Ve stínu žen

• slovenský

V tieni žien

In the Shadow of Women

Francie, 2015, 73 min

Ukázkový příběh ze života, ve kterém místo toho, aby partneři hledali porozumění a naplnění uvnitř vztahu, hledají ho vně. Nevede je to však ke štěstí, snaží se jen naplnit vzniklou prázdnotu z odcizení a víry v něco lepšího, zajímavějšího, což však nenachází. Avšak ani tyto nevěry však nebyly úplně nesmyslné, neboť si díky nim uvědomili svou hloupost a omyly a začali si vážit jeden druhého. Pochopili, jak zbytečné to všechno bylo, což dokazují na pohřbu, kde se setkají a uvědomí si, že se stále milují a ani neví, proč se to všechno předtím vlastně muselo stát.(28.11.2015)

• matej.perun

Katastrofa. Vybral som sa tak raz na tento film v ramci festivalu, reku ze dostane sa mi nejakeho toho francuzskeho "umeni" a sondy do partnerskej nevery a namiesto toho som schytal ciernobiely klisovity blabol, ktory nebol ani sondou, ani len realistickym pohladom na danu temu, a uz vonkoncom nemal nic s umenim. Jednu * som pridal za to, ze to cele malo len nieco malo vyse hodiny, tak som netrpel prilis dlho a mohol aspon do konca dufat, ze to skonci nejak osviezujuco. PS - SPOILER ALERT (nestalo sa).(18.3.2016)

Obsah: Neúspěšný autor dokumentárních filmů podvádí svou ženu se stážistkou z filmového archivu(22.11.2015)