Křížová palba

• Velká Británie Free Fire (více)

Je rok 1978, jsme v americkém Bostonu a všechno ovládá maskulinita a boj o nadvládu. V opuštěném skladišti se se setkávají dva irští gangsteři (Cillian Murphy a Michael Smiley)  s dvojicí překupníků zbraní (Armie Hammer a Sharlto Copley). Mezi nimi leží tři bedny zbraní a dva žoky peněz. Potom začnou létat první kulty a obchodní jednání se promění v zoufalý boj o přežití. Režisér Ben Wheatley se při přípravě filmu řídil zejména svojí láskou k drsným kriminálkám ze staré školy a jeho cílem bylo vytvořit film, který bude podobně drsný, sevřený a stylový. (Morien)

Disease

Když se do byznysu pletou emoce, dá se z toho vyždímat vcelku zábavný bezscénářový kousek, jako to kdysi dělával třeba Lucio Fulci :-) ()

woodsman odpad!

tak toto bol neskutocny odpad 10 krat kazdy postreleny a pohode ziju si dalej ina traparčina som nechapal ze akoze naco sa divam skoda zivota ()

gumolit

Natočiť film len o jednej hodinovej prestrelke kvôli kufríku bol celkom dobrý nápad len časom ako ide film to nudí. No Brie Larson ako bacuľka mi celkom sadla. ()

PhillM.

A klidně by se dalo s hodnocením i výš... i když vůbec netuším, jak to. Postavy bez příběhů, není komu fandit, nevíme nic, jen se zmateně válíme v prachu a pálíme po sobě o sto šest. (Při absenci kulek pak zapojíme kreativitu.) Přes hodinu. Jenže ono to z nějakého důvodu je zábavné a udrží diváka v relativně bdělém stavu. To se někdy dějou věci... ()

Punkey

Kdyby se spojil Guy Ritchie a Quentin Tarantino, byl by to určitě peckový film. Ale to se nestalo, takže jsme dostali akční krimi, které se nese v duchu gangsterek obou výše zmíněných pánů, ale nedosahuje patřičných kvalit. Zajímavé, v pozitivním slova smyslu, obsazení, včetně mých pár oblíbenců, bohužel neutáhne celou stopáž filmu. Máme tady pár dobrých hlášek, pár zvratů, pár dobrých nápadů, ale ve finále je toho zatraceně málo. Přestřelky, gró celého filmu, vlastně postrádají výraznější nápad. Určitě se z takového námětu dalo vytěžit více. ()

Raziel_cz

Filmy odehrávající se v jediné lokaci mám rád, ale Wheatley se s tím bohužel nepopral moc zručně. Postav je hodně a dá se v nich díky roztodivným vizážím a osobnostem dobře orientovat, ale bohužel je to příběhově naprosto prázdné. Čekal bych různá spojenectví, záměny, omyly a vyjednávání. Třeba že zbraně skončí u feťáků, peníze u těch, co chtějí zbraně a od toho že se bude odvíjet děj. Ale toho je minimum a ty hlavní zvraty jsou vlastně vyložené hned zezačátku. Protagonisté si celou dobu nadávají a plazí se sem a tam a občas to je vtipné, ale většinou ne, a když zrovna film neví kudy kam, tak nastoupí olověný free-for-all. Jenže ty přestřelky jsou poměrně standardní, takže ani ty vás nevytrhnou. Takže i na těch osmdesát minut docela nuda. A ještě to celé dopadne přesně, jak čekáte. Škoda, obsazení za to stálo. ()

BOURQUE

„Prestrelka“ so svojou náplňou a jednoduchosťou sa snaží napodobniť drobné kúsky od kultových režisérov (napr. Tarantino), ktoré do daného žánru priniesli novú krv. Celkovo je film vďaka zaujímavému a nádejnému obsadeniu (mňa osobne prekvapil to, že sa tu objavila B. Larson) pozerateľný. Záver však dosť predvídateľný, až na tie sirény... Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

P.J.2

Černé tak, že by vám to ukradlo autorádio a zároveň hrozně podhodnocené. Za mě vynikající zábava. ()

PEZ

Sub-žánrový úlet. S parádnym obsadením. Je to naozaj zábavná jednohubka, ale tak treba Free Fire aj brať - jednoduchá zábava a nič viac. Počas sledovania som sa bavil, ale predsalen je to over-the-top a navyše záver je tak prekombinovaný, že vlastne potláča takmer všetko, čo sa odohralo predtým. Aj preto je Prestrelka film na jedno pozretie. Jedine, že si to pustíte znova kvôli známym hercom. Rozdodoval som sa medzi 3* a 4*, ale s odstupom času idem na 3* práve kvôli tomu, že tento film sa fakt nedá brať vážne. :) (Cinematik 2017) ()

Torpid

Asi i proto, že vím co je to za režiséra, jsem vnímal primitivně jednoduchou, nahláškovanou trash gangsterku zároveň jako celkem rafinovaně, z odstupu k postavám natočenou alegorii krysích dostihů. Originální zážitek. ()

misbos

Pole v Anglii - Hala v Bostonu. Film, kde jsou všichni děsný borci a nikomu z nich nic nevyjde... několikrát. ()

desade

Parádna čistá žánrovka bez vedľajších rušivých momentov, okorenená "správnymi" dialógmi. Výber muziky sedel ako riť na šerbel. Vychutnal som si to aj na druhý raz. ()

vikino1

Znělo to tak krásně, jedno skladiště, banda grázlů, deset beden (bedna po třech) AR70tek, kufr peněz. a obchod, který se může kdykoliv posrat. A tak se taky stalo. Bohužel kromě častého fakování všech a všeho se v dialozích nic podstatného nedovíte, z AR70tek se vystřílí jen pár zásobníků a postavy (teda aspon mě) nijak speciálně k srdci nepřirostly. Je to škoda, protože ani Copley to z průměru nevytrhl... ()

existimi

Nenáročná komedie s typickým britským humorem sázejícím na situační "gagy". Nebere se vážně zatímco si dělá srandu z holywoodských akčňáků, kde po sobě všichni nesmyslně střílej nekonečně nábojů bez přebíjení, koupí to do každý části těla bez následků atd. Obsazení prvotřídní, ale na můj vkus zbytečně zdlouhavé. Na večer s pomocí alkoholu ale sranda. ()

hospoda96

Tenkrát v jednom skladišti se kvůli obchodu se zbraněmi sejde Žid, Ir, Černoch, Angličan a pohledná dívenka a pár dalších individuí..... Né, tohle není začátek nějakýho trapnýho vtipu k nedělnímu obědu, tohle je celá zápletka v kostce. A úplně ten obchod neklapne.... ()

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)