Zákon ledové země

• Finsko Armoton maa (více)

Odlehlá finská vesnice v Laponsku, hned za švédskými hranicemi. Policista odcházející do výslužby zjistí, že jeho nemanželský syn po propuštění z vězení terorizuje zdejší oblast. Mladík odhalil velké rodinné tajemství a chce se pomstít tím, že napadá policistovy blízké – včetně jeho legitimního syna. Nenávist mezi oběma bratry promění vesnici v místo pomsty a násilí, což její obyvatele přinutí vzít zákon do vlastních rukou. Zatímco se policista snaží oběma synům zabránit, aby se navzájem pozabíjeli, je nucen čelit vlastním chybám z minulosti. (Cinemax)

iN

Připojuji se k přirovnáním níže, jde o novodobý western na severu, tedy "nordstern" :-) Bohužel ale postavy splývají, nevíme, co se s nimi dělo v minulosti a jaké jsou tedy jejich motivy nyní... Například proč Jaakko a jeho parta už od začátku způsobují problémy? Kdo jsou ti žoldáci ze Švédska a odkud znají Lasseho? Nejhezčí jsou prostě na filmu širokoúhlé záběry severské krajiny, zbytek dost pokulhává. ()

Mamlas odpad!

Film se vyznačuje jednoduchým dějem, který se lineárně vleče šnečím tempem. Aby tvůrci nějak zaplnili čas mezi začátkem a koncem filmu, dali postavám scénář, aby si vykládali o věcech, které jsou nudné a pro diváka nezajímavé. ()

hujerita

Čakal som troška iný film a ono tomu nepomohol ani dabing, ktorý bol hrozný. Celkovo to išlo mimo mňa a to mám rád filmy kde hrá tiež úlohu aj príroda a zima. Škoda- ()

nobodyfamous

Severské prostredie = *, jednoduché ale dobre záhrané dialogy a scény = **, absencia zápletky, .. Malo to potenciál, ten ostal ale nevyužitý 😐 ... ()

DURANDURAN

Ja neviem nejako prísť na chuť tým severským filmom , samozrejme okrem Wikingov. Čo sa týka tohto filmu  dialógy hrôza akože ja sa mám pozerať a počúvať pol filmu ticho a čumieť na zarastené ksichty? lem len že som to dopozeral do konca. ()