foto

Jessica Rothe

  • nar. 28.5.1987 (32 let)
    Denver, Colorado, USA

Biografie

Jessica Rothe je dcerou Stevea a Susan Rothenbergových. Absolvovala střední školu Cheery Creek, poté dokončila Bostonskou Univerzitu a získala bakalářský titul v oboru výtvarného umění. Její babička Colleen Rothenberg, známá divadelní umělkyně, byla velkou inspirací, aby se Jessica stala herečkou.

„Prohlašuji se za šťastnou, můžu dělat, co mě baví a moji rodiče mě v tom podporují.“
 
Od osmi let se věnovala baletu, od mládí navštěvovala letní herecké školy, později profesionální herecké workshopy. Na vysoké škole se naučila hrát na housle, tančit a také se věnovala výrobě keramiky. Poté, co dokončila vysokou školu, se začala Rothe soustředit na svoji hereckou kariéru. Začínala několika rolemi v divadle a právě tyto role později vedly k získání některých rolí ve filmech a televizi, ale brzy si uvědomila, že divadelní hraní je úplně jiné než to filmové.

„Jednoho dne bych si ráda zahrála Bond girl.“

První filmovou rolí se pro ni stala role Bojany Mitic v epizodě The Pink Panthers of the longest running ze seriálu America’s Most Wanted. Poté následovaly další epizodní role v seriálech. Rok 2015 jí konečně přinesl vytoužené uznání, a to za hlavní roli ve snímku Lily & Kat. Rok 2016 se stává pro Rothe přelomovým. Zahrála si roli Alexis v oscarovém filmu La La Land. V tomto snímku mohla uplatnit svoje zkušenosti z divadla a taneční dovednosti.

„Chci pracovat na věcech, které mě děsí, chci pracovat s lidmi, jejichž nápady a představy jsou obrovské a zdají se nemožné.“

V roce 2017 přichází role Tree ve snímku Všechno nejhorší. Zahrála si sebevědomou studentku, které se opakuje tentýž den pořád dokola a na konci každého dne je zabita maskovaným vrahem. Sama popisuje svoje zážitky z natáčení jako děsivé, obzvlášť ty, kdy musela několikrát zahrát svoji smrt anebo se procházet zcela nahá. V roce 2019 si tuto roli zopakovala ve filmu Všechno nejhorší 2.

Jaroslav "Jardismo" Lepšík

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 Ok! TV (TV pořad)
2011 Teen Choice 2011 (TV pořad)
1988 America's Most Wanted (TV pořad)

Fanoušci tvůrce