Sex noci svatojánské

• Česko Sexuální komedie noci svatojánské (více)

Na osamělé farmě mají strávit společný víkend tři páry: excentrický vynálezce Andrew Hobbs s manželkou Adrian, jeho přítel doktor Maxwell Jordan s milenkou a ošetřovatelkou Dulcy a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis se snoubenkou Ariel. Každý z nich má o odpočinku v následujícíh hodinách odlišné představy. Po prvním společném setkání se jejich plány pozvolna mění. Najednou začíná hra, která vypráví o nejistých partnerských vztazích, o lásce, sexu, vášni a nevěře... Film scenáristy a režiséra Woodyho Allena se vyznačuje výraznou lehkostí a hravostí, nezapírá přitom inspiraci jak slavnou hrou Sen noci svatojánské Williama Shakespearovou, Úsměvy letní noci švédského tvůrce Ingmara Bergmana, tak slavnými impresionistickými obrazy Výlet do přírody či Snídaně v trávě. Pozadí křehkého příběhu vytváří barvami a životem překypující krajina, v níž se občas "objeví" mytologické a magické prvky (kouzelná světelná koule). Na okouzlující atmosféře přelomu století se nemalou měrou podílí romantická hudba skladatelů Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Roberta Schumanna. (oficiální text distributora)

sud

Odlehlá farma, krásný letní víkend, tři muži, tři ženy. To je základ povedené komedie, inspirované dílem Williama Shakespeara a filmem "Úsměvy letní noci" Ingmara Bergmana. Míchání párů, podezřívání z nevěry, zálety, nečakené rozuzlení, no typický Shakespeare. Komornost příběhu, postavy propracované do hloubky, typický Bergman. A hádejte jak to může dopadnout, když se do něčeho takového pustí Woody Allen. On Shakespeara ani Bergmana neparoduje, on vytvořil film v podobném stylu a ukázal jak si obou váží a vzdává jim tímto hold. Typických Allenovských hlášek je dost ("Ach, ten nadutec."-"Zítra z ní bude paní Nadutcová"), stejně tak situačního humoru. Za zmínku stojí též hudba Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Woody Allen mě opět nezklamal. ()

ScarPoul

Úprimne nie až taký dobrý Allen na akého som zvyknutý. Síce sa na to dobre pozerá, dej odsýpa bez výraznejších zádrhelov, ale chýba tomu pamätnosť. Niečo čo by trafilo do ľudského vedomia rovnako efektívne ako sa to podarilo napríklad Manhattanu. Jediné čo sa musí Allenovi nechať je jeho schopnosť prilákať k projektu pekné herečky. Tie sú naozaj okúzľujúce a každá v inom smere. Inak som čakal väčšiu paródiu na klasikov a viacej Allenovských prejavov. Stále sa jedná o netradičné dielko, ale pravdou je, že Allen má omnoho lepšie diela. ()

Han22

Allen se vykašlal na veškeré intelektuálno, jazz, metafory i deprese a natočil sexuální komedii. Tři páry se schází v chatce na počátku 20. století, ale klidně by se to mohlo odehrávat v současnosti, protože jediné co řeší kdo s kým a co. Je to vtipné, rozverné a místy i magické (duchové) a celkem mě bavil koukat kdo vlastně s kým skončí :) Tak mezi 3-4*, jenže v tom filmu v podstatě není nic jiného, ani nějací zajímaví herci (kromě Farrow), postavy... max tak Tleskačovo létající kolo :) Není o čem psát, takže lepší 3*. ()

B!shop

Naprosto paradni romanticka komedie, ktera sice neprinasi nic noveho, ale moc pekne se na ni kouka. Dej se neodehrava v soucasnosti, takze tu jsou fajn dobovy kostymy i kulisy, do toho moc pekna hudba a tri pary a s tim si Woody vystaci, sem tam nejaka hlaska, nebo paradni dialog, navic ozvlastneny Woodyho vynalezama, ale vetsinu casu cista romantika, kde se vzajemny vztahy hezky proplejtaj, ale naprosto pohodove a svizne a celou dobu jsem se fakt dobre bavil. ()

Stružák

Zajímavý námět, optimální dávka vtipných hlášek a momentů. Hvězdu samotnou pak tvoří dokonalý hudební doprovod. Jako komedie možná není tak přímočará jako Spáč nebo Láska a smrt a film není ani tak propracovaný jako dramata Pozor na Harryho nebo Annie Hall. A možná právě proto si najde místo u diváků, kteří chtějí vidět "pouze" nadprůměrnou komediální odreagovávačku. :-) ()

• Scénář napsal Woody Allen za dva týdny. (don corleone)
  • Jde o první film pro Orion Pictures, jehož vlastníci dříve vedli United Artists a produkovali předešlé filmy Woody Allena. První filmem měl však být Zelig (1983), ale ten se zpozdil kvůli technickým problémům. Proto se Allen nabídl, že napíše rychle "sex komedii". (don corleone)
  • První film Woodyho Allena, ve kterém se objevila Mia Farrow. (don corleone)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN