Temná strana dveří

• Velká Británie The Other Side of the Door

Maria žije se svou rodinou v exotické Indii. Vede šťastný život až do dne, kdy její malý syn zemře při autonehodě. Zoufalá Maria zjistí, že existuje prastarý rituál, který umožňuje živým navázat kontakt s mrtvými a rozloučit se s nimi. Cestuje tedy do starověkého chrámu, kde jsou dveře střežící dva světy. Zničená matka neposlouchá varování, aby dveře nikdy nikdo neotevíral, a naruší křehkou rovnováhu mezi životem a smrtí. (LIVINGDEAD)

Hanys_

Sice mi těch posledních cca 6-7 minut dojem z filmu trochu kazí, ale i tak v rámci nulového očekávání spokojenost. Nic originálního, ale tak nějak mi ten příběh maminy, která otevře dveře, které nemá, docela sedl. Fakt škoda toho odbytého závěru. ()

peetriss

Johannes Roberts mně dokázal vyrazit dech svým 47 Meters Down, Temnou stranou dveří to bohužel nedokázal zopakovat, přestože nepůsobí úplně bezradně a jisté řemeslné kvality uznávám. Svým dějem mě však nedokázal zaujmout, navíc těmi duchařinami jsem už opravdu přesycen. ()

Magika82

Shrnutí za mne provedl níže Marceloo, za což mu děkuji. :o) Proč tedy ta odlišnost v hodnocení? Důvody jsou prosté: Velmi málo provedené zasvěcení hinduismu a jeho mytologie pro diváka neznalého. Představitelé a zástupci Sannjasínů, tedy svatých mužů, jejichž úkolem je duchovní vysvobození od koloběhu nečisté karmy člověka, jsou zde vyobrazeni jako kombinace (chováním) středověkých katolických kněží s obličeji pomalovanými ve stylu Australských Aboriginců. Další zásadní absurditou, je zde ponechán jakýsi svět duchů či spíše duší. Hinduismus předpokládá a věří v reinkarnaci duše. Tedy z jednoho těla do jiného. Prostor pro jakýsi svět duchů zde nemá místo. Poslední ránou pod pás, je pak naprostá ignorance scénaristy a režiséra k podstatě lidského života v Hinduistickém učení, tedy: Lidská duše se podle ní po smrti znovu narodí do jiného těla. Kde a v jakých podmínkách se narodí určuje tzv. karmanový zákon. Člověk si svými činy vytváří buď dobrou nebo špatnou karmu, která se postupně hromadí a projevuje se v tomto nebo dalších životech.Tento zákon nesouvisí s neposlušností vůči Bohu (bohům), ale jde o příčinu a následek porušení vesmírných zákonů dharmy. Příčinou toho je nevědomost tzv. Avidja, která je postupně odstraněna a nahrazena poznáním, že – Pravda vždy zvítězí. Jestliže se mělo jednat o hororovou duchařinu odehrávající se v srdci Hinduismu, měl snímek výše uvedené skutečnosti respektovat, a ne mystifikovat diváka nesourodým skloubením křesťanské a hinduistické víry. Jako autorka knih tzv. stylu umělecké literatury faktu, nemohu nad tímto do očí bijícím Faux Pas přimhouřitt oči. 40% a tedy 2 hvězdy.... ()

qxkamo

Trochu som mal obavy z hodnotenia na CSFD, ale nakoniec vobec nelutujem, ze som si to pozrel, ba som naopak velmi rad za chutny filmovy zazitok a to su horory mojim oblubenym zanrom. Aj ked to hodnotim na 4*, realne tomu davam 3,5*. Film skvele zasadeny do indickeho prostredia s pochmurnymi kulisami, kostymy a masky idealne, sceny, pri ktorych som sa konecne aj zlakol. Na druhej strane sice otrepanejsi scenar, ale to predtym spomenute to v pohode prekryva. Chcem spomenut aj autentickost v zmysle, ze takto si nejako predstavujem, ze to zahrobie funguje, ak existuje :). ()

