Zóna A - Potopa

Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1991, 4 min

Peter Schredl

corpsy

Koňýk tu až veľmi vykráda prejav Johhnyho Rottena. Aj kvôli tomuto zbytočnému odklonu od svojej originality, mu dávam viac ako priemerné hodnotenie. ()

Jello Biafra

"Počúval som dones rádio, že zatopené je aj Tokio, že situácia je zúfalá a nádej na záchranú pramalá............." - Hitovka zo starého zlatého obdobia slovenskej punkovej legendy kedy vydávala jeden hit za druhým. ()

MM_Ramone

Bratislavská kapela Zóna A je legendou slovenského punk rocku. Jej začiatky siahajú hlboko do obdobia totalitného režimu a je aktívna i v súčastnosti. Je to skupina, ktorá mi prirástla ku srdcu. Stala sa mojou srdcovou záležitosťou. Už dlhé roky som ich oddaným, verným ultra fanúšikom. Mám všetky jej albumy, poznám všetky skladby, pravideľne navštevujem ich koncerty. Roky mi nezadržiteľne pribúdajú, mením svoje názory, priority a postoje, ale láska k hudbe Zóny A je stále rovnaká. Preto ma velice potešilo, keď sa tu objavil ich video klip z roku 1991 ku mimoriadne podarenému songu "Potopa". http://www.youtube.com/watch?v=JKIRbmdw-ks ***** ()

Jara.Cimrman.jr

"Bolo to veľmi potrebné a prišlo to v pravý čas, dajme si bozky posledné, veď potopa je tu zas." Tak nám chlapci ze Zóny A vylezli z kanálu a exhibicionista Koňýk nám na břehu Dunaje zaúpěl cosi o potřebnosti potopy při smývání lidských hříchů. Mně to tedy tradičně bavilo, zejména ten nepunkově akordeonový konec je vynikající a co na tom, že klip toho moc nenabídl. On totiž v roce 1991 tady nikdo pořádně nevěděl, jak by měl takový punkový klip vypadat. ()

• Videoklip bol natáčaný v marci 1991 pri Starom moste v Bratislave. (Jello Biafra)