Reklama

Reklama

Křížová palba

  • Velká Británie Free Fire (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1978, jsme v americkém Bostonu a všechno ovládá maskulinita a boj o nadvládu. V opuštěném skladišti se se setkávají dva irští gangsteři (Cillian Murphy a Michael Smiley)  s dvojicí překupníků zbraní (Armie Hammer a Sharlto Copley). Mezi nimi leží tři bedny zbraní a dva žoky peněz. Potom začnou létat první kulty a obchodní jednání se promění v zoufalý boj o přežití. Režisér Ben Wheatley se při přípravě filmu řídil zejména svojí láskou k drsným kriminálkám ze staré školy a jeho cílem bylo vytvořit film, který bude podobně drsný, sevřený a stylový. (Morien)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (96)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Směsice šílených přízvuků, Johnny Denver a v drtivé většině imbecilní byznysmeni na obchodní schůzce, která nabere očekávaný směr. Prostředí opuštěné továrny, bez výjimky amorální postavy, groteskní násilí i vybraný slovník lidí od specifického fochu se jevily povědomě, ale aby mohl Wheatley úspěšně konkurovat čoklům z rezervoáru, musel by první a třetí třetinou (verbální přeměřování gangsterských pinďourů a režisérská nápaditost, gore a absurdita začínající cestou k telefonu) sebrat prostor té nezáživné prostřední (přestřelka). El ultimo hombre, last man standing (jak by řekl Llewelyn Moss) asi nebyl žádným překvapením, ale blikající majáky za vraty tuhle čitelnost vyvážily.. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Zbraně a jednoduchý námět v akci. Režisér Ben Wheatley udělal to nejjednodušší co mohl. Do opuštěného skladiště zavřel dvě bandy soupeřivých chlápků a jednu mladou ženu, aby spolu vyřídili kšeft se zbraněmi. Cillian Murphy reprezentuje kupující stranu, Sharlto Copley, který dostal legrační přízvuk, zastupuje stranu prodávající. A jak už to tak bývá, něco se zvrtne. Po pár slovních přestřelkách mezi oběma gangy následuje hodinová přestřelka, v níž hlavní slovo má olovo. Zbývá ještě dodat, že příběh je zasazen do Bostonu na konec sedmdesátých let, nějaká ta retro atmosféra z filmu cítit je, podporuje je ji i song Johna Denvera, který u nás přezpíval Goťák pod prozaickým názvem "Když milenky pláčou". Postav je hodně, většina z nich má tuhý kořínek, asi jako naši politici, takže nezhebnou hned. Nadto je film vystavěn tak, aby žádné z nich nešlo s úspěchem fandit. A není to jen dáno jejím "špinavým" charakterem. Film je pozoruhodný přinejmenším svým hereckým obsazením, které čítá zvučná jména, považte sami - Cillian Murphy, Sharlto Copley a Armie Hammer a několik dalších méně známých talentů z mužských řad. Ovšem daleko větší diváckou pozornost poutá účast Brie Larson, herečky ze všech hereček nejoskarovější, která po "Rumu" už nevyvádí tolik, aby shrábla dalšího Oscara ze všech nejoskarovějšího. A když to tak vezmu, jedná se už o druhý film, v němž je sama mezi pánským osazenstvem, a když to takhle půjde dál, bude už jen platit za herečku s hezkou tvářičkou, která je do filmu obsazována jen nadpočetně. Už zde to s jejím hereckým fondem nevypadá o mnoho lépe než u "Konga, nicméně naštěstí jí režisér věnoval jeden úsek, kde je trochu rozdováděná a mračí se, což měla být v zásadě absolutní nasranost. Naštěstí u toho není tak škaredá jak její kolegyně Jennifer Lawrence, která už má (pravděpodobně) také největší herecké úspěchy za sebou. Takže o ženskou ozdobu je v příběhu postaráno. A nejlépe to vypadá s produkcí. Slovutný Martin Scorsese ji zaštítil. Film má tedy dobrou fazonu, na rating R to sice mohlo být krvavější, ale i tak dobré. Model klaustrofobního prostředí funguje zdárně. Ale čí práci mně tenhle počin připomíná? Aha, už vím. Takže bedlivý pozor, Wheatleyho dialogy ani omylem nedosahují preciznosti těch Tarantinových, scény nejsou tak odvázané jako u Rodrigueze a celé to nemá žádné technické finesy jako má Ritchie. Ovšem pokud se vám stýská po žánru, který výše zmínění pánové proslavili, je tenhle film pro vás tím pravým. 9/10 ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Má to vtipnej začátek - zábavné dialogy party stupidních idiotů s roztodivnými akcenty, atmosféra postupně houstne a člověk jen čeká, kdy se to celé posere. No a jakmile se to zvrtne, film vrcholí závěrečnou přestřelkou. Problém je, že onen vrchol nastane po dvaceti minutách a přestřelka trvá dvě třetiny stopáže. Vtipné dialogy ustanou a postavy už prakticky nevypouští nic zajímavého, jen na sebe křičí, do toho po sobě naslepo střílí a je to prostě celé děsná nuda. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Akčnější britská verze Gaunerů se sedmdesátkovým settingem, kde je ale paradoxně akce tím nejméně zajímavým. První expoziční třetina slušně baví skrz barvité postavy kriminálníků, jejich vtipné slovní výměny a fajn herce, ale jak se začne střílet, ustupuje děj a nastupuje mírná nuda, občas proložená hláškou nebo nějakým zábavným momentem, třeba když Sharlto hasí sám sebe hasičákem nebo fabrikou projíždí oranžová dodávka za songu Johna Denvera. A ani závěrečné odhalení nenadzvedne. I tak ale sympatická záležitost. ()

Hugo01 

všechny recenze uživatele

Když jsem poprvé získal nějaké povědomí o tomhle filmu, byl jsem z jeho konceptu nadšený. Prostě hodina a půl čisté akce se spoustou známých jmen a myšlenka také dost originální. Výsledek je dobrý, čekal jsem však víc, což je možná moje chyba. Sharlto Copley je naprosto skvělý, jako ostatně všude, kde se ukáže, jinak mě z herců nikdo zvlášť neoslnil. Nápady Free Fire rozhodně nepostrádá, jen se tam dost často (což se u tak krátké stopáže může zdát divné) objevují hluchá místa, která mě vyloženě nebavila. Ale jako celek film není rozhodně špatný. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (3)

  • Ben Wheatley řekl, že jednou z inspirací byla skutečná F.B.I. zpráva o přestřelce v Miami. (SONY_)

Související novinky

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)

Reklama

Reklama