Epizody(8)

SamVimes

Minisérie o začátcích labelu Sun Records a muzikantů, kteří u něj nahrávali jako byl Elvis, Johnny Cash nebo Jerry Lee Lewis. Hudba tady funguje výborně, ať už jako soundtrack nebo jako přímá součást děje. Chválím i obsazení, jež věrně ztvárňuje své reálné předobrazy, aniž by sklouzávali k nechtěné parodii. Když si ale odmyslím (pro mě) atraktivní hudební prostředí a budu na Sun Records nahlížet prostě jako na drama, bohužel to zdaleka nedosahuje kvalit třeba Vinylu nebo Mad Men. Minisérie má problémy s tempem i s roztříštěností, spousta postav totiž poměrně dlouho jede po samostatných liniích. Dovedl bych si představit výrazné zlepšení dynamiky i jen pouhým přestříháním materiálu a soustředěním jednotlivých epizod vždy jen na ústředního Sama Phillipse (zakladatele Sun) plus maximálně jednu až dvě vedlejší postavy. Takhle ale místy nastupuje dojem rozvleklosti. ()

meda2016

Série, která má omezení dané dobou života s legendami. Herci neurazí, děj takový, jaký mohl historicky být, zábava slušná, neboť: Jerry Lee Louis expresivní, Elvis Presley ve vývoji a plukovník Parker potěšujícně padoušský. Jak to pravděpodobně bylo v začátcích tohoto obchodu s muzikou a obchodu s interprety. - Ještě jeden poznatek jako téměř platný axiom: Sam Phillips byl aktívní hledač talentů, sám talentovaný hudební režisér a měl cit pro úpravu arange. Proto nezbohatl. ()