Meet the Feebles

Nový Zéland, 1989, 94 min

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk

Koukám, že dát si den po sobě Meet the Feebles a Braindead je dost velká šleha i pro silné povahy. Muphets jak je už nikdy neuvidíte. V tom filmu je všechno. Bude vás bolet bránice, budete plakat od smíchu a budete pohoršeni. Beze zbytku.(29.5.2009)

Tak jsem si chtěl zlepšit chuť po The Lovely Bones a rozhodl se šáhnout po starším režisérově kousku, který nabízel výlet do světa specifického Jacksonova humoru. A musím konstatovat (a to se mi u filmů zas tak často nestává), že Meet the Feebles mě opravdu sundal ze židle :-D. Dal vzpomenout na snímky podobného ražení jakou jsou Braindead a Bad Taste, avšak s tím rozdílem, že tentokrát rejža vsadil na loutky. Ok, možná to někomu příjde ujeté, nechutné a infantilní (což vlastně je :-D ), ale jako komedie/parodie na svět showbyznysu nebo co to vlastně mělo být, mi příjde naprosto dokonalá a trefná. Tahle směsice žánrů (humor, romantika, krimi, muzikál, thriller atd.) sice není zcela vyrovnaná, tudíž se zde najdou i hlušší místa, ale všechno přebíjí zábava a originalita, takže sice nadhodnocuju, ale dávám 5*. "Nevšimla sis, že mu sedíš na ksichtu?" - "Bylo to trochu nepohodlné, ale myslela jsem, že to jsou jen hemeroidy."(20.8.2010)

• Chrustyn

Rozhodně nemám nic proti úchylně morbidním a nechutným prvotinám Petera Jacksona (naopak Braindead zbožňuju) ale tato jeho prvotina, šla opravdu hodně mimo mě a nepřišla mi ani nechutně vtipná ani infantilně zábavná. Prostě jen blbá a nudná.(20.1.2012)

Pozoruhodný multižánrový muzikál a personifikovaná satira na spoločenské pomery a médiá so zvrátenými Muppetmi v hlavných úlohách. Zo všetkých žánrov, ktoré Jackson mixuje, si berie len tie najzažitejšie žánrové klišé a archetypy a graduje ich do neuveriteľných polôh, ako napríklad v prípade hlavnej hrdinky Heidi. Popri tom je to ohromne vulgárne, násilné a promiskuitné, pričom kadencia nechutností občas prekračuje hranicu „potrebného“. Dobre som sa pobavil, ale určite nie natoľko, ako sa Jackson musel baviť pri natáčaní. (7/10)(20.9.2011)

Ujetina nejvyššího kalibru. Peter Jackson vzal roztomilé loutky a začal se hrabat v tom, co dělají vzákulisí (pijou, fetujou, natáčí porno, atd.). Muzikál, gangsterka, drama, romance, thriller, dokonce tu najdeme i scénu z války ve Vietnamu... Žánry se tu opravdu nešetřilo, stejně tak nechutnostmi. Film, který rozhodně bořil hranice tím, jak je nechutný a netradiční a Peter Jackson v něm ukazuje, jaký je vlastně blázen a šílenec. Na scény s promiskuitním králíčkem, přežírající se sexuálně frustrovanou hrošicí, žáby s absťákem - veterána z Vietnamu, nebo paparazzi mouchou prostě hned tak nezapomenete.(27.1.2009)

• - V obecenstvu můžete zahlédnout diváka v kostýmu mimozemšťana z předchozího Jacksonova filmu Bad Taste - Vesmírní kanibalové. (HellFire)

• - Pokud se pozorně zadíváte na obecenstvo, uvidíte že většina diváků má na hlavě kartonové krabice, jen několik z nich jsou loutky. (HellFire)

• - Režisér Peter Jackson nesehnal slepé náboje do M-60, tím pádem se střílelo ostrýma. (HellFire)