Meet the Feebles

všechny plakáty

Poznejte nejdivočejší a nejbizarnější show v režii Petera Jacksona! V loutkové, velice nemilosrdné satiře na centrum zábavního průmyslu a la Hollywood uvidíte vedle pozlátka i bahno neřesti, drog, tvrdého porna a nejšpinavější korupce. Jako třešnička na dortu pak čeká zamilovaný příběh zhrzené hrošice Heidi. (HOODY)

Tayen

Tohle bylo tak tragické, kruté, na zvracení, úchylné, smutné a snad i pravdivé. Dávám znechucených pět hvězd. ()

GodComplex

Z ranne Jacksonovi gore trilogie je to sice nejslabsi, ale bizarni je to naopak zdaleka nejvic. Chaoticka show totalne zfetovanych a uchylnych zviratek. Plejadu unikatnich charakteru v silenych situacich ale Jackson nezvladl ukocirovat a ve vysledku z toho vznika jen experiment - mnohdy zabavny, bezpochyby originalni a rozhodne ujety, ale stale jen ne prilis vyznamny, ci pusobivy experiment. 6/10 ()

SarumanKo

Pozoruhodný multižánrový muzikál a personifikovaná satira na spoločenské pomery a médiá so zvrátenými Muppetmi v hlavných úlohách. Zo všetkých žánrov, ktoré Jackson mixuje, si berie len tie najzažitejšie žánrové klišé a archetypy a graduje ich do neuveriteľných polôh, ako napríklad v prípade hlavnej hrdinky Heidi. Popri tom je to ohromne vulgárne, násilné a promiskuitné, pričom kadencia nechutností občas prekračuje hranicu „potrebného“. Dobre som sa pobavil, ale určite nie natoľko, ako sa Jackson musel baviť pri natáčaní. (7/10) ()

Aiax

Já nevim, já mám podobné anarchistické, tabubořící bžundy rád (South Park, Team America), ale tohle mi prostě a jednoduše nepřišlo vtipné. Opravdu jsem se snažil, rozkoukal jsem to dokonce třikrát, ale nešlo to - děsná nuda a ani jedno zachechtání. Sorry. ()

togaf

V tomhle filmu je všechno a ještě něco něco navíc. O tom se nedá psát, to musíte vidět. Nebo si snad chcete nechat ujít fetujícího králíčka,? Velice nekorektní a velice zábavný loutkový film. ()

honajz2

Kdo mě zná, tak ví, že cíleně vyhledávám všemožné šílenosti a že jsem jich už hromadu viděl. Takže když napíšu, že něco takového jsem ještě v životě neviděl a na některé scény jsem jen civěl s otevřenou pusou, je jasné, že to bylo dost ujeté i na mě. Fantasy svět plný antropomorfních zvířátek (zdravím furries - i když tohle by asi bylo moc i na ně :D), přičemž sledujeme pár z nich v zákulisí divadla, kde se připravují na velkou show. A celý tým herců a zpěváků se skládá z mnoha bizarních postaviček - psychicky labilní hrošice, krysáka pornorežiséra, věčně nadrženého králíka, paparazzi mouchy, mrože gangstera, který je zároveň vedoucím celého divadla, věčně zfetovaný krokodýl, který válčil ve Vietnamu... a je toho ještě mnohem víc. Stejně jako u Bad Taste a Braindead mám pocit, že se Jackson inspiroval Tromou, protože jinak vůbec nechápu, jak by ho něco takového napadlo. On tomu odpovídá i ten humor, který je místy brutální, místy totálně absurdní, místy fekální (což je snad jediné, co mi na tom filmu vadí), místy je to zase satira (čemuž odpovídají i zvířecí vyobrazení některých postav) a celé dohromady je to něco skutečně nepopsatelného - což ale asi tuší každý, kdo se podíval do zdejší galerie. A já tyhle věci holt rád, takže mi to pochopitelně sedlo a celou tu smršť geniálních absurdních a občas i překvapivě chytrých nápadů jsem si prostě dost užíval. Opět mě zdejší hodnocení krapet překvapuje, protože tohle sedne fakt jen úzkému publiku diváků, ale budiž. Braindead vidělo mnohem víc lidí, má i víc procent a tam mě to překvapuje o dost víc, protože Meet the Feebles v sobě žádné gore skoro ani nemá. A mě osobně to sedlo snad i víc než Braindead (a o dost víc než Bad Taste, i když ani to mi nepřijde špatné). Jen škoda toho přehršle fekálního humoru, ze kterého sotva fungují dvě scénky, ale ten zbytek ne... Btw tak širokou škálu žánrů asi jinde neuvidíte. Jo, a ty písničky jsou přímo legendární a je to poprvé po fakt hodně dlouhé době, kdy se mi dost líbil muzikál - i když tohle je ten typ muzikálů, které zvládám i normálně. Silné 4* ()

