Nizozemsku. Když jsou na cestě k dalšímu mlýnu tak se jim pokazí autobus a jediná jejich naděje je mlýn. Je náhoda že lidi z této skupiny jsou spolu nebo ne ? - Super, od 20 minuty už to začalo. Gore scénky rozhodně nechybí a jsou pěkně zpracované. Za celou dobu jsem se nenudil. Strašně moc se mi líbilo prostředí. Za mě super. Po půl roce jsem viděl fakt povedený slasher.. ()

figliar

Nie príliš tuctový horor, ktorého problémom je však absolútna neschopnosť hercov. Bez emócií, logiky alebo čoby len kúska talentu. Ďalší mínus je zasa a opäť náboženská pointa. Prečo ju do každého filmu trepú? A pritom vôbec to nemusel byť zlý film. Dôkazom je celkom zaujímavý koniec. Takto však viac ako 2 hviezdy dať nemôžem. ()

Veronica27

Ale jo, musím říct, že nápad hříšníků, kteří budou za své činy potrestáni, se mi líbí.Akorát si říkám, že by asi na planetě už nikdo nezbyl, kdyby tomu tak bylo.Hezké, tajemné prostředí, krásný mlýn. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Skupinka jede na poznávací výlet, kde je postupně vyvražďována. Jsou celkem v pohodě, debilně čumí a k tomu nějaké to nadpřirozeno, eeeh. ()

ANTYCHRYST

Podprůměrnej slasher, na kterej jsem se tolika těšil. Záporák pro mě nezajímavej, nudnej.. Postavy - bez duše a čehokoliv nápaditého. Větrnej mlýn.. dobrej..stejně jako nápad, hrisnici, .. ale atmosféra bídná, i když je tu snaha o gore záběry - prošlápnutí hlavy..atd.. 30% ()

petrik11

Nechutne nudný šit, plný nehercov, aj školský divadelný krúžok by to zahral lepšie. Navyše totálne nesympatické ksichty. Tupá zápletka, naozaj len nuda. Ale jedna hviezda za trochu cestopisu po holandskom vidieku. ()