Rammstein: Paris

(koncert)
  • Německo Rammstein: Paris

Zachytit ve filmu koncertní show kapely Rammstein je téměř nemožné. Slavní metalisti z Německa posouvají vizuální laťku s každým dalším unikátním vystoupením výš a výš. Renomovaný švédský režisér Jonas Åkerlund se o to pokusil a na kameru zachytil pařížský koncert z března roku 2012. Halu Bercy tehdy zaplnily tisíce fanoušků, jež se staly svědky neopakovatelné podívané. Koncertní film Rammstein: Paris je hostinou pro smysly, je to temná kontroverzní pohádka a benzínem načichlá show, jejímž podtitulem by mohlo být ‚nezkoušejte to doma'. (Aerofilms)

Petulka88

Tak tentokrát jen za 4. Důvody jsou hned 2. Tím prvním je režisér Åkerlund, který až moc často používá slow motion, záznam koncertu prokládá předtočenými záběry a občas nepochopitelně sáhne i k digitálním efektům (Till s hadím jazykem je snad jen velice špatný vtip). Druhým důvodem je pak místy naprosto šíleně rychlý střih. U Asche zu Asche a Pussy jsem měl dojem, že mi snad začnou krvácet oči, něco tak zběsilého jsem v životě neviděl. Jinak je vše jak má být, show je to dokonalá, tihle němečtí pyromani svým fanouškům opět připravili fantastickou pastvu pro oči i uši. Bohužel Åkerlund se rozhodl z toho udělat dvouhodinový videoklip... ()

ClapTrap

Inu, koncerty Rammsteinů už jsou pro mne asi zvykem, měl jsem možnost je vidět na živo, letos je znovu uvidím v Praze a nesmírně se těším, protože to, co dokáží vytvořit, a rozjet na tom pódiu, je nevídané, v jejich věku rozhodně respektu hodné. Show v Paříži byla famózní, ostatně jako téměř na každém jejich koncertě, 'luk' při Du Riechst So Gut, výstřel z pušky u Du Hast; kotlík s Flakem v Mein Teil, Pussy a "sněžný penis", netuším, kdy, jak je to napadlo, ale to je naprosto genitální(!), do toho ty klávesy, no lahodí to mým uším. Ovšem první třetina koncertu je těžký boj, aby divák nedostal epileptický záchvat a nestal se z něj Vozembouch. Těžko říct, na čem Jonáš frčel, ale chvilkami, hlavně u první písničky Sonne, jsem si připadal jak na Rychle a Zběsile, doslova, a čekal jsem, kdy tam vyskočí Vašek Nafta se Skálou. Opravdu brutální řezničina střihu, stroboskop hadr, jak tam všechno bliká, takže to mě docela mrzelo, kdyby to nebylo po vzoru 300: Koncert v Paříži (kdy 300 není počet Sparťanů, kteří šli do boje, ale počet střihů za písničku), tak by bylo znatelně lepší. Co však považuji za obrovskou chybu, že z koncertu byly záhadně vystřiženy písničky Amerika a Ich Will. No, co už, asi pro to měl Jonáš důvod. Jelikož jsme na ČSFD, hudebně 120%, kapelníci 80% (viděl jsem je už i "živější"), ale záznam koncertu ... max 25%, tak bych neměl hodnotit hudbu jako takovou samotnou, ale nechce se mi tomu dát 3*, slabší 4*, abych tomu nezprznil tolik hodnocení, protože Štajni jsou srdeční záležitostí, ale být tam osobně, tak je to větší show, než ze záznamu. Za závěr stojí zmínit zakončení koncertu s Frühling in Paris, protože to bylo opravdu impozantní. Viděno v kině, Cinestar České Budějovice ()

MatyTM

Jednou naživo, musí být! Škoda, že v setlistu chyběla Amerika.. ale Fruhling in Paris v potitulkové scéně to asi zachránilo. Je to velice pozoruhodné, že kapela zpívající takovou prasárnu, jakou je Pussy, dokáže vytvořit něco tak po duši hladícího. Střihy tomu dodávaly energii, která přenesla nabitou atmosféru koncertu do kinosáluˇˇ ()

joelly01

Jonas Äkerlund se asi "posral v kine". Jinak si tohle "dilo" nedovedu vysvetlit. Nebo nesnasi Rammsteiny. A epileptiky. Anebo vubec vsechny, o kterych si myslel ze by tenhle film mohli sledovat. Prvni pul hodinu se mi z jeho fanatickych strihu delalo regulerne spatne. Ovsem koncik to musel byt paradni. Hudba za pet, rezie odpad. A jelikoz Rammsteiny muzu kdykoliv tak to zaokrouhluju na ty tri. ()

