Kill Switch

• Německo Kill Switch - Two Worlds Collide (více)

Lidstvo stojí před spuštěním světového objevu, který zajistí energii celému světu, a Will Porter se svou sestrou a jejím traumatizovaným synem jsou u toho. Jenže ne vše běží podle plánu a na Willovi bude, aby věci, které se společnosti vymkly z rukou, napravil. (honajz)

JASON_X

"Mám natočit nějakou melodramatickou srágoru pro mentály, nebo radši akční a vizuálně přitažlivé 'videoherní' scífko?" váhal a přemítal asi jednoho dne rejža. A pak se rozhodl, že z těchhle dvou nesourodých žánrů stvoří hybrida a bude to vyřešeno. Ale ne, nic nevyřešil, jen zplodil podivnou zrůdnost, která pokročilé scifisty otráví svou středoproudovou zasviněