Mladá policejní inspektorka Corinne Levasseurová je po konfliktu s prokuraturou přeložena do malého severofrancouzského města. Nejdřív dělá jen papírování v kanceláři, ale pak se dostane k případu, který se nebývale rozroste. Jde o dětskou pornografii, do níž jsou zapleteny i mocenské špičky v kraji. Ani tentokrát nechce inspektorka ustoupit, znovu riskuje svou kariéru a je ochotna svědčit u soudu. Odmítá podlehnout nátlaku, který je na ni vyvíjen. (oficiální text distributora)

Maq odpad!

Umělecké hodnocení: Scénář a charaktery jsou šablonovité, podřízené angažovanému námětu. Režie nekvalitní, chvílemi amatérská. --- Ideologické hodnocení: V buržoazně-demokratickém zřízení je stát nástrojem vykořisťovatelské třídy k utlačování pracujících. Dělníci, semkněte se na obranu svých práv. Žádáme znárodnění klíčového průmyslu a důslednou ochranu práv nájemníků. Volte Komunisticku stranu Francie. ()

YURAyura

8/10 Typcky bezvychodny francouzsky film, diky kterym zkratka francouzskou kinematografii jako takovou nedokazu pres vetsinu radoby umelecke tvorby odepsat. Atmosfera hustejsi nez u rybnika brcalnika, inspektorka zasadovejsi Mirka Dusina, dlouhe prsty mocipanu reprezentovane slovy komisare jako "politika" a silne stale aktualni tema, ze ktereho je cloveku na bliti. A potom, ze na malomeste se nic nedeje. Deje, ale je to natolik prorostene s mistni hiearchii, ze poctiveho cloveka to sesrotuje a ohne - smula. A ti u moci udelaji vse pro vlasti nedotknutelnost - v mistnich malych pomerech muze poslouzit treba takova hloupost jako bakalarska prace primatora Onderky - vsichni vi, ze je to podfuk, ale nikdo s tim nic neudela... ()

Martin741

Policajti su skorumpovani a korupcia aj v policii vladne - ako vsak vidno, nie vsetci. Mlada Miou_miou v roli mladej idealistickej holky, ktora najprv maka na administrative, neskor sa jej dostane do ruk zvlastny pripad a ten zacnbe riesit. Ono jej to aj ide, a to tak, ze dobre. Nadherny, film, plny perfektnych dialogov, korupcia v policii a prerastanie politiky. Yves Boisset natocil ako svoj najlepsi film The Common Man a este vysoko bol u mna aj Canicule s Marvinom. Toto je vsak dostojny film v jeho reziserskej filmografii. Skoda, ze sa Boisset neinspiroval par polizzioteschi filmami - chcelo to aspon par autonahanaciek a prestreliek. Takto dam aspon slusnych 77 % ()

dr.fish

Policie je od toho, aby pracovala, vyšetřovala, zatýkala, zavírala. Dělá svou práci. Do politiky nos nestrká, takže když spáchá zločin politicky vlivná osoba, případ se zamete pod stůl. Policejní inspektorka se s touto zásadou nemíní smířit a chce trestat i bohaté a vlivné. Nechybí jí spojenci, ale nepřítel je velmi silný. Film velmi dobře vykresluje společenskou a politickou situaci na konci sedmdesátých let ve Francii. Loajalita obyvatel ke státu v té době byla asi tak velká jako je dnes u nás- víceméně žádná. Žádný div. Malé ryby pochytané a velké ryby na svobodě. Klasika. Pěkný film. Naděje umírá poslední. 85% ()

majo25

Síce sa nás film snaží presvedčiť, že aj ženy patria do (kriminálnej) polície, robí to tak nemotorným spôsobom, že vlastne činí opak a skôr podčiarkuje, že to je fakt. Hlavná hrdinka viackrát zoči-voči zločincom zlyháva, uráža sa, teda podľaháva emóciám, spolupracuje skôr s civilmi než s kolegami a pod nátlakom sťahuje chvost. Navyše vyzerá ako chudera. Kriminálna zápletka odhaľujúca až 1 (rozumej jeden) prípad detskej pornografie síce nenudí, neštítí sa provokatívnych odhalení a prepojení, ale diváka skôr prekvapia iné/divné vyšetrovacie postupy. Šéf polície ide na koberček k sudcovi, sudca zasa ide na koberček k prokurátorovi. Film zasa končí tak, že polícia do politiky nezasahuje. ()

andrii

Oponentka, metla spektra (indis)pozic, panské morálky "po večerce," která zpod uhlazených obleků láká na horká kakaa, vpouští do "dobrých" světel Evy panenské, aniž si  připouští škraloup, dům cel. ()

hans500

"Policejní inspektorka" nedosahuje kvalit nejlepších francouzských thrillerů, ale i tak nabízí kvalitní snímek s dobrou atmosférou a zajímavým koncem. ()

