Lost After Dark

Mladé dievča so skvelým prospechom v škole sa rozhodne pridať medzi školských rebelov, preto ich pozve na rodinnú chatu. Uprostred lesa sa skupinke pokazí vozidlo, a tak sa snažia nájsť pomoc. Nájdu opustený dom a vstúpia doň. Keď prídu na to, že stavba patrí miestnej rodine kanibalov, na útek je už príliš neskoro... (Marceloo)

Rodriguez

Slasher zasazený do 80.let je super. Bohužel "B"éčkovitost se tomu nedá zapřít a některé osoby působí vážně křečovitě. Pokud ale člověk nečeká nějakou těžkou řezničinu a spokojí se s jednoduchým příběhem, tak je to snímek právě pro Vás! PS: A ten konec je vystříhlej jak z Halloweenu! :-D Na Kanadu to je velmi slušný. 70% ()

YumiOkami

proste vyvrazdovacka. potesilo me, ze jako prvni nezemrel cernoch, jak to byva ve vetsine filmu s timto zanrem. a kanibalu by tam mohlo byt vic. ()

Corpsegrinder

Jo tak tohle by šlo, přesně takhle jsem si představoval letošní průser FINAL GIRLS. Bohužel z toho se vyklubala trapná parodie a blíž než k osmdesátkám to mělo spíš ke Scary Movie. Tohle je občas úsměvný, ale nesnaží se to bejt za každou cenu vtipný (až na vtip s chybějící cívkou provedenej už xkrát např. v Planet Terror). Co mně přišlo nejvtipnější je tlustoprd kterej tam je půl filmu přidělanej ke zdi stodoly a postavy kolem něj asi pětkrát proběhnou aniž by ho někdo sundal :)) A samozřejmě T-1000 kterej tam neustále držkuje. Jak zde již bylo řečeno úmrtí jsou celkem proházený a opravdu neni 100% jistý kdo to schytá další. Obraz je hezky osmdesátkově zrnitej, a to tak přirozeně že bych skoro řekl že to rovnou točili na starou kameru spíš než by přidávali počítačovej efekt. Zabiják mohl bejt trochu víc vytuněnej neboť kolem něj neni moc co k zapamatování, je to takovej obyč vidlák co rád baští lidi. Nějaká maska by neuškodila. Objektivně to vidim spíš na 3 hvězdy ale film je zde podhodnocen a může to navodit pocit že je to sračka což rozhodně neni. ()

t.mon

Je mi jasné, že hodnocení už víc nevyleze a film za chvíli upadne do zapomnění, ale já se bavil. A byl to dobrý film. Začátek dost nudí, ale hned po nalezení "the house" se to rozjede. Hrdinové správně jako pocta 80kovým slasherům sou hloupí, myslí jen na hulení a šukačky, kterých se ani nedočkáme, ale začnou padat jako mouchy sice dost neoriginálním, ale mnohdy i zajímavým způsobem (vidle skrz auto, oko na střep okna). Posledních 15 minut je pak výborná naháněčka, která se nemůže Pátku ani Halloweenu, ale i třeba novodobému Orphanu ani podívat do očí, ale pokud s minimálně jednou postavou aspoň trochu soucítíte, budete se bavit. Za mě doporučení. 70% P.S: Za novou slasher sérii, kterou mohlo být toto dílo, bych vraždil:D ()

Flopik

Jediné čo je na tomto horore zaujímavé je to že postavy neumreli ako v každom horore od najblbšej po najhrdinskejšiu ale hoci ako.To chválim.No to je asi tak všetko.Zabitia sú nudné, gore slabučké a postavy nesympatické.Hlavný zabijak je akurát nejaký vydlák a myslím že ten nádych tých 80 rokov tomu nijako nepomohol.Absolutne nechápe ani úlohu riaditeľa nakoľko prišiel videl a umrel...2* len preto že som vedel do čoho idem tak aby som sa zbytočne nesťažoval.Radím vám vyhnite sa tomuto širokou cestou. ()

Mortemiss

Zábavná podívaná plná nečekaných leč vtipných zvratů. Nejvíce se mi líbil tlouštík připevněný ke stodole, proto dávám 4* ()

Petrus1

Naprosto standardní osmdesátkový slasher, kterej akorát není z osmdesátek. Ale myslím, že to ani nebylo poznat. Prostě tradičně se vykydlí pár nadržených puberťáků. Nic víc, nic míň od toho čekat nelze. Je to takový bez nápadu, nikterak originální - až na to oko - to šlo. Mimo klasický scénář je jen pořadí, ve kterým tomu psychoušovi podlehnou. Ale vzhledem k tomu, že to jsou puberťáci, kteří maj hlavu plnou píchání, piva, trávy a debilních (ne)nápadů...a hubu plnou pitomých dialogů... je to vlastně úplně fuk. Líto mi bylo akorát pana C.- válečnej veterán z Vietnamu a neumí si poradit s vyšinutým houmelessem?! :-) Já slashery vždycky měla ráda, takže tak nějak z úcty k žánru trošku nadhodnotím. Ale jinak moc nechápu, proč má někdo potřebu tohle dnes ještě točit. Nepřekvapí ani konec... Prostě je to v dnešní době zbytečnej film a na klasiku své doby to nemá... a nejen proto, že tu nebyly vidět kozy! Ale jako koukatelný to je... bych lhala, že ne... ;-) ()

