Paříž 1991. Mladý detektiv Charlie řeší svůj první případ, vraždu mladé ženy. Při studiu podobných případů odhalí řadu podezřele podobných úmrtí. Dlouhých osm let je jediným, kdo věří v existenci sériového zabijáka. Vražd přibývá, intervaly mezi nimi se zkracují a Charlie se stává architektem jednoho z nejkomplexnějších pátrání, které kdy francouzská policie vedla. Film, inspirovaný skutečným případem zabijáka Guye Georgese, sleduje deset let usilovného vyšetřování. (Film Europe)

Saxos

Velmi dobře zpracováno. Krása Made by France, bez okoukaného hvězdného obsazení, s ukázkou policejní zarputilosti. Jelikož rok 2020 je tu hned, tak se tomu krasavci blíží první možnost zažádat o propuštění s tím, že už je hodnej kluk. Pěkně dlouhou dobu unikal, pak pro změnu zatloukal, to jsem zvědavej co francouzská justice. Sedm dokonaných bestiálních vražd se znásilněním, vše jak přes kopírák, první vražda v 29 letech a to hlavně z důvodu, že byl zavřenej a tím pádem nebyl čas. K tomu 13 útoků na ženy, první útok již ve 14 letech, na nevlastní sestru, první znásilnění v 19 letech. Nevím, jak by se takový Homo sapiens, přezdívaný Bestie z Bastily, mohl změnit. Několikrát v base byl a po propuštění okamžitě začal mladé, atraktivní ženy napadat a pokaždé se jeho agresivita stupňovala. ()

morepower

Zas tolik tý kriminalistiky a pátrání v tom není, trochu rozházený a nepřehledný a pak najednou tadá - máme ho ...prostě slabší kus ()

kolodej1

kriminálka klasického střihu s výbornou atmosférou, kde nešlo o zobrazení brutalit, ale spíš usilovné snahy policejního týmu konečně dopadnout sériového vraha, Přesto, že vrah je vlastně znám už dopředu, tak jsem se rozhodně nenudil ()

olgab

Výborná francouzská detektivka, natočená podle skutečné události. Konečně se Francouzi vzpamatovávají a v posledním desetiletí točí zase kriminálky a detektivky na úrovni 70. a 80. let. Moc povedené. Dávám 90%. ()

Jankocour

Dalo se na to koukat, ale jak pak v závěru všichni prosí toho hnusnýho černocha, aby se přiznal mi přijde padlý na hlavu. ()

brie

Souhlasim s Maralkey v tom, ze vysetrovatele tam jen tak nejak byli… vykon vraha perfekt. Skoda, za tri. ()

Cezar209

Opat mam problem trafit sa presne takze dajme tomu, ze 3,75 :o)) ...mam rad EU kinematografiu (padne vhod po vsetkych tych marvelovkach) a v neposlednom rade krimi of course. Patranie po masovom vrahovi - fajn, tuzba byt autenticky - moze byt...osobne mi v tom chybala stava "filmu" ...vsetko beriem, ale stravit 2 hodky pri kriminalke by malo vo mne zanechat inu stopu ako mierne rozpacitu. Poenta by mohla byt : vytrvalost ruze prinasa ...:o) ()

lineker

Tohle já můžu. Sice dvě hodiny trvající, ale ani jednu minutu nemrhající divákovým časem. Stává se totiž jak členem vyšetřovacího týmu, tak přímím přísedícím u soudu. Ten podrobný náhled pod pokličku jak vyšetřování, tak do hlavy detektiva Charlieho či vraždícího monstra vás totiž silně nasaje do děje jedné velké hrůzy, která se ve Francii na přelomu milénia odehrála. ()

Tucne.prasa odpad!

Toto má byť old skuul francúzska krimi? Hlavný vyšetrovateľ má toľko charizmy ako čerstvý absolvent architektúry za rysovacou doskou. Obhajcovia pôsobia ako deduško Večerníček a počas procesu sami presviedčajú obžalovaného, aby sa priznal. Kamera je katastrofálne roztrasená, takéto hipsterské predstavy o umocnení dramatickej stránky filmu sú naivné. A aby to celé nevyzeralo trápne, strihač dostal za úlohu strihať a zliepať so zatvorenými očami - čím nezmyselnejšie skoky v čase (oboma smermi), tým lepšie. A tie vyšetrovacie postupy: žiadny znalec nevidel, že hlavný dôkaz: egyptská noha je iba pošmyknutie? Ak takto funguje francúzska polícia, tak to nevypátra ani sama seba na záchode. Toto nie je obyčajný odpad. To je "impeccable" odpad. ()