JohnSmith

Leklá ryba Miou-Miou. Dokoukal jsem to, i když to bylo těžký. Nebylo by to tak děsný, kdyby hlavní roli hrál někdo, kdo umí hrát. ()

Bohemák

Takové uvěřitelné a díky tomu i trochu depresivní. Jen už mi dnes přijdou staromódní ti hrdinové bez přátel a rodiny, kteří úplně automaticky začínají svůj nový život na novém místě. ()

Piškotka

Začátek měl vypadat jinak a dramatické vyvrcholení na konci se jaksi nekonalo. Nebo to bylo mravní ponaučení, že i když se něco takového děje mezi vlivnými, tak je téměř nemožné domoci se spravedlnosti? Asi záleží na zkušenostech a fantazii diváka. Byl to film s pozvolným dějem a typickým francouzským duchem. A samozřejmě s hrůzným námětem. Mladá inspektorka hledala nějaké osobní zakotvení a bojovala s větrnými mlýny, ještě žila v domnění, že policie má chránit a pomáhat. Miou-Miou ji zahrála pěkně, vypadala na povrch křehce, ale v nitru to byla bojovnice. Oceňuji neakčnost filmu, ale styl "tak jak jde sám život". ()

MR007

Hodně nudná kriminálka, naprosto nedosahující kvalit alespoň průměru francouzského thrilleru. Jediné co lze vyzvednout, na minimálně 4 hvězdy, je český dabing. ()

petikacka

Tak tohle je pravý opak fransózkych krimošek s Belmondem. Úplně jsem zapomněla na Miou-Miou a socidramakrimi, která mi vlastně fuckt chybí a tentok tu film mi to drsně připomněl. Myslím si, že by si to dnešní filmaři asi měli zkouknout, páč ta syrová realita dnešní doby je vlastně asi stejná jako v 70-ách. A jeden se může posrat tenkrát jako teď. Za mě silně emotivních 90% ()

Mardoša

Kriminálka s velmi neutěšenou, téměř mrazivou atmosférou. Úplně mě dostal konec, který samozřejmě neprozradím, ale naprosto mě zaskočil. To by si v Americe netroufli... ()

tranquill

"S vaší policií nechci nic mít. Leze mi na nervy!" Typicky francouzská kriminálka, kde se vše zametá pod koberec. Ale jen průměr. "Je to všechno politika. Od toho dál!" ()

ostravak30

Klidně bychom se mohli dívat na český film z 90. let a skoro by nebyl poznat rozdíl. Nejprve drogy, pak dětská pornografie. Obojí závažná témata, která ale jsou klidně zametána pod koberec, když jde o vlivné osoby. Je to děsivé a frustrující zároveň. Tím víc, když to celé je postavené na nedůvěře vůči ženě policistce a ještě v 80. letech v tak vyspělé zemi jako je Francie je postavení ženy ve společnosti značně nejisté. Pravda je, že Miou-Miou na mě působila značně romanticky než jako nějaká policistka. A neumocnil to ani její způsob (ne)použití zbraně. Otázkou tak je, zda Yves Boisset na něco konkrétního ve francouzské společnosti chtěl reagovat. Bohužel film postrádá jakékoli napětí a když už obsahuje tak depresivní závěr, určitě měl mít alespoň dramatičtější vyústění. ()

spawnxp

Miou-Miou... zde jako Johanka z Arku francouzské policie. Po letech od prvního shlédnutí si člověk sice všimne určitých dobových stereotypů francouzské "hard" školy - staří úchylní boháči v kabátech s kožešinovými límci a se zlatými obroučkami u brýlí versus mladí nekonformní dělničtí aktivisté (ne dělnící) s delšími vlasy, genderově zatížený policajti, otlemenej narcis z místního kulturáku, nicméně něco v tom příběhu je. No... asi Miou-Miou... ()