Flopik

Nejaké veľké prekvapenie sa teda nekonalo ale nemôžem povedať že by to bolo zlé.Príbeh ma bavil , milujeme takéto filmy, herci super hlavne Sarah nádherná.Masky tiež celkom ušli aj keď neboli absolutne využité tak ako mohli byť.Troška ma aj sklamal ten dosť dlhý úvod, naozaj dlho trvá kým sa niečo stane.Lakačky asi 2 možno 3 za film takže tiež žiadna sláva.Ako hovorím lepší priemer.Na konci som čakal teda viacej. ()

Ronaldo79

Nevyužitá premisa závěrečné třetiny Insidiouse, a to návštěva chrámu dost navnadila na možnou nevšední žánrovou záležitost. Namísto toho se jedná o další tuctový(ustavičné zesilování decibelů, které působí otravně a další neduhy dnešního hororu) příspěvek. Nicméně technicky solidně zpracované, pár povedených hororových momentů uznávám, ale zbytek pohrdavě sterilní. ()

Rockerman

Co udělá malé dítě, když mu zakážete nějakou hračku nebo nějakou činnost? Vezme si tu hračku a provede to zakázané. A co udělá smrtí malého syna zdrcená matka, když má možnost ještě jednou si s ním promluvit, ale za žádnou cenu nesmí otevřít dveře do záhrobí? Zachová se zodpovědně a nechá dveře zavřené! To by byl ale blbý horor, že? Tento však rozhodně blbý není a nechybělo moc, aby se zařadil do top hororů. Hustá atmosféra v chrámu střídá ještě hustší ke konci filmu. Ne vše je dokonalé, někdy jakoby ty nabízené šance ne a ne proměnit. Celkově je to však zábava a spokojenost pro nás "strašidlofily". ()

BOURQUE

Horor založený na smutnom príbehu, kde sú použité tie isté staré postupy, ktoré už veľmi dobre poznáme. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Rathalos

Ulala,stretnut tu zrudu nazivo,tak sa poseriem,zaujimavy,napinavy a strasidelny horor o svete zivych a mrtvych,ktory samozrejme nejde dokopy a je tu vela lakaciek,ktore cloveku zvysia adrenalin...:-) ()

KUFI

Podprumernej a snadno zapomenutelnej horor, kterej mi byl sympatickej akorat spatnym koncem. Chtel bych videt zenskou - pomerne atraktivni belosku, ktera se v krajne nebezpecny cizi zemi jako je Indie, kde podle statistik dojde ke znasilneni kazdych 20 minut, sebere a sama odjede nekam do tramtarie aby si v noci zalezla do opustenyho chramu a privolavala mrtvy. ()

Katcat

Španělské a indické horory mám ráda, protože mají svoje rituální a cikánské kouzlo. Ale ne všechny dokážou tak zapůsobit. Tohle byl naprosto průměrný, nudný horor. Neurazil, nenadchnul a zítra už nebudu vědět, o čem byl...2* ()

Hpatrik

Tak tohle je velmi slabé, předvídatelné, se spoustou hororových klišé, lekačky tu nefungují a ani děsivé to moc není. Slabší 2*. ()

helraiser

Solidně natočená duchařina z exotického prostředí. Horory týkající se Indie a tamního folklóru se nevidí často a tak jsem byl docela nadšený. V každém případě příjemná podívaná,s místy slušnou atmosférou a pár lekačkami. ()

Likan7

Neskutečná kravina. Může dneska někoho vyděsit to, že vezmeme strašidelné skřeky z Nenávisti a nafilmujeme holku ve stínu? Příběh stojí za starou belu, atmosféru to nemá. Pointa není nejhorší, ale fakt, že jsem film dokoukával 3 dny mluví za hodně. Potěšila mě jen přítomnost Jeremyho Sista, kterého znám z Třináctky. ()

Knor

Horor absolutně bez nápadu. Na první pohled se zdá všechno v pořádku, ale když se po 50 minutách nudím, tak je něco špatně. A poslední kapka trpělivosti přetekla, když hlavní hrdinka čte duchovy pohádku. Myslím, že by šlo vytřískat mnohem víc, ale tohle mohlo bavit a možná vyděsit někoho, kdo na horory moc nekouká. Nulová originalita a s minimem strachu. Trochu to zachránil jen ten zlámanej démon, ten se mnou trochu hnul, ale jinak nic. ()