Bývalá prostitutka Gioia úspěšně provozuje magazín určený především pro muže. Najednou nějaký fanatický čtenář začíná unášet její modelky. Vzápětí Gioia dostává fotky zohavených těl svých modelek s plakáty z jejího časopisu, na kterých modelky jsou polonahé v pozadí těchto zrůdných fotek. Stane se Gioia také obětí tohoto šíleného vraha? (Chatterer)

iolaos

Lambertovo heiss sexy giallo. Velice by me zajimalo, kde bere ty houfy nadhernych fotomodelek, ktere dokonce umi i hrat ! nevidane... po zkusenosti s timto Delirkem, se stavam dozivotnim predplatitelem mistniho zurnalu Pussycat :)...musim se zminit o krajne experimetnalni melancho hudbe (ktera nepusobi rusive v jedine nasilne scene) a v lambertovem repertoaru je vzdy balzamem na usi.... a postava voyagera vozickare, nepripomina vam nekoho? ()

topi

Giallo Lamberta Bavy se odehrává v zákulisí vydavatelství erotického časopisu Pussycat. Někdo začne vraždit modelky, které pro časopis pózují a aranžovat jejich mrtvoly, které potom vyfotí a fotky pošle vydavatelce časopisu. Po pár dnech se mrtvoly vždycky někde najdou. Vraždy z úhlu pohledu zabijáka jsou vcelku originální psycho, hlavně mord se včelami nebo vražda u bazénu. Každé zabití se odehrává za doprovodu metalové hudby a výrazných barevných efektů. Potěší i známé tváře z Bavových Démonů (film připomíná i jeden hudební motiv), nebo George Eastman a Daria Nicoldi, ale z šedi průměru ho nevytáhnou ani obrovské dudy Sereni Grandi. ()

Bloody13

Delirium je více méně průměrné giallo od Lamberta Bavy. Příběh se vůbec neliší od ostatních žlutých bratříčků, většinou je to stále dokola. Ale co zde chlapské oko potěší, tak je slušná koncentrace mimořádně vnadných modelek, které se tu často a bez studu svlékají. Svým sexuálním dusnem mi to připomíná ty erotické thrillery, které v nočních hodinách ráda vysílala televize n@va. Nevraždí se moc a chvílema je to nuda, ještěže poslední půlhodina má spád a překvapivé odhalení vraha. Pobavily mě jeho představy, ve kterých vidí své oběti třeba jako hmyz. Naopak nejnapínavější moment se odehraje v liduprázdném obchoďáku, kde se hrdinka pokouší před maniakem utéct. Královna italského hororu Daria Nicolodi tu spíše přicmrndává a George Eastman se tu objeví v docela netypické roli hrdinčina milence. ()

Astaroth12

Lamberto Bava ma málokedy vie prijemne prekvapiť a tu sa to prekvapenie nekonalo. Je to len priemerne giallo bez zaujímavých vrážd a s dosť neoriginálnym dejom. I keď je tu niekoľko znamych mien, nezaujala žiadna z nich, hádam len S. Grandi, ale tiež nie výkonom, ale niečím iným. Malo vražd, troska atmosféry a skoro vobec napätie, je to slabá bilancia na môj obľúbený sub-žáner. Killer ma prekvapil, mal som nejaké tipy, ktoré mi pri iných giallach vychádzajú, tu ale nie. Lenže i tak sa nemôžem ubrániť, že to bolo hlavne kvôli zmiatnutiu divákov, lebo pravé tento killer sa do tohto konceptu hodil najmenej. Len kvôli Darii dávam tu 3*. ()

G04T

Párkrát se člověk lekne, párkrát se bude i bát, bude obdivovat krásné exteriéry i interiéry, někde si bude říkat "co to kurva je?" (především když komisař prohlásí "vypadá to, že to je ten samý vrah" po tom, co objeví asi 4 fotky s mrtvými těli, všechny na stejný způsob) a to je asi tak všechno. Nic extra, ale dá se to. Tady mi překvapivě držka Eastman moc nevadila. ()

• Původně měl film režírovat Dario Argento. Ten však později kvůli změnám ve scénáři projekt opustil. Nahrazen byl jeho dobrým přítelem Lambertem Bavou. (tequilla)