Trabantem do posledního dechu

• Slovensko Trabantom do posledného dychu (více)

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. (Aerofilms)

Pastelka..

Byla to fakt velká sranda od začátku až do konce. Kdo se chce pobavit, tak směle do toho, kino se smálo fakt celé. Další díl trabantů, v televizi to budou muset, ale občas vypípat. Film má fakt super momenty a někdy i velké útrapy, rozbitá auta, nemoci, ponorku. A skvělé záběry z kamer, dronu, ty časosběry taky pecka. Občas se mohl člověk ztratit v čase, a nebo v místě, mapka by se hodila ;-) Jediným mínus je, že ta cesta byla fakt tak dlouhá a všechno tam vecpat, co žlutý cirkus zažil by byl asi velký oříšek. Takže super, že bude seriál. Překvapilo mě, že jsme vlastně nic neviděli z toho měsíce co čekali než dostanou auta. A ty titulky, krátké, výstižné, ale nevím kdo je přečetl, celkem malé písmo.. ;-) ()

visor_13

Prostě jeden z nejlepších českých dokumentárních filmů. A když k tomu přidám super hlášky Marka Slobodníka tak bych viděl i uplatnění v nějaké hezké komedii . ()

Nechic

Jak mám Trabantisty rád, přispěl jsem jim na cestu a hltal každý příspěvek na FB a články v různých periodikách nebo rozhovory či přednášky, tak tenhle film ve mě zanechal pocit prázdnoty. Hodně dělá stopáž, ale hodně dělá fakt, že střihači byli zároveň členové výpravy. Oni v každém tom snímku asi vidí víc než divák a tím je jejich pohled na celý film extrémně zkreslený. Film nemá začátek, konec má značně urychlený, celou dobu nevím jestli to je o členech výpravy nebo o cestě samotné. Drahoceným časem se občas plýtvá na celkem zbytečné scény. Nikdy pořádně nevíme, kde jsou, o co tam jde. Je to jak sestřih dovolenkového videa. Občas se dokonce objevili na zajímavém místě, ale nikdo o tom nic neřekl. Nechápu jak tam třeba mohli nedat závody vodních bůvolů ! A ten konec, který podle slov Dana byl to nejlepší na celé cestě byl nakonec naprosto utnutý :O Neznat ty postavy, asi bych si k nim nevytvořil vůbec žádný vztah, jejich představení ani účinkování nebylo určitě tak parádní jako v Jižní Americe. Nejlépe to tam samozřejmě zachraňoval Marek Slobodník, jehož nesmrtelné hlášky a tělo vydrží jakoukoli pohromu. Abych jen nehanil, divák tam samozřejmě uvidí spoustu zajímavých pasáží i vtipných momentů, jen jsem prostě čekal víc, takže jako motivace do budoucna za 3* ()

Sidenius

Vice se mi libily predchozi filmove adventura paba Pribane a jeho bandy, absence mapky ve filmu je citelna, ale jinak opet pekny, vice prodi zpracovane (coz je mozna taky lehce na skodu) uz se tesim na dalsi.. :) ()

PoprockCZ

Celá myšlenka s trabanty se mi moc líbí. Viděla jsem zatím všechny natočené filmy i seriály. Na Austrálii jsme zašli do kina. Opět jsem slyšela dobré hlášky, ale tentokrát se film velmi vlekl. Je škoda, že ve filmu, kde není času nazbyt se divák musí ve většině záběrů spokojit "jen s jedoucími vozidly po cestě". Určitě by bylo lepší střihnout více akcí a zastávek, případně více popsat členy expedice či pořádně ukázat závěrečnou jízdu na motorkách. Nakonec hodnotím čtyřmi hvězdičkami, z důvodu originálního nápadu vůbec takové expedice pořádat, obsahově však film odpovídal průměru tří hvězd. ()

trx2010

Oproti výborné předchozí výpravě mi tady toho dost chybělo a přebývala mi tam minimálně jedna ženská. Už jsem z toho neměl ten pocit dobrodužství a nehltal každou minutu. Možná to bylo blbě sestříhané, ale zdálo se že kromě lidských vztahů už vlastně o nic nejde. ()

Nýdnol

Ze všech trabantovejch výprav asi nejemotivnější zážitek. Respekt pro celou posádku. Kéž bychom všichni dokázali žít takhle naplno. ()

