Všechny malé zázraky

• USA All the Bright Places

Dva náctiletí s osobními problémy si mezi sebou vytvoří silný vztah, když vyrazí na očistnou cestu na neobvyklá místa státu Indiana. (Netflix)

Kurikmoon

Nie je to vždy veselé, ale vďaka hudobnému podmazu si dovolím tvrdiť, že je to čarovné. Díky pán DeWitt. "Všetky temné okamihy majú svoje svetlé miesta. A ak ich nemajú, môžete si ich vytvoriť sami. Skrývate v sebe nekonečné množstvo možností." ()

jefff

Asi je problém ve mě, ale Netflixovské filmy mě svou uniformitou a korektností už lezou krkem. Film má světlé chvilky, ale samotný příběh je hrozně ohraný a ke všemu namočený do té šedošedé omáčky současných mileniálů, která je zoufale nezábavná. ()

Tejkina

Není to vyloženě teen romance, jak jsem čekala, což mě příjemně překvapilo. Oba hlavní hrdinové tak nějak neví, co se sebou, takže z toho nakonec vznikne celkem slušné drama se zajímavými zvraty v ději. Konec určitě hodně lidí dostane, mě osobně ale hodně chyběla psychologická stránka Theodora, vzhledem k okolnostem v ději. Věřím, že v knize je to popsáno o dost lépe. Myšlenka filmu je ale přesto velmi silná. ()

sedm.1

Vzhledem k faktu, že několik posledních, žánrově příbuzných a tématicky podobných snímků, mě opravdu velmi oslovilo, těšil jsem se i na tuto podívanou, jenž má vysoká očekávání ale bohužel nakonec příliš nenaplnila. Zásadním společným prvkem, proč mě ony předchozí filmy totiž bavili, byli velice výrazné postavy ústředních mladých hrdinů, což zde ovšem neplatí, a v tom vidím ten hlavní důvod, proč nejsem až tolik spokojený. Určitě to tedy ale není vina jejich hereckých představitelů, jelikož jak Fanning, tak Smith jsou opravdu talentovaní a sympatičtí herci s velkou budoucností, příčinou je spíš pojetí jejich postav, které působí na jednu stranu až příliš chladně a v souvislosti s jejich problémy nepřesvědčivě, na druhou stranu jejich neustálé depresivní projevy mě vůbec nebavily, konkrétně u Smitha mi až vadily a navíc až příliš zastínily jejich milostné vzplanutí, které na mě působilo takovým jen tím „jen tak mimochodem“ způsobem. Ani samotná zápletka pak navíc nenabízí zrovna výnosnou zábavnost, celé je to bez tempa, bez nějakých dramaticky silnějších momentů a další opravdu zásadní nepříjemnost shledávám ve výrazné nefunkčnosti emocí, což nelze v takovémto typu film rozhodně tolerovat. Všechny malé zázraky zkrátka ve většině ohledech zůstaly za mým očekáváním, a mrzí mě to o to víc, že pro podobné snímky mám skutečně slabost. ()

666Carnage

Netflixová jednohubka podle knihy, která nenechá jedno oko suché. Příběh se zvláštními zvraty i tempem a příběh se vyvíjí jak na houpačce, Nejednou se něco děje, najednou útlum pak znova. Jednou za čas ten styl filmů můžu a tohle se zrovna docela povedlo. Mezi hlavní dvojicí to docela jiskřilo takže vám ani nevadí, že většinu filmu koukáte jen na ně. 75% ()

Klara

Tak tohle mi naprosto sedlo. Zatímco kniha mě tolik nezaujala, tady jsem brečela v podstatě v průběhu celého filmu. Nutno říci, že tomu napomáhal krásný a citlivý soundtrack a herecký výkon obou hlavních představitelů, hlavně tedy Elle Fanning. Pláč nepřestával ani po 15 minutách od dokoukání filmu, a to jsem si pamatovala z knihy, jak to skončí. Krása a obrovské překvapení. ()

jasanka

Masakr. Proste masakr. Pred par lety jsem cetla knizku, ale ta me moc nezaujala. Film je za me lepsi. A zaroven horsi. Ufff. 4.5* ()

