Ach, Carmelo! (festivalový název)

• Španělsko

¡Ay, Carmela!

Drama / Válečný

Španělsko / Itálie, 1990, 102 min

Carlos Saura

o uloze spanelska v 2. svetove valce se toho moc nevi. my, kteri jsme prosli drezurou spanelskeho gymnazia vime, ze to nebylo zrovna koser a navzdy zustane cernou skvrnou na spanelske historii (prida se tak k desitkam dalsich skvrn). film vynikajiciho spanelskeho rezisera carlose saury ¡ay, carmela! nezasvecenemu hodne napovi a rozhodne zaujme. tragicky pribeh zpevacky carmely se k tomu nejlepsimu, co v evropske kinematografii 90. let vzniklo.(3.2.2006)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1990 - Najlepší herec (Andrés Pajares) spolu s filmom "Ay, Carmela!"(22.2.2010)

Carmen Maura žiari v tejto chytrej komédii. Zábavný a prenikavý snímok. Film bol natočený podľa knihy Joseho Sanchisa Sinisterru.(26.10.2011)

Poněkud nevyrovnaný film. Jako komedie funguje jen chvílemi a některé situace vtipně vůbec nevyznívají. A zároveň se tím podrývají vážné momenty. Takže ve výsledku Ach, Carmelo! působí jako docela zajímavá sonda do průběhu občanské války, ale moc navíc toho už nenabízí, proto průměr.(4.8.2014)