Martin_L

Trabantí expedice vždy baví a jsou super. Byť tvůrci tentokrát zainvestovali do techniky a obrazová složka seriálu byla perfektní, z nějakého důvodu mě seriál bavil o něco méně, než předchozí. Nevím proč, ale Jižní Amerika byla lepší. ()

Pjenkys

Když jsem viděl první trabanty, tenkrát seriál, bylo to skvělé. Pak jsem viděl filmy, také jsem se bavil. Po dlouhé době jsem se dostal na jediný díl, který jsem neviděl. A bohužel, strašně jsem se nudil. Austrálie je naprosto o ničem, ta tam být vůbec nemusela. Je to jen jízda, pády, jízda. Druhá půlka filmu je lepší, ale opravování aut už mě vlastně vůbec nezajímá. Komentáře jsou typu "To je kostel ve tvaru slepice. To je střelec ten týpek, co to postavil.", mě taky taky moc neobohatily. Neustálé konstatování, že toho máme už dost, zvládli jsme toho opravdu hodně a podobně mi nic neříká, protože jsem nic takového neviděl. Problém je, že na mě z filmu nejsou přenesené vůbec žádné emoce a ani informace. Na konci je komentář, že spolu půl roku dokázali překonat dobré i zlé. Já jsem se vůbec neorientoval, netušil jsem, jak dlouho tam byli, nedržel jsem jim palce během opravování těch pekáčů, nebavil jsem se, když byli šťastní, prostě nic. Bohužel. ()

KuceraJohny

Sice mě to nebavilo tolik jako třeba Jižní Amerika, ale jedno se upřít nedá kluci a holky furt jedou a to je jen dobře. Byl to další super zážitek a já si to náramně užil a načerpal inspiraci. ()

Sa.sa

Super film, zajímavé záběry a krásná příroda... Trabantí příběhy mám rád a je super se dívat na to když máš chuť a odhodlání tak vše jde...! Musela to být jízda to se musí nechat 🥰🥰🥰 ()

marek.kocian

Trabanty sledují již delší dobu. Někde počátkem Trabantem napříč Afrikou. A hned jsem si je zamiloval. Dan je skvělej vypravěč, sympaťák, optimista někdy i pesimista :) ale hlavně tvrdohlavej cestovatel, který nám servíruje výborné road trip dokumenty. Fakt to zbožňuji. Dan se většinou obalí dobrými lidmi. A teď to nebylo jinak. Opět Mára a Radek jsou fakt punkáči prostě borci. Celkově nový gang žlutého cirkusu stál za to. Ale partnerku bych příště nechal doma :) A snímky Zdeňka Krátkého to je nádhera. Na film jsem byl fakt nažhavenej. Ale předem jsem si říkal 96min to je sakra málo. 600 hodin natočeného materiálu a kde to jako uvidím? No a jsme u toho opravdu to bylo málo. Mě to přišlo jako trailer před vypuštěním seriálu. Nechci nějak vytýkat ale ztracené pasy mě fakt chyběli. Vyjednávání s lodními dopravci to byla občas taky zábava atd...... prostě málo na hodinu a půl. Jinak to bylo skvěli a nelituji peněz do kina naopak. S partnerkou jsme se fakt pobavili. PS já už chci ten seriál!!! ()

Filmslover14

Film při němž budete považovat Dana Přibáně za absolutního cvoka, ale zároveň vám bude líto, že tam nejste s ním. Trabanti jsou navíc nádhernou ukázkou toho, že na světě ještě pořád existují hodní lidé bez rozdílu náboženství, kteří vám pomůžou a hlavně, že člověk může dokázat zdánlivě nemožné. Stačí jen chtít. ()

vitez.7

Moc nevím, co k filmu dodat. Líbil se mi, ale něco mi tam chybělo. Něco, co v předchozích dílech bylo a zde ne. Více srandy, více míst, která poznali. Mohlo to mít delší stopáž a více detailnější pojetí, co se týče přírody, obyvatel a trambantů samotných... Byl jsem na povídání pana Přibáně o tomto filmu a bavil jsem se mnohem více. I tak za 4* ()

mustela

Člověk by řekl, že když tráví v Trabantech tolik času, budou tušit, že když natankují benzín s etanolem, zadřou motor. Ale to by potom stihli projet celou plánovanou trasu a asi by to byla větší nuda než si válet šunky v outbacku. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST