Chlapec a dievča, ktorých v detstve väčšina spolužiakov a spoločnosť šikanovala a ponižovala, zostanú kamarátmi až do dospelosti. Začnú uctievať miestnu upírku Mercy a chystajú sa na pomstu. Chlapec ale v poslednej chvíli zlyhá a zatkne ho polícia. Dievča je odhodlané dokončiť to, čo on nedokázal, a vykoná krvavú pomstu na každom, kto im v minulosti ublížil. (Marceloo)

kaylin

„Almost Mercy“ ukazuje, kam až to může zajít, když jsou někteří lidé moc vyčleněni, nebo jsou moc jiní. Bohužel film trochu selhává v těch motivacích a nemůže moc fungovat jako sociální kritika. Jako masakr je to ale v závěru hodně povedené a schytá to v podstatě každý, ať už zaslouženě, nebo ne. Není to nějak extra gory, ale krve se zde najde přece jen dost. Na ten průměr si to vyšlápne. ()

Marceloo

Chlapec a dievča, ktorých v detstve väčšina spolužiakov a spoločnosť šikanovala a ponižovala, zostanú kamarátmi až do dospelosti. Začnú uctievať miestnu upírku a chystajú sa na pomstu. Chlapec ale v poslednej chvíli zlyhá a zatkne ho polícia. Dievča ale dokončí to, čo on nedokázal, a vykoná krvavú pomstu na každom, kto im v minulosti ublížil. - Takéto horory o psychicky narušených a zvrátených tínedžeroch, ktorým všetci ubližujú, mám proste rád. Celý horor sprevádza nádherný ženský hlas. Objavili sa tu hviezdy hororovej scény, ktoré patria k mojim oblúbencom. Bill Moseley, ktorý je známy ako Otis z The Devil's Rejects, dostal v tomto filme úlohu zvráteného kňaza a zahral ju výborne. Kane Hodder bol ako nadržaný učitel taktiež skvelý. Keby išiel film hlbšie do psychiky postáv, mohlo to byť 5* dielo. + Kane Hodder + Bill Moseley + herec zo Seed 2 a Hatchet II + herec z Infected ()

George Stobbart

Film síce cez poster láka na hororovo známejšie mená Hoddera a Moseleyho, no v skutočnosti sú hlavnými predstaviteľmi postavy omnoho mladšie. Čo však nejako nevadí, pretože vedľajšie úlohy 2 spomínaných tiež nie sú na zahodenie a osobne čakám, že sa už onedlho spolu poriadne vyblbnú v "Old 37". Ale to už odbieham. "Almost Mercy" je malý, vcelku slušný coming-of-age revenge počin o zblúdilom duu, ktoré už od mlada nezapadalo do bežnej spoločnosti ich malomesta a to, čo na vlastnej koži pociťovali, sa po rokoch rozhodli spoločnosti vrátiť. Aj s úrokmi. Jednému sa to nepodarilo, no druhého to naštartovalo o to viac.. čo v konečnom dôsledku ani nie je až také zásadné, pretože niekedy ide skôr o celkové vyznenie než o konkrétny (brutálny) akt. Ale to krvavé finále bolo fakt lahodné, pokojne mohlo trvať aj dlhšie. Režisér DeNucci rozhodne nie je márny a z trojice jeho hororových počinov je tento najvyspelejší a najpôsobivejší. ()

*CARNIFEX* odpad!

Dvojica najlepších priateľov, ktorá bola v detstve šikanovaná rovesníkmi, spoznáva v dospelosti tajomnú ženu, upírku, za pomoci ktorej sa chcú pomstiť všetkým, ktorí im v minulosti ubližovali. Nakoľko prvý pokus nedopadne podľa predstáv, veškeré splnenie úlohy zostáva na mladej dievčine, ktorá nezadržateľne túži po jedinej veci - pomste. Mňa si proste snímok, ktorého kvalita dosahuje úroveň relácie, spracovanej verejno právnou televíziou z pred 30 rokov, nezíska. Kamera čistá hrôza, príbeh neskutočne nápadito "originálny", nie len detský "actor's" absolútne nezaujímavý, keď prišlo na "lámanie chleba", karty ostali zahalené. Proste, jasne a stručne - amatérčinu cítiť nie na sto, ale na tristo honov. No, a teraz by mi mali všetci tí, čo dali tejto trapárni viac ako dve hviezdy, vrátiť hodinu a pol svojho života, lebo bez urážky, toto je kurva strata času. A bez urážky, ale Hodder je pre mňa druhý Eric Roberts, takže pre tých čo ma "poznajú", moje hodnotenie nebude žiadnym prekvapením - odpad ()