Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

Tom Hardy

I když to časovou smyčku zdaleka nevyužilo s takovou grácií, jakou mohlo a ve finále (respektive předfinále) je až trochu moc cukrové vaty, ke zbytku jako fanoušek slasherů a "Na hromnice o den více konceptu" nemůžu mít skoro výhrady. A velké plusové body za překvapivě dobře promyšlenou pointu, přidanou hodnotu s trvalými následky (to je myslím v rámci subžánru novinka) a pro neskutečně dobrou Jessicu Rothe, která hraje o dvě třídy výše, než od ní dané téma vyžaduje. 70% ()

Nin

Idea jakoby hororového Na Hromnice o den více je fakt dobrá a skvěle funguje. Podle traileru jsem si myslel, že půjde o něco strašidelnějšího, ale Happy Death Day je maximálně odlehčený. Soustředí se spíš na komediální scény a mimo jiné v něm není vidět žádná krev. Celkově jde spíše o komedii s hororovým nádechem. Na Hromnice o den vděčí za svůj úspěch z velké části Billymu Murraymu a zde je hlavní hrdinka taky slušně zahraná, ale její očekávaná proměna je přeci jen přímočařejší a obyčejnější. Na začátku jde o přehnanou nesympatickou fiflenu, která dělá a říká jen samý zlý věci. Později se naštěstí ukáže, v čem tkví ta její povaha, a tak je jakž takž uvěřitelné, že se změní. Celkově je film poměrně dost předvídatelný, ale nevadí to, jedná se o fajn zábavu. Potenciál to mělo větší, ale nakonec je to dobrý oddechový snímek. (7/10) ()

Dzeyna

Mně se to líbilo. Rozhodně je to tak o 100% zábavnější než 50x a stále poprvé. Tady není žádná nudná a utahaná romantika, ale má to pořádný grády. Nejlepší na tom je, že způsob smrti je vždycky jiný. Když jsem viděla v kině trailer, nijak mě to nezaujalo a řekla jsem si, že to bude béčkový horor, ale příjemně mě to potěšilo. ()

George Stobbart

Iritujúca kravina s dávno prevareným konceptom, pri ktorej pozeraní mi bolo asi tak trápne ako pri čítaní komentáru ZlobivéhoFénixe o tom, jak jsou horory letos úspěšné... No ohromně, až ma z toho asi odjebe! Ale možno som už na toto všetko mentálne starý a neochotný privierať oči nad zomierajúcim žánrom a novorodeneckými komentármi. Ledva za dva. ()

tron

„Vieš, ten film s Billom Murraym.“ – „S kým?“ Dobrý námet, ale tak na kraťas, nie na celovečerák. Hra na podozrivých nuda, maska vraha fajn, ale to nestačí, hrdinka pripomína nič moc sympatickú kanadskú pornoherečku a nemám rád horory miešané s komédiami. Všetko najhoršie nebolo zlé, ale, pravdupovediac, naplno ma zaujal len vankúš pod hlavou. Wtf. ()

• Keď Tree (Jessica Rothe) uteká pred vrahom a narazí autom o prekážku, v nasledujúcich scénach nie je na aute viditeľné akékoľvek poškodenie. (giaruj)
  • Když je Tree (Jessica Rothe) na párty nahoře v pokoji, zazní skladba od DVBBS & Joey Dale - „Deja Vu“. Její název odkazuje na pocity, které má především tento druhý den a sama výraz „Deja Vu“ použije v dialogu. (maestroHynek)

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky