Dellamorte Dellamore

(festivalový název)
  • Itálie Dellamorte Dellamore (více)

Kdo by nechtěl být správcem hřbitova? Květiny, milé vdovy, mír a klid a na to všechno shlíží z kříže Ježíš. Zkrátka idylka. Přesně takový hřbitov spravuje Francesco Dellamorte. Francesco je ale trochu smolař, a možná proto právě na jeho hřbitově mrtví sedm dní po pohřbu znovu ožívají. Samozřejmě se s tímto problémem svěřil příslušným úřadům, ale kdo by věřil hrobaři, který vidí vstávat mrtvé... Francesco má však svůj hřbitov rád a na tento jeho malý defekt si již dávno zvykl. Opravdové problémy začínají, až když na hřbitov vstoupí Ona. Ano, ta, na kterou je muž ochoten čekat třeba celý život... (Holly_Wood)

djbarrel

Naprosto skvěle ujetá hororová komedie. Nejdřív jsem netušil o co jde, ale ve chvíli kdy hrobník položí sluchátko a jde ke dveřím odstřelit nezvaného hosta, jsem začal tušit že tenhle film bude zajímavý a dobrý. A ani další průběh mě nepřesvědčil o opaku. 80 % ()

Aywes

Těžko stravitelná kombinace hororu, komedie a dramatu. S blížícím se koncem si začne divák vytvářet různé interpretace. To sice neschová nezvládnutou dynamiku v přepínání žánrů, ale jako taková jedinečná práce funguje film vlastně celkem dobře. Nečekejte zombie horor nebo klasickou taliánštinu z 80.let. Spíše trochu netradiční zážitek. Pokud ale hledáte nějakou fajn béčkovku (jako jsem chybně hledal já), tak ruce pryč. ()

Elessar.

Dobrá práca Peter Jackson počkať ono to netočil on? Dobre nevadí. Každopádne je to zaujímavá podívaná v štýle Prízrakov, alebo Braindead. Ráčte vstúpiť ()

Agent Orange

Na jednu stranu úchylné béčkové zombie masakry a na stranu druhou propracované mysteriózní drama s filosofickým podtextem...a ten konec! Takhle rozporuplný film už jsem dlouho neviděl. ()

bulawaio

Cemetery Man by měla být hororová komedie a tak se prakticky chová skoro až do závěru. Ten však težce dramatizuje a posílá film úplně do jiné roviny. Začneme od začátku. Příběh nás staví před jednoho správce italského hřbitova, který zažívá obvyklé věci, jako je láska, nenávist, posedlost a výlezání oživlých mrtvol z hrobů. Během děje na nás čeká hromada věcí, které mi zas tak do sebe nezapadaly a přišlo mi, že střihač si stím nevyhrál uplně dobře. Hororové prvky jsou výrazově typické pro toto období a nemůžu nic vytíkat. Z hlediska komedie bylo hlášek dosti a člověk se docela pobaví ale za touto vrchní omáčkou filmu se skrývá jedno z velkých dilemat a to je otázka života a smrti. Film prakticky postupně překrývá tak rozdílnou věc, že ke konci už jsem vůbec nechápal na čem jsem. A závěr? No fantazie. Určitě se na to musím podívat ještě jednou, zda je to tak geniální nebo tak nepochopilně podivné. Každopádně se to díky závěrečné scéně vytáhlo o hvězdičku výš ()

WoodoX

Musím sa priznať, že toto hodnotenie dávam až po prečítaní jedného komentára, ktorý mi ozrejmil, o čo tam išlo, pretože môj mozog zrejme nebol pripravený na participáciu s takým príbehom, aký sa na mňa z obrazovky vyvalil. Ale malo to všetko, čo som očakával, bolo tam kopec flegmatického vtipu, čo je len dobré, a takisto ma prekvapila aj technická stránka veci. Vcelku veľmi zaujímavé, no avšak nie až tak zrejmé. Treba sa na to sústrediť na 123 percent. ()

DekaDance

Úlet, zmatek, trapnost... První tři slova, která mě napadnou, když si na tohle dílko vzpomenu. Ještěže už tohle nikdy neuvidím. ()

sibskyn

Tak trošku jiný film, než jsem očekával. Plesnivých mrtvol tu moc nečekejte. Druhá polovina filmu vám dává feťáckou dávku do hlavy, aby stimulovala váš mozek a musíte už hodně přemýšlet, co se tam vlastně děje, akorát škoda, že já jsem na to nepřišel. Není to špatné, ale ani nijak ohromující. ()

Easykill

"Máte jít příkladem ostatním, tak se hezky vraťte do rakve!" Docela morbidní (trošku nekrofilní) humor, ale proč ne. Dost vtipný a občas brutální se solidním gore na danou dobu. Miluju tyhle starý fláky. Feeling už nenapodobíš.. ()

Váša

Příjemná komedie a nenáročná s hodně nadsazenou kamerou a výbornými hereckými výkony, plná povedeného humoru. ()

hrabě_olaf

film, který není na jedno dívání - srandovní (ne směšný), přemýšlivý, cynický, a hlavně zabavný. jednou větou - mně se to líbilo a náramně jsem se bavil.. ()

fikee

Některé lidi prostě nestačí pohřbít jednou a tak Rupert Everett ke své práci potřebuje kromě lopaty i revolver nabitý vlastnoručně vyrobenými kulkami dum-dum. To je ovšem ta jednodušší část jeho práce. Možná že si někdo dokáže představit film, v němž se naprosto přirozeným způsobem a s neuvěřitelnou lehkostí snoubí temná poetika Tima Burtona, šílenství Davida Lynche, absurdita Terryho Gilliama, humor Sama Raimiho a úchylnost Davida Cronenberga. Ale proč si to představovat, když se můžete podívat na Dellamorte Dellamore ? ()

Kletus

Velmi působivá hororová komedie plná toho nejsyrovějšího černého humoru. Pro mě daleko lepší než kultovní Braindead. ()