Rathalos

Elle Fanning a Justice Smith v krasnej romantickej drame,pri ktorej som si aj poplakal,silna tema,ktora sa objavila v tomto filme,no smutna,ale som velmi rad,ze som si to pozrel,urcite odporucam a este musim spomenut peknu hudbu,ktora sa pacila mojim usiam pocas sledovania...:-) ()

fraktal

Pro mne osobně silný Indie film o životě, komorní aranžmá a pomalé tempo nechává vystoupit lidské potřebě vztahu a sebeuchopení. Klíčová témata : smutek, deprese, smrt blízkého člověka, přátelství, sebevražda, rodina. ()

misbos

Jak jsem chvilku měla maniodepres kámoše - aneb - je to taková člověčinka. Teda... chápu to správně, ten maník měj bejt bipolární, je to tak?? Jo a... sím Vás, nenechte Elle furt bulet, umí toho zahrát mnohem víc. ()

Maximilianus

Klasická tínedžerská romantika od Netflixu, kde každá postava má nejaké psychické problémy. Oceňujem, že sa Netflix snaži poukazovať na to a ukazuje mladým ľuďom, že by mali hovoriť s niekým o takýchto veciach. Nebolo to zlé, akurát, že to nebolo nijak originálne a cieľová skupina je asi trochu mladšia ako som ja. 6,4/10. ()

wege

Mám nyní v seznamu filmů, co chci vidět, 2315 položek. Ten seznam je moje pýcha, má systém, má hodnotu, je to má dlouhodobá a nikdy nekončící práce. Jsou tam klasiky, které mě z nějakého důvodu zatím minuly, filmy, které jsem prostě nestihl, nové netflixovky, je tam všechno (kecám). Používám generátor náhodných čísel na výběr, na co koukat. Chodí pešek okolo a padl na All the Bright Places (65% zde je limit pro zařazení na seznam, pokud teda neexistuje jiný důvod, který si dokážu obhájit). Ok, je to krásně melancholické, Elle pořád vypadá, jak raněné kotě, ta poloha jí sedí. Jen nevím, co nebo spíše koho bude chtít hrát teď, protože na středoškolačku už přestává vypadat. Ten týpek je prostě týpek. Mají oba trochu bordel v hlavě, ale přes první pohled, jak to působí, to zase není úplně vyhráblá blbost. Je to prostě film, který dáte v MHD cestou z práce a do práce. To je tak, když děláte na druhé straně Prahy, a nechce se vám dělat, to co obvykle, tedy číst. ()

Vera2613

Knihu som čítala dávnejšie a bola som unesená. Ak mám film porovnať s knihou, tak sa na ňu až tak nechytá. Pri odhalení hlavnej hereckej dvojice som mala veľké predsudky voči hercom - za prvé Elle veľmi nemusím a za druhé v knihe bol Finch čiernovlasý bledý chalan s nádhernými modrými očami. Do filmu (myslím to bez akýchkoľvek rasistických predsudkov) obsadili černocha. Trochu to teda narušilo moju predstavu o Finchovi. Každopádne ma herci milo prekvapili. Keď odhliadnem od knihy, bol to naozaj vydarený film. Herci boli skvelí a mali medzi sebou chémiu. Čakala som trocha viac emócií pretože narozdiel od knihy ich tu bolo minimum a tiež možno viac scén s vedľajšími postavami - priateľmi Fincha a Violet. No, aby som nebola iba kritická a tiež neporovnavala len s knihou a hodnotila objektívne, dávam 4* pretože ma to bavilo, malo to dobrú atmosféru a tiež skvelý soundtrack. All the bright places môžem určite zaradiť k tým lepším teenage filmom. ()