Meet the Feebles

Nový Zéland, 1989, 94 min

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk

Tak tento snímek Petera Jacksona překonal snad vše, co jsem od něj zatím viděl. Někomu se to sice může jevit hloupě, ale když nad tím člověk trošku zapřemýšlí, tak v tom dokáže najít spousty zajímavých myšlenek. Celý tento film je v podstatě jedna velká metafora a po zhlédnutí ji člověk dokáže najít snad i v samotném názvu filmu. Jednotlivé postavy divadla lze vidět jako lidi (např. ohavná moucha, která je v jedné scéně v záchodové míse a doslova se tam "hrabe v hovnech" a potom z toho vyleze, že moucha je novinářem. Ale tohle rozhodně jediný případ, pouze se mi líbil nejvíce :o)). Celé to navíc provází geniální a nechutný humor P. Jacksona, který je již tak známý z filmů jako Braindead či Bad Taste - avšak řekl bych, že zde je ten humor ještě silnější a mnohem povedenější :)). A abych nezapomněl, velké uznání si také zasluhují výborné kostýmy :) 10/10(7.2.2007)

Nechutné. Báječně nechutné. Konečně film s mluvícími zvířátky, co se mi líbil.(10.2.2011)

Ať už Jackson v posledních letech (King Kong, Lovely Bones) šílí jak chce, tak na začátcích kariery stvořil trojici filmů, za které mu patří pomník i bez toho Pána prstenů. Po Bad Taste a Braindead další chuťovka - nekorektní, násilná, sexistická. Ano tak jsem tě miloval Petere.(6.2.2010)

Tak tohle nemá konkurenci! Meet the Feebles si dělá prdel z tolika hnusáren, že to hlava těžce pobírá. Sex, AIDS, chlast a drogy jsou vlastně jenom špičkou ledovce. Připočtěte si tlustou hrošici se samopalem, mafiánskou krysu točící snuff, mouchu bonzačku libující si na posraných hajzlech, pohlavně nakaženýho králíka a spoustu jiných, do absurdity dotažených charakterů zvířátek, který si nejde nezamilovat! Navíc, těch pěveckých čísel není tolik, aby sebemíň nudily nebo jakkoliv brzdily neustále se navyšující tempo. Krev, hovna, zvratky - to všechno dostanete měrou vrchovatou. Bomba!(11.4.2013)

P.J. opäť potvrdzuje, že je génius a totálny cvok zároveň. Je to vtipné, zvrhlé, násilné, milé, nechutné, romantické, vojnové, parodujúce známe filmy (napr. Lovec Jeleňov)-skrátka ďalšia old-school vychytávková úchylárna najhrubšieho zrna, kvôli ktorej na staré filmy Jacksona nedám dopustiť:)(27.12.2007)