Televízna inscenácia podľa hry J.Soloviča. Autor spracoval vážnu problematiku, znečisťovanie životného prostredia veľkým výrobným podnikom. Hra nastoľuje aj vážne morálne problémy nášho súčasníka. Riaditeľ veľkého priemyselného podniku sa pýši novou čističkou, ktorá zachytáva škodlivý odpad z výrobného procesu, no zároveň prežíva osobnú tragédiu, keď práve jeho syn zamorí rieku otravnou chemikáliou. (STV)

mchnk

Ač doprovázena tragickou hudbou, či poselstvím o dobromyslnosti vysokých okresních straníků, je tato ekologická agitka také naplněna hlavně fantastickými dialogy zasahující opravdu hluboko do svědomí jednotlivce, jenž se ocitl v nastalé situaci. Vynikající narůstání děje lámající charaktery přítomných a odhalující sílu svědomí - to vše doprovázeno perfektním, poctivým herectvím, na které je radost se dívat. Amatérské zpracování, ovšem profesionálně sehrané. Mezi zaručenými kvalitami jako je Müller, Kňažko, či Labuda, exceluje hlavně Vlado Černý. Na úroveň osmdesátých let je to velmi kvalitní konverzačka. ()

PatoP

Opäť jedna moralitka z pera Jána Soloviča. Tento dramatik vedel písať morality tak, že to diváka zaujme aj po desaťročiach. Tie machinácie, podliezavosť, nečestnosť a zbabelosť sú vlastnosti také staré ako ľudstvo samé, v dnešnej dobe hádam viac na výslní ako kedykoľvek predtým. Inak aj herecké obsadenie korešponduje so Solovičovými Stratami a nálezmi. ()

Autogram

Ekologickù agitku som vo filme nevidel, to životné prostredie je len nejakým pozadím pre rodinnú psychologickù drámu. Tá je však s dosť nešťastným scenárom, ktorý sa motá stále dookola. ()