Káva a cigarety II

• USA Coffee and Cigarettes II
Krátkometrážní
USA, 1989, 8 min

Další krátkometrážní počin Jima Jarmusche nazvaný "Coffee and Cigarettes (Memphis version)" opět zobrazuje prostředí zaplivané kavárny, kam přišli dva mladí černošští sourozenci (Joie a Cinqué Lee) popít trochu kafe a vykouřit několik cigaret. Steve Buscemi coby vtíravý "číšník" si přisedne, aby povyprávěl svou teorii o Elvisovi. S velkým zájmem se jeho povídání nesetká, možná i kvůli ne zrovna dobré náladě obou sourozenců. (Grunge)

maaan

"My favorite Elvis quote is, 'The only thing colors can do for me is shine my shoes.' I don't think the King said that. See, I think it was his evil twin." ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: To jsou tvoje boty !! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

B!shop

Oproti prvnimu dilu velkej kvalitativni posun. Dej se tentokrat odehrava v mnohem hezci, i kdyz porad nic moc kavarne, opet se tu keca o kafi, cigaretach a tentokrat i o Elvisovi a oblikani. Coz by samo o sobe jeste zadnej zazrak nebyl, ale tentokrat se tenhle kratas muze oprit o perfektni herce, mezi dvojcatama to totiz paradne jiskri a Buscemi je perfektni prudic. Akorat tu chybi nejaka pointa, Buscemi proste vypadne. Nicmene tahle Kava a cigarety me bavili. ()

Kryšpín

Tenhle snímek se mi zdá o něco lepší než první. Má to podnázev Memphiská verze. Hrajou tam vedle Steva Buscemiho i Joie Lee a Cinqué Lee, který se neustále hádají a mají opačné názory. A až se tam připlete Steve, to je teprve něco. Je to aspoň delší a to se mi zdá lepší. Člověk o nich víc zjistí. Připomíná mi to hádky mezi mnou a bráchou. ()

D.Moore

Když Steve Buscemi vypráví historku o zlém dvojčeti krále rokenrolu, nemůže to být špatné. A taky že není. ()

swamp

Další z povídek mistra Jarmusche. Já mám Buscemiho rád, takže povídka o Elvisovi mi zkrátka přijde dobrá. :) Ale to kavárenské prostředí..toho se nemůžu nabažit. ()

Bachy

Škoda toho konce, čekal jsem marně nějakou poentu. Pořád povedená povídka, ale z celé Jarmuschovo galerie je to jedna ze slabších. ()

ScarPoul

Neskutočne vtipné, založené na kontrastoch. Baliace cigarety obyčajné cigarety, dobré a zlé dvojča. K tomu všetkému geniálny Steve Buscemi, ktorý rozpráva svoju teóriu o zlom Elvisovom dvojčati a dvojičky - Joie Lee a Cinqué Lee, ktoré sa neustále hádajú. Všetko v excelentnom háve alá Jarmusch. " myslím, že tohle Elvis neřekl, to bylo určite jeho zlé dvojče" ()

Duotone28

Twins part - jedna z mojich oblubenych, sice Steve hlavnu rolu nehra...ale svoj cas vyuzil na plno...a pekne bavil. Yop, pan herec!!! nazdar ()