Rathalos

Tak ja osobne sa pripajam k ludom,co sa im pacil tento horor,bolo tam napatie,krv,herci boli sympaticki,dom bol dostatocne strasidelny,vrah bol odstrasujuci,u mna je to za 4 hviezdicky...:-) ()

CharlieSs

Jděte do prdele s tím koncem. A jděte do prdele se zabíjením psů v každém filmu! Proč je tam vůbec dáváte, když stejně vždycky odporně umřou. Fakt toto už mě dost sere. Jinak 3*, špatný to nebylo. ()

beso74

Hold vzdaný predovšetkým štvorici naj slasherom z konca rokov 70-tých a predovšetkým rokov 80-tých ako sa patrí, spravený vo formáte Tarantinovho a Rodriguezovho Grindhouse. Lost After Dark rešpektuje všetky pravidlá žánru, akurát že sa s nimi čas od času pohraje, máme tu skupinku nie príliš chytrých tínedžerov: synček miestneho boháča, pribrzdená blondínka, černoch, tučko, panna, punkerka, temnú miestnu legendu a vraha (takého, texaského). K tomu bláznivé oblečenie z tých čias, rubiková kocka či prostredie americkej strednej školy. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na mená postáv, ktoré sú viac ako povedomé. Napr riaditeľ školy (R. Patrick) alias Mr.C. (Cunningham - Sean P., tvorca Friday the 13th), krstné mená dievčat sa odvolávajú na scream queens z kultových hororov: Adrienne (King - Friday the 13th), Jamie (Lee Curtis - Halloween), chlapci zas nesú krstné mená režisérov - Sean (Cunningham ), Johnnie (Carpenter), Wesley (Craven). Postavy sú na pomery slasheru prekvapivo rozpracované, prvých 45 minút obetoval režisér práve zoznámeniu sa s nimi, aby ich potom, v rýchlom slede nechal vyvraždiť. Pri väčšine hororov tohoto typu človek už takmer na začiatku vie, v akom poradí sa budú postavy porúčať zo scény, tu je to však komplikovanejšie a miestami veľmi prekvapivé. Samozrejme, je to "len" slasher riadiaci sa spomínanými pravidlami, ktoré ho zas na strane druhej zväzujú a tak nečakajte nič svetaborného. Je to len kus remeselne zvládnutej filmarčiny, spravenej z lásky k žánru, ak sa budete na to dívať z takéhoto zorného uhla, môžete zažiť uspokojenie. Alebo pravidlá tejto hry neprijmete a bude to pre vás len ďalší zbytočný film snažiaci sa vypadať o 30 rokov staršie... ()

Bube1

Oceňuji režisérovu snahu o poctu vyvražďovaček z 80. let, ale to bohužel k dobrému filmu nestačí... Nevýrazný vrah, céčkový scénář a nepovedená brutalita sráží tenhle počin někam mezi 35-50%. Jediná vysloveně pozitivní věc je netradiční pořadí v úmrtí postav. To mě potěšilo, ale takové minimum invence nemohlo Lost After Dark spasit. ()

nK_!

Příjemná jednohubka, ze které osmdesátky přímo čiší. Ian Kessner jede přesně podle zaběhlých pravidel žánru, ale nebojí se přijít s nečekaným pořadí úmrtí jednotlivých studentíků. Hlavní zabiják je správně odporný a za scénu se psem by se nemusel stydět ani žádný "umělečtější" film. Takhle nějak si dnes představuji solidní slasher. ()

petrik11

Slabučké ako čaj, nesympatickí herci, navyše slabo zahrané. Zabiják ako zo sovietskych filmov, trafiš granátometom ale aj tak ide ďalej za ródinu. ()

Mamlas

Tvůrci to sice mysleli smrtelně vážně, ale vyznělo mi to jako nevtipný retrositkom, jedno klišé za druhým, otřesný scénář, nulový děj (jen tam všichni chodili, běhali a kvičeli), celé potmě, zmatený střih, jako plus několik hezkých vražd, jako další mínus to, že některé vraždy tak nějak úplně vynechali. Účastníci se po celou dobu chovali ne jako úplní idioti, ale jako úplní idioti po odebrání větší půlky mozku. Mizerie. (14%) ()

Fritaaa

Tohle je prostě solidní filmařina. Dostanete přesně to, co čekáte a možná o trochu více. Rozhodně vás film nezklame. Funguje napětí a za celou dobu jsem si neřekl něco jako "no jistě, taková blbost.." ()