Meet the Feebles

Nový Zéland, 1989, 94 min

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk

Lepšie ako Bad Taste, horšie ako Braindead. Feebles nie sú ľudia, aj keď majú všetky ich charakteristické znaky. Mrzí ma len zakomponovanie muzikálu do tohto dielka, lebo pesničky dodžubú dej a určite nie sú veľmi kvalitné (až na jednu s posledných skladieb Sodomie). Inak podobne ako v Bad Taste nechutnosti na každom kroku, niekedy vtipné, inokedy nie. Čakajte aj muchu kŕmiacu sa na hovne, drogy, porno s kravou :) Hodinu a pol pozerať na nechutné bábky však nemusí byť pre každého.(25.9.2008)

Tak jsem si chtěl zlepšit chuť po The Lovely Bones a rozhodl se šáhnout po starším režisérově kousku, který nabízel výlet do světa specifického Jacksonova humoru. A musím konstatovat (a to se mi u filmů zas tak často nestává), že Meet the Feebles mě opravdu sundal ze židle :-D. Dal vzpomenout na snímky podobného ražení jakou jsou Braindead a Bad Taste, avšak s tím rozdílem, že tentokrát rejža vsadil na loutky. Ok, možná to někomu příjde ujeté, nechutné a infantilní (což vlastně je :-D ), ale jako komedie/parodie na svět showbyznysu nebo co to vlastně mělo být, mi příjde naprosto dokonalá a trefná. Tahle směsice žánrů (humor, romantika, krimi, muzikál, thriller atd.) sice není zcela vyrovnaná, tudíž se zde najdou i hlušší místa, ale všechno přebíjí zábava a originalita, takže sice nadhodnocuju, ale dávám 5*. "Nevšimla sis, že mu sedíš na ksichtu?" - "Bylo to trochu nepohodlné, ale myslela jsem, že to jsou jen hemeroidy."(20.8.2010)

Proč už ten Peter Jackson netočí takovýhle filmy? To je věčná škoda. Zfetovaná ještěrka, ruská ruleta s plně nabytou zbraní (zdravím Olivera Stonea), AIDSem zdánlivě nakažený králík, bulvární moucha a hory nechutností. No tak to byla vážně jízda.(24.4.2009)

• H34D

Chystal jsem se tento snímek nazvat satirou, jenže si pořád nejsem jist, co tou perverzní a zvrácenou loutkohrou chtěl vlastně básník říci. Dějová linka není přesvědčivě ukočírovaná, jinotaj vyjýdřený loutkami namísto herců vyšuměl do ztracena, člověk se po zhlédnutí nemůže ubránit pocitu, že i když to byl zajímavý sled originálních scének, jako celek to diváka příliš neobohatí. Myslím, že jistá rozpačitost byla úmyslná, Meet the Feebles se rozhodně nedají označit za nezajímavý film, neboť Jacksonovy jednotlivé ingredience z průměru dalece vyčnívají, jenže u mě zrovna tohle jaksi neklaplo. 5/10(26.9.2011)

Zbytečně velké množství postav, které zbytečně moc pendlují mezi téměř celým žánrovým rozpětím, které film nabízí, nedokázal Peter Jackson ukočírovat natolik, aby byl výsledný produkt více než jenom slepencem humorných scének, jimž chybí pevnější dějová pospolitost. Navíc „amatérská“ ruční kamera snižuje přehlednost jednotlivých scén, takže si naplno užít natáčení porna či promiskuitního králíčka v akci je vcelku problém. Jackson sice marnotratně hýří nápady a jeho hlava obsahuje spousty detailů, které dokáží vtisknout vtip i banalitám, ale v tomto případě mohutně přestřelil, jelikož kdyby se více soustředil na budování lepší dějové kostry (a že v sobě scénář ten potenciál měl!) a tím pádem by snímek o nějakou tu minutu prodloužil, šlo by si onu vtipnou kadenci vychutnat stejně tak dobře jako jeho hrané bratříčky z režisérova debutantského období.(13.6.2006)