Rocky88

Spousta žánrů, spousta zvířátek, spousta zvrhlostí, spousta zábavy. Je až neuvěřitelné, kolik nápadů nám tu Jacskon představí, s jakou grácií a nadšením ( které ovšem čiší z každého jeho počinu ) celou tuhle hovadinku dokázal natočit. Vrcholem jsou asi scény natáčení pornofilmů, parodie na Deer Huntera a závěrečné představení hrošice Heidi s M60. Na tu by byl krátkej i John Rambo :D ()

Crawler-D

Tento chytře komponovaný snímek s výbornými hereckými kreacemi odhaluje temnou tvář divadelního zákulisí.....v němž každý š... s každým, natáčí se tvrdé porno, uskutečňuje se kvetoucí obchod s drogami, řeší se spor o otcovství, propadá se láskám a hlavně se celé představení rozpadá s osobními problémy jednotlivých účinkujících. Srdceryvné drama s výbornými muzikálovými čísly ;-)....Jestli nejste připraveni na nechutnou podívanou, kterou dřív uměl jako jeden z mála jenom Jackson a nemáte smysl pro krvavý humor, Feebles (.lala..meet the feebles...) vám večer nezpříjemní. ()

ad

Neskutečná ujetost a rozhodně pro silné žaludky!!! Ale vem to mrož, něco takového se hned tak nevidí... ()

C0r0ner

Jestli se tímhle neinspirovalo Fur TV, tak nevím, protože to je vyjma tohoto seriálu největší maňásková brutalita v historii. Příběh je v podstatě takové klasický noirové nic, ale tady jde především o obsah a zpracování. Obojí je na tak kvalitní úrovni, že si film prostě těch pět hvězd zaslouží. Kdo od počátků sledoval Jacksona a myslel, že už to "horší" být nemůže, se asi za tři roky u Braindeadu hodně divil. 90% ()

Wormboy

Haha....dalsia skvela Jacksonova uchylarna preplnena genialnymi postavickami s tymi najtazsimi traumami a najprespekulovanejsimi charaktermi, s akymi sme sa mohli stretnut. Ti co nepoznaju rannu Jacksonovu tvorbu vsak budu prekvapeni :) 4,5/5* ()

Aquarius

Je to síce drsná komédia, ale je na nej niečo veľmi "disturbing". Bolo mi z toho zle nie pre nejaké nechutné scény, ale pre celkový náboj, výzor postáv a pod. ()

SoolenJV

Petera Jacksona jako první napadlo podívat se oponu rodinné loutkové show. A co tam našel? Mafiánské praktiky, sex, drogy, násilí, bulvární novinařinu, veterána z Vietnamu s traumatem (výborně okouknutý Lovec jelenů) a vůbec vytvořil nepřístupnou drsnou komedii dotaženou do naprostého extrému. ()

veertiik

Teda první dva filmy Petera rozhodně nejsou pro většinové publikum. Ale ta originalita byla pro mě překvapující, to se musí ocenit... ()

SniperG1

To bych ani nečekal jak se mi taková zvrácená a naprosto ulítlá nechutnost bude líbit! :) Jackson se prostě génius...90% ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)