Joseonmasoolsa

• Jižní Korea 조선마술사 (více)

Tento historický romantický film sa odohráva v čase pôsobenia dynastie Joseon. Približuje život vtedajších kúzelníkov a zabávačov. Hwan-Hee (Yoo Seung-Ho) je jeden z najznámejších kúzelníkov, ktorého poznávacím znamením je i jedno modré oko. Keď bol ešte dieťa, žil s kúzelníkom Gwi-Molom s Dynastie Qing, ktorý ho bil a zneužíval na vlastné účely. Jedného dňa v lese stretne krásne dievča Cheong-Myung (Go Ara). Napriek počiatočnému búrlivému stretnutiu sa do seba zaľúbia a stretávajú sa čoraz častejšie. Čo však Hwan-Hee zistí až príliš neskoro je, že Cheong-Myung je v skutočnosti joseonská princezná, ktorá je na ceste za princom z dynastie Qing, za ktorého sa má podľa dohody vydať. V tom čase do mesta prichádza i Gwi-Mol, ktorý sa chce pomstiť. Zradcovia sú však i v blízkosti princeznej. Hwan-Hee musí vymyslieť, ako ochrániť milovanú ženu i svoje remeslo. (Eawy)

LangiJ

Čekala jsem tedy víc. Těšila jsem se na první Yoo Seung-hoův film po návratu z armády, ale je to takové mírné rozčarování. On se snažil, Go Ara mě spíš štvala. Její zvláštní hlas mě tahal za uši celý film a přesvědčivé brečení jí taky moc nešlo. Námět potenciál měl, ale přepísknutá délka tomu jen uškodila. Byly tam bohužel rozvleklejší, nudnější pasáže, kde už to zas tolik nefungovalo. Díky pěkným exteriérům, hudbě a povedeným kouzelnickým trikům je to takový průměr, který si už ale jen stěží pustím znovu. ()

kaylin

Není to tak zajímavé, jak to na první pohled vypadá, což je docela škoda. Myslel jsem si, že to bude skutečně hodně výpravné, velikášské, ale ona je to vlastně celkem obyčejná historická romance, která vyniká hlavně několika málo scénami, které se vám snadno vryjí do paměti. Ty mají spojitost s magií, ne tolik s romancí. ()

Puxxx

Toto je skôr pre autorov csfd. Už som to niekde písal, možno i pri viacerých filmoch- nepamätám sa už., ale už by ste to mohli brať do úvahy; koniec koncov nie som sám - i v tomto prípade napríklad i Vavča i LangiJ i autor obsahu Eawy píšu mená hercov správne. Proste i v chua (Čína) i v kórejskom jazyku sa ako prvé vždy píše priezvisko (alebo presnejšie meno rodiny) a potom krstné meno. Napríklad Mao C’- tung, Čang C’-I (vy používate to strašné Zyji Zhang; a keď už, tak by to malo byť Zhang Zyji). Už si to raz zapamätajte a začnite to písať správne. Je škoda, že tak, inakšie veľmi dobre zostavovaná stránka má takéto školácke chyby. Puxxx ()

Vavča

Slabota, ale díky hudbě a relativně solidní první polovině dávám z milosti za tři. Go Ara nemá moc, co hrát její ubulený charakter princezny Vás spíše štve. Yoo Seung-Ho jako kouzelník je fajn, ale díky scénáři toho nemá taky moc co předvést. Moc hezké scenérie, kamera, první polovina má fakt drive, přesvědčivá iluze kouzelnického prostředí, druhá polovina sice více akční, ale tak nějak to nedrží pohromadě. ()

majo25

Začiatok je taký nemastný-neslaný asi aj preto, že hlavná dejová linka je príliš romantická a film sa venuje iba vzťahu ústrednej dvojice. Až so záverečnou tretinou sa naplno odkryjú aj ostatné linky, film začína mať spád a ku koncu dokonca 'strilerovatieva'. Hoci nie všetko pôsobí dobre - hlavne modernistický look s kúzelníckou šou sa do historického filmu nehodí - spracovanie je solídne. Herci ujdú, aj keď mnohé postavy mi splývali - podobné ošatenie, podobný účes. Problém som mal s ústrednou dvojicou - on vyzerá ako tínedžerský emo s dlhými vlasmi zakrývajúcimi tvár, asi aby rezonoval u súčasných kórejských tínedžerok; ona zasa vyzerá ako šedá myška, ale čo ja viem, možno je v Kórei etalónom krásy. ()