Meet the Feebles

Nový Zéland, 1989, 94 min

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk

Tak tohle nemá konkurenci! Meet the Feebles si dělá prdel z tolika hnusáren, že to hlava těžce pobírá. Sex, AIDS, chlast a drogy jsou vlastně jenom špičkou ledovce. Připočtěte si tlustou hrošici se samopalem, mafiánskou krysu točící snuff, mouchu bonzačku libující si na posraných hajzlech, pohlavně nakaženýho králíka a spoustu jiných, do absurdity dotažených charakterů zvířátek, který si nejde nezamilovat! Navíc, těch pěveckých čísel není tolik, aby sebemíň nudily nebo jakkoliv brzdily neustále se navyšující tempo. Krev, hovna, zvratky - to všechno dostanete měrou vrchovatou. Bomba!(11.4.2013)

Promiskuitní zajíček, moucha práskačka, kříženec slona a slepice, zfetovaná ještěrka, hrošice s kulometem...Zkrátka "Vítejte v naší show MEET THE FEEBLES!!!". A neprovokujte naší primadonu hrošici Hildu, jinak vás rozstřílí kulometem na cucky.(5.8.2002)

• Dan9K

Ona je to vlastně neskutečná debilita, pro mě chvílemi krásná a někdy velmi nesympatická. Je to trochu nepřehledné, příběh je hodně roztříštěn na velké množství postav ( ale zase měl tento fakt pěkné vyústění v závěrečných titulcích, kde zdatně parodoval všelijaké snímky podle skutečných událostí) a nepřišlo mi to příliš vtipné. To ale nevadí, nečekal jsem, že se budu smát. Musím však uznat, že film jede skutečně na plné obrátky, je plný zajímavých, přiměřeně nechutných scén a celkové zpracování je dokonale nezvyklé. A to možná bude u mě i kámen úrazu. Režisér se mi do vkusu nestrefil ani omylem. 49%(30.9.2006)

Tak tento snímek Petera Jacksona překonal snad vše, co jsem od něj zatím viděl. Někomu se to sice může jevit hloupě, ale když nad tím člověk trošku zapřemýšlí, tak v tom dokáže najít spousty zajímavých myšlenek. Celý tento film je v podstatě jedna velká metafora a po zhlédnutí ji člověk dokáže najít snad i v samotném názvu filmu. Jednotlivé postavy divadla lze vidět jako lidi (např. ohavná moucha, která je v jedné scéně v záchodové míse a doslova se tam "hrabe v hovnech" a potom z toho vyleze, že moucha je novinářem. Ale tohle rozhodně jediný případ, pouze se mi líbil nejvíce :o)). Celé to navíc provází geniální a nechutný humor P. Jacksona, který je již tak známý z filmů jako Braindead či Bad Taste - avšak řekl bych, že zde je ten humor ještě silnější a mnohem povedenější :)). A abych nezapomněl, velké uznání si také zasluhují výborné kostýmy :) 10/10(7.2.2007)

• Bebacek

Eda byl na tripu nebo co..??!!??(14.10.2008)