Mire

Fantastická šou, výborný playlist, pre niekoho možno nestráviteľný prístup režiséra alá 1500 strihov za pesničku (asi preto trvalo vydať tento materiál tak dlho :D), ale mne to až tak nevadilo, proste Åkerlund mal svoj umelecký zámer a ten sa mu podarilo realizovať na 100% a vo videografii Rammstein je tento koncertný film jedinečnou položkou. Za menej ako 5* to opäť nepôjde. ()

jirs

Bohuzel v kino verzi oproti puvodnimu koncertu chybi nekolik zasadnich songu jako Amerika nebo Ich will, ale i tak je to paradni zazitek. ()

baclajean

Klasická choreografia počas Buck dich, originálny Mein Teil, nevynímajúc okulahodiaci úvodný nástup a záverečný song zapadol naozaj dokonale, domáci sa akiste potešili. ()

Naghavi

Bez pochybností je to nejlepší vizuál od Rammstein ! Brilantní kino zážitek, velmi dobrý setlist a výborné turné se skvělými nápady v pódiové technice, jsem vážně nadšený ;-) ()

rigby

O hudbě se dá diskutovat a nedopadlo by to pro Rammstein lichotivě, ale co jim nejde upřít, je dokonalá vizuální prezentace. Tady navíc perfektně sestříhaná, doplněná o pár záběrů, různě zpomalovaná nebo zastavovaná. Občas na úkor zvuku, ale to jen potvrzuje moji první větu. Nevím, jestli tyhle hrátky s ohněm lze dotáhnout ještě do větší dokonalosti. Zkrátka rozhodně je na co se dívat. ()

bureman

Určitě skvělý koncert, kterému bych za normálních okolností dal 5*. Nicméně, prosím, utraťte někdo už konečně toho švédského neumětela. Děkuji. ()

mouzi

Příšerně, ale opravdu příšerně sestříhané. Takový paskvil neměl nikdy spatřit světlo světa. To už si radši pustím záznam koncertu z mobilu diváka stojícího ve Feuerzone. ()

Chupacabros

Hodnotit výkon kapely a samotnej koncert nemá cenu, je to samozřejmě pecka a v podstatě identickou show jsem viděl i naživo v Praze. Sestřih pro kino v podání Akerlunda je ale celkem katastrofa a to co bylo propagováno jako hlavní devíza, je v tomhle případě hlavní slabina. Celý to je sestříhaný jak jeden velkej videoklip a to je prostě průser..... Ono jde vydržet koukat tri minutky na epileptický šílení s pěti střihy za vteřinu..... Koukat ale na takovouhle blikpárty přes hodinu a půl, je docela problém. Byl bych snad radši za jednu statickou kameru zabirajicí podium, než tenhle opačnej extrém, při kterym jsem musel chtě nechtě občas na chvilku zavřít oči, abych v tom blikosledu nevylít ze sedačky a nezačal se třepat v rytmu Du Hast na podlaze (a to jsem na tyhle věci celkem odolnej). Naštěstí se to přibližně v polovině uklidní z pěti bliků za vteřinu na dva a člověk si začne koncert trochu užívat a sem tam se vylíhne i nějakej ten hezkej záběr. Při závěrečnejch titulkách pak člověk čumí a říká si.... kde je kurva Ich Will!!!!!!!??? a pár dalších songů (pro koncert dost zásadních), co byly (z pro mě nepochopitelnejch důvodů) prostě sprostě vystřiženy. Hudba 100% výkon kapely 80% (pražský koncert mi přišel trochu živější) zvuk 70% střih a režie 30%...... Takže co s tim doprdele..... Jsou to přece Rammstein ne.... takže celkem hodně slušnejch 70% (Viděno v kině - Dolby Atmos) ()

Langustavson

Pravděpodobně nejlepší koncert, co jsem kdy viděl a že jich nebylo málo! Ano, možná je show poněkud zkreslená videoefekty, které na koncertě k vidění určitě nebyly, ale přece všichni moc dobře víme, jak skvělou show Rammstein dělají a jsou tím přímo pověstní. A protože se nehodnotí jen koncert, který by u mě ale i tak byl za 5*, ale celé DVD i s těmi efekty, tak je to dokonce na 6*, protože je to absolutní dokonalost a nezbylo mi nic jiného, než si to celé pořádně vychutnat a pořádně vyprášit nejen můj dům, ale i domy sousedů v mém okolí! Zkrátka Rammstein potvrdili kvality a já jsem maximálně spokojen! ()

Nik555

Jonas Åkerlund chtěl dostat atmosféru nezapomenutelné show na video. Myslím, že se mu to z části povedlo. Chybí jen vůně hořlaviny která je s Vámi když jste opravdu na koncertě Rammstein! Tento živák mě zaujal ihned především svým dobrým zvukem. Spousty lidem připadají efekty které byly v postprodukci dodělané přehnané.. Mě přijdou naopak zajímavé a dodávají tomuto počinu ten správný kabát. ()