Reklama

Reklama

Taxikář ze Soulu

(festivalový název)
  • Jižní Korea Taeksi unjeonsa (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ovdovělý taxikář, který se stará o svou malou dcerku, dostane možnost si vydělat peníze, když do ohniska událostí doveze německého reportéra. Tedy spíše ji vezme původně plánovanému řidiči, aniž by tušil, do čeho jde. Zpočátku lehce komická forma snímku se rychle mění v napínavé, krvavé i dojemné drama, když se hlavní hrdina v doprovodu svého zákazníka stává svědkem brutality armády a tajné policie. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (34)

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Film který mne posadil na prdel. Začíná to jako nevinná dramedy, pokračuje jako zábavná buddy movie mezi taxikářem a novinářem, no a pak se stanou věci, o kterých jsem vůbec netušil. Tedy, věděl jsem že to nebylo v Jižní Korei uplně růžové v druhé polovině minulého století, ale netušil jsem, že až tak. Má to strašně epické i zábavné momenty a já si pořád říkám, proč tohle nemohlo vzniknout u nás? Třeba o 68 nebo 89. Klidně v menším měřítku. Hlavně se mi strašně líbil element relativně nezúčastněného člověka, který nemá na věci názor a chce si hlavně žít v klidu. Tohle by šlo tak nádherně u nás. Velký překvápko bylo, že jsou podle skutečné události nejenom pozadí, ale i obě hlavní postavy. 10/10 nádhera. ()

AffectedFace 

všechny recenze uživatele

Zajímavej road-movie ve stylu novějšího Green Book. Jeden z mála snímků, kterej si určitě najde rozšířenější publikum fanoušků různých žánrů. Komedie, drama, historie, akční, thriller - všechny zmíněné snímek obsahuje a servíruje je ve skvělém pořadí. Nechybí emoce ze kterých by vám ukápla slza, ani surovost za kterou byste všechny proklínali. Pár chybiček ve scénáři se tu najde (náhodně nelogické objevení se všech možných taxíků při závěrečné honičce). Přesto si ode mě zaslouží hodně silné čtyři hvězdy. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Čtvrtou rudou tam dokopnu jen proto, že se mi úplně běžně nestává, že by mě -na poloslepo vybraný- film obohatil o info o nějaké události o které jsem do té doby neměl nejmenší tušení (a to bych o sobě řekl, že rozhled docela mám).. Na korejskej pathos jsem si už za ty roky docela zvyknul (ikdyž odvařenej z něj asi nikdy nebudu).. Blbší je fakt, že v mých očích jsou korejci mistři v tom vzít potenciálně silnou scénu a skrz nekonečné natahování a hekání jí rozpatlat do úplně plytkého kýče. To se bohužel děje i zde.... Ale ve výsledku jsem se docela bavil a poučil, takže asi vpoho.... ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Trošku jiný 17. listopad (1989) ... info k událostem na korektní (samozřejmě) české verzi Wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Povst%C3%A1n%C3%AD_v_Kwangd%C5%BEu ... a trochu jiná (pravdivější) verze https://de.wikipedia.org/wiki/Gwangju-Aufstand ... Taxíkář svou dceru zřejmě už neuviděl, ani se nemohl s tím německým novinářem později setkat .. Z podstaty věci, byl zřejmě zlikvidován při svém návratu domů .. Museli už na něj čekat (podle značky na autě ho lehce identifikovali) .. Takže tak, smutné co se dělo a děje ... ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě zasáhlo do citlivých míst! O tragické události masakru v Kwandžu jsem doposud neslyšel, takže jsem si rád rozšířil obzory. Kang-Ho Song  jako vždy skvělý, tenhle herec je zárukou, že film nabídne jistou úroveň kvality. Jinak i ostatní nezklamali, zejména zdatně mu sekundující Thomas Kretschmann. Ale popravdě, první dvě třetiny se místy dost vlečou. Já chápu, že chtěli autoři vykreslit dopodrobna jednotlivé charaktery, na druhou stranu to místy bylo přes čáru. Jenže v závěrečné třetině se rozpoutalo naprosté peklo, na které jsem nebyl emocionálně připravený. Pokud by se nesl celý film v takovém duchu, odnesl by si bez jediného zaváhání plný počet. Hoon Jang to zakončení po stránce režijní dovedl do dokonalosti. I ty opravdové záběry všech protagonistů potěšily (jen nejsem šťastný, že se ti dva v reálu nikdy nepotkali...to chytlo za srdce). Jo, Taxikář ze Soulu překvapil. Korea se zase vyznamenala. 8,5/10 ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Film byl natočen na motivy skutečné události, kdy se němec Jürgen Hinzpeter jako jediný zahraniční novinář dostal do obleženého města a přinesl pak svědectví o krveprolití. (ČSFD)
  • Identifikace vozu taxi dala zabrat odborníkům a nepanuje úplná shoda o co šlo za vůz. Nejčastěji jsou zmiňována tato: Kia Brisa z roku 1979, Mazda 1300 Familia 2 generace, Mazda 1000 2. generace. Důvodem má být to, že Brisy a klasická korejská auta jsou obecně vzácná, takže produkční tým filmu odjel do Japonska, koupil Familii, přestavěli a namaloval ji tak, aby vypadala jako korejské taxi konce 70. let. (sator)

Reklama

Reklama