poster

Meet the Feebles

Komedie / Muzikál / Loutkový

Nový Zéland, 1989, 94 min

Režie:

Peter Jackson

Producenti:

Peter Jackson

Střih:

Jamie Selkirk
(další profese)
 • Dan9K
  **

  Ona je to vlastně neskutečná debilita, pro mě chvílemi krásná a někdy velmi nesympatická. Je to trochu nepřehledné, příběh je hodně roztříštěn na velké množství postav ( ale zase měl tento fakt pěkné vyústění v závěrečných titulcích, kde zdatně parodoval všelijaké snímky podle skutečných událostí) a nepřišlo mi to příliš vtipné. To ale nevadí, nečekal jsem, že se budu smát. Musím však uznat, že film jede skutečně na plné obrátky, je plný zajímavých, přiměřeně nechutných scén a celkové zpracování je dokonale nezvyklé. A to možná bude u mě i kámen úrazu. Režisér se mi do vkusu nestrefil ani omylem. 49%(30.9.2006)

 • Bachy
  *

  Bohužel...víc hnusu než absurdity a šílenství. Já bych raději opačný poměr.(2.5.2015)

 • Flipper
  ***

  Lepšie ako Bad Taste, horšie ako Braindead. Feebles nie sú ľudia, aj keď majú všetky ich charakteristické znaky. Mrzí ma len zakomponovanie muzikálu do tohto dielka, lebo pesničky dodžubú dej a určite nie sú veľmi kvalitné (až na jednu s posledných skladieb Sodomie). Inak podobne ako v Bad Taste nechutnosti na každom kroku, niekedy vtipné, inokedy nie. Čakajte aj muchu kŕmiacu sa na hovne, drogy, porno s kravou :) Hodinu a pol pozerať na nechutné bábky však nemusí byť pre každého.(25.9.2008)

 • MaedhRos
  ****

  Jackson má spoustu opravdu blbých nápadů a nebojí se je použít...:-))(17.1.2007)

 • belldandy
  *****

  Tento film bude možná největším Jacksonovým úletem. A to je už co říct. Roztomilé loutky (jako z dětských filmů) zpívají, souloží, fetují a nakonec se i vraždí. Tu a tam pronesou také nějakou tu nezapomenutelnou hlášku. Ježkovi už budu navždycky říkat jahelníku. (Nemůžu tu nezmínit, vzhledem k tomu, že jsem viděla film na Letní filmové škole, výborný výkon překladatele. Bylo znát, že si dal s překladem práci a našel například i české ekvivalenty pro zřejmě na Novém Zélandě užívané léky. Proti zvyklostem běžným na festivalech své role odehrál a ne jen odříkal a jako bonus dokonce i zpíval.)(29.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace