Meet the Feebles

Nový Zéland, 1989, 94 min

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk

Ujetina nejvyššího kalibru. Peter Jackson vzal roztomilé loutky a začal se hrabat v tom, co dělají vzákulisí (pijou, fetujou, natáčí porno, atd.). Muzikál, gangsterka, drama, romance, thriller, dokonce tu najdeme i scénu z války ve Vietnamu... Žánry se tu opravdu nešetřilo, stejně tak nechutnostmi. Film, který rozhodně bořil hranice tím, jak je nechutný a netradiční a Peter Jackson v něm ukazuje, jaký je vlastně blázen a šílenec. Na scény s promiskuitním králíčkem, přežírající se sexuálně frustrovanou hrošicí, žáby s absťákem - veterána z Vietnamu, nebo paparazzi mouchou prostě hned tak nezapomenete.(27.1.2009)

Přes všechen zábavný, nechutný a satirický potenciál jde vlastně o úplně normální existenciální psychologický film o nenaplněné lásce. Když hrošice Heidi vezme rotační kulomet a prostřílí si svou cestu k závěrečné "Garden of Love", byl jsem dojat :)(5.2.2012)

Z trojice Braindead-Bad Taste-Meet The Feebles stojí právě tenhle kousek na třetí příčce, což v žádném případě neznamená, že to není jeden z nejoriginálnějších a nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Peter Jackson správně tuší, kdy si může naprosto beztrestně dovolit překročit hranice dobrého vkusu a bude za to vynášen do nebes. Ještě nikdy jsem neviděl loutku, která pronese ultrasuchou hlášku, za kterou by se nemusel stydět ani John MacLane a následně rozstřílí kulometem úplně na cucky celé divadlo i s jeho protagonisty za doprovodu sakrastické ódy na sadismus. A co teprve krokodýlo-ještěrka na heroinu či obří moucha ládující se výkaly, to je teprve něcíčko... :) Zkrátka a dobře, tuhle věc musíte vidět.(25.2.2003)

Je tu všetko: láska, sláva, peniaze, moc, drogy, mafia, vojna, násilie, vraždy, bulvár, sex, nevera, pohlavné choroby, orgie, porno, snuff, zvratky, šťanky, hovná, jedenie hovien, jedenie hovien lyžičkou, pieseň o sodomii... Zatiaľ najlepšie vystihnutý svet showbiznisu, čo som videl. Peter Jackson je génius.(12.6.2015)

• Bachy

Bohužel...víc hnusu než absurdity a šílenství. Já bych raději opačný poměr.(2.5.2015)

• - Režisér Peter Jackson nesehnal slepé náboje do M-60, tím pádem se střílelo ostrýma. (HellFire)

• - Pokud se pozorně zadíváte na obecenstvo, uvidíte že většina diváků má na hlavě kartonové krabice, jen několik z nich jsou loutky. (HellFire)

• - Následující loutky hráli lidé: Heidi, Bletch, Cederic, Sid, Daisy a Barry. (HellFire)