Rammstein: Paris

Dokumentární / Hudební

Německo, 2016, 98 min

Jonas Åkerlund

Eric Broms

Klasická choreografia počas Buck dich, originálny Mein Teil, nevynímajúc okulahodiaci úvodný nástup a záverečný song zapadol naozaj dokonale, domáci sa akiste potešili.(23.3.2017)

Rozporuplné dílo jedné z nejkontroverznějších kapel současnosti. Přehnaná angažovanost Jonase Åkerlunda zabila příležitost pro bezkonkurenčně nejlepší živák v historii kapely. Přestylizovaný vizuál a extrémně rychlá a chaotická střihová skladba spolu s nepochopitelně použitými digitálními efekty (hadí jazyk zpěváka .. wtf?) způsobují, že tento počin je takřka nemožný shlédnout v kuse a plně jej docenit a užít si. Åkerlundův styl se náramně hodí do klipů, což již dříve předvedl u Ich Tu Dir Weh. Ruce střihače jsou zde opravdu nemilosrdné, a tak se na vás v určitých pasážích během chviličky valí nespočet různých záběrů, které jsou samy o sobě neskutečně dobře nasnímané, jenže co na plat, když je pomalu ani nezaregistrujete. Naprostá škoda tak zabitého potenciálu. P.S.: Kdo by chtěl okusit, má možnost zde P.S.2: Chtěl-li by někdo okusit atmosféru a krásu živých vystoupení Rammstein, nechť raději sáhne po Live aus Berlin, Völkerball či In Amerika, toto radši ne.(23.3.2017)

Bohuzel v kino verzi oproti puvodnimu konzertu chybi nekolik zasadnich songu jako Amerika nebo Ich will, ale i tak je to paradni zazitek.(23.3.2017)

Super podívaná, ikdyž chybí zásadnosti Amerika a Ich will + Flake ve člunu :((23.3.2017)

Inu, koncerty Rammsteinů už jsou pro mne asi zvykem, měl jsem možnost je vidět na živo, letos je znovu uvidím v Praze a nesmírně se těším, protože to, co dokáží vytvořit, a rozjet na tom pódiu, je nevídané, v jejich věku rozhodně respektu hodné. Show v Paříži byla famózní, ostatně jako téměř na každém jejich koncertě, 'luk' při Du Riechst So Gut, výstřel z pušky u Du Hast; kotlík s Flakem v Mein Teil, Pussy a "sněžný penis", netuším, kdy, jak je to napadlo, ale to je naprosto genitální(!), do toho ty klávesy, no lahodí to mým uším. Ovšem první třetina koncertu je těžký boj, aby divák nedostal epileptický záchvat a nestal se z něj Vozembouch. Těžko říct, na čem Jonáš frčel, ale chvilkami, hlavně u první písničky Sonne, jsem si připadal jak na Rychle a Zběsile, doslova, a čekal jsem, kdy tam vyskočí Vašek Nafta se Skálou. Opravdu brutální řezničina střihu, stroboskop hadr, jak tam všechno bliká, takže to mě docela mrzelo, kdyby to nebylo po vzoru 300: Koncert v Paříži (kdy 300 není počet Sparťanů, kteří šli do boje, ale počet střihů za písničku), tak by bylo znatelně lepší. Co však považuji za obrovskou chybu, že z koncertu byly záhadně vystřiženy písničky Amerika a Ich Will. No, co už, asi pro to měl Jonáš důvod. Jelikož jsme na ČSFD, hudebně 120%, kapelníci 80% (viděl jsem je už i "živější"), ale záznam koncertu ... max 25%, tak bych neměl hodnotit hudbu jako takovou samotnou, ale nechce se mi tomu dát 3*, slabší 4*, abych tomu nezprznil tolik hodnocení, protože Štajni jsou srdeční záležitostí, ale být tam osobně, tak je to větší show, než ze záznamu. Za závěr stojí zmínit zakončení koncertu s Frühling in Paris, protože to bylo opravdu impozantní. Viděno v kině, Cinestar České Budějovice(24.3.2017)