Paříž 1991. Mladý detektiv Charlie řeší svůj první případ, vraždu mladé ženy. Při studiu podobných případů odhalí řadu podezřele podobných úmrtí. Dlouhých osm let je jediným, kdo věří v existenci sériového zabijáka. Vražd přibývá, intervaly mezi nimi se zkracují a Charlie se stává architektem jednoho z nejkomplexnějších pátrání, které kdy francouzská policie vedla. Film, inspirovaný skutečným případem zabijáka Guye Georgese, sleduje deset let usilovného vyšetřování. (Film Europe)

gonga

Je mi lito, ale byť má film dobře vykreslenou atmosféru bezmoci a marnosti policejní práce, samotné pátrání jakoby k usvědčení vraha vůbec ničím nepřispělo. Stále se tam operuje se specifickým tvarem nohy pachatele, aby se ukázalo, že pachatel takovou nohu nemá. Při prvním zadržení je zmíněno, že dna nesouhlasí, aby následně byl pachatel za pomoci dna usvědčen. Nakonec k rozuzlení stačí, že mu obhájkyně promluví do duše a v psychopatickém vrahovi sedmi žen se hne svědomí a přizná se za děkovných ovací přítomných rodinných příslušníků zavražděných. Pro mě to celé bylo velmi nevěrohodné. ()

Flavors

Díky některým svým oblíbencům získávám zajímavé tipy na filmy...jako např. Případ SK1. Tohle je film, který bych minout nechtěla. Střídání současnosti odehrávající se u soudu s minulostí, kdy probíhalo dlouholeté náročné pátrání, nesympatický pachatel, zoufale se snažící kriminalisté, empatický a sympatický policista Charlie i nezávidění hodná práce advokátů....To celé mě polapilo a dvě hodiny utekly jak nic. ()

Kolssteyn

Inspirováno skutečným sedminásobným seriovým vrahem Guy Georgesem. Film (Případ Serial Killer N.1) se hlásí do let 1991-1998 a bohužel i působí, jako by byl natočen někdy koncem 80's let. ()

Rockerman

Případ SK 1 svou strukturou připomíná náš seriál Případy 1 . oddělení. Zaměřuje se spíše na popis náročné mravenčí práce policistů při pátrání po sériovém vrahovi po dlouhých sedm let. Do kolika "slepých uliček" je třeba nahlédnout než se vydají po té pravé. Tvůrcům se podařilo udržet pozornost a zájem diváka, přestože nenabízí žádné velké zvraty ani překvapení v ději, ale jen těžkou policejní rutinu. ()

ER

Tady chyběl herec typu Lino Ventura, Jean Gabin. A story o honbě za sériovým vrahem má větší potenciál, než který je nám předložen. ()

štíple

Festival francouzského filmu 2015. Kriminální film odehrávající se v 90. letech a na začátku 21.st. Pátrání po sériovém vrahovi komplikuje teroristický útok alžírské teroristické organizace. Strhující příběh nejen v kontextu událostí posledního týdne. Titulní představitel mi velmi silně připomínal mladého Alaina Delona a film se kvalitou vyrovná nejlepším kriminálkám té doby. Francouzi prostě umí! ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Jelikož vrah byl souzen celý film, tak mi chybělo takové to stupňující napětí/vyvrcholení. Pouze odvyprávěné chycení a "dojemné" přiznání. ()

Shitonit

Vrhnul jsem se do toho s chutí a po hlavě, na základě vašich komentářů jsem měl pocit, že to bude fakt fajn. Asi i bylo, příběhově snad i dobrý, grilovačka na fízlácký střeše je vtipná, ale jinak to je tak strašně užvaněný, že jsem někde v půlce totálně vytuhnul, a po probuzení..samozřejmě s příchodem závěrečných titulí... jsem si slíbil, že na to navždy zapomenu. ()

Plastík

Film má určitý charakteristický náboj. Pustil jsem si ho v čase, kdy mě moc oslovil. Pěkná kriminálka. Rozuzlení bylo pecka. ()

intro

Francouzi když chtějí točí perfektní filmy. L’ Affaire SK1 patří k těm nejlepším krimi snímkům. 80% ()

RafaKrakal

Vynikající francouzské krimi inspirované skutečným příběhem, jež si na nic nehraje a nepřehrává. Osobně jsem byl velmi nadšen a byl bych rád, kdyby se tak kvalitní kriminálky točily i v ČR. 85% ()

SAINTS

Kvalitna francuzska kriminalka,ktora je natočena podla skutočnych udaloosti.DNA v tomto pripade napokon zohra klučovu rolu a pomôže pri odhaleni vraha,ktory policii unikal až priliš dlho.Vo filme sledujeme skutočnu mravčiu pracu detektivov,ktora nemusi byt pre každeho divaka atraktivna.Pripad SK1 je pôsobivy žanrovy film. ()

Mamlas odpad!

Většinu filmu jsem popřeskakoval, protože mě fakt nebavilo poslouchat užvatlané žabáky a koukat na primitivního násilnického "muže tmavé pleti", kvůli kterému se zbůhdarma utratila velká kupa peněz daňových poplatníků. Ničemu nepomáhala ani otřesná neposedná kamera. Prostě to stálo za hovno. ()

blondboss

Poctivá kriminálna zápletka nakrútená na francúzsky spôsob a na motívy skutočných udalostí a poznatkov o sériovom vrahovi Georgesovi. Veľmi sa mi tento snímok páčil hlavne z toho pohľadu tej poctivej mravenčej práce, ktorá doslova vypitvala prácu kriminalistov do najmenších detailov a poskytla tak pohľad diváka priamo do "zákulisia" vyšetrovania vrážd. Keď k tomu pridáme naozaj skvelé herecké výkony a odoberieme pár tých nezáživných momentov ťahajúcich sa vo filme, dostaneme vo výsledku jeden z najlepších kriminálnych filmov za poslednú éru vôbec, a to nepreháňam. 80 % ()

solisoli

Krutý až do špiku kosti, veľmi kvalitne spracovaný kriminálny príbeh o masovom vrahovi Guy Georgesovi, s ktorým si Polícia nevedela rady až do 26.marca 1998, kedy bol zatknutý a usvedčený. Zvláštne, že tento masový vrah začal vyčíňať, už od roku 1976 a má na svedomí 21 obetí, z toho doznaný zo 7 vrážd. Kriminálny dej filmu je veľmi reálne rozpracovaný s dávkou uznania Parížskej Polícii, ktorá ukončila vraždenie Georgesa. Skutočná tvár, postoja Polície a Justície je však pochybná, pretože po toľkých prípadoch od roku 1976 sa Georges pohyboval medzi ľuďmi, nebol nikdy konfrontovaný, na základe svojich činov. Z registru podozrivých vyčíňal 22 rokov, až kedy konečne kriminalisti zistili jeho identitu a súvislosť s minulosťou. Tieto neuveriteľné pochybenia justície sú nepochopiteľné aj z hľadiska laika, kedy musel mať Georges záznamy o prvých spáchaniach skutkov a mal byť pod drobnohľadom, kde delikty u neho pravidelne pribúdali. Takýto psychopat má byť pod psychiatrickým a policajným dohľadom. Aj napriek tomu, jeden z najlepších kriminálnych filmov. ()