Zóna A - Polka

Krátkometrážní / Hudební / Komedie
Československo, 1989, 2 min

Peter Schredl

Jara.Cimrman.jr

Polka je pro mé nohy tanečním hlavolamem, ale kdyby se na polku dalo pogovat tak, jak to chlapci ze Zóny A předvádějí, tak bych se s těmi lidovými tanci určitě nějak sžil. Vše taneční v tomto klipu je zkrátka poměrně zábavné a to ostatní se dá přežít - tedy kromě ženské verze Koňýka. Pro mě je prostě Polka punkovou klasikou, kterou si rád zařvu v kteroukoli denní či noční dobu - Ararija ararija ararija rija - Hej - ararija, ararija, ararija ja. ()

MM_Ramone

Video klip ku skladbe "Polka" nahrala punk rocková kapela Zóna A v zložení Koňýk - spev, Leďo - gytara, Braňo Alex - basa a Ozi - bicie nástroje. V súčastnej dobe ostal v skupine už iba spevák Koňýk. Ostatní chalani aktívne pokračovali v hraní v iných bratislavských skupinách. Braňo Alex sa stal členom Slobodnej Európy. Ozi založil perfektný Brickfield, kde s ním istý čas pôsobil aj Leďo. Ten potom rozbehol vlastný projekt s názvom Princovia. No najlepšie to šlapalo týmto štyrom punkovým veteránom, keď hrali spolu v Zóne A. Klip ku piesni "Polka" nie je zrovna to najlepšie, čo natočili a Koňýk v tom ženskom ľudovom kroji vyzerá naozaj príšerne, ale i tak im dám plné hodnotenie. Z pricípu a z rešpektu. Zónu A mám fakt rád. http://www.youtube.com/watch?v=l0RxUwGq3PM ***** ()

corpsy

V tomto prípade mali chlapci vo videoklipe zmysel pre humor, čo sa pretavilo v úsmevné sekvencie. A nieje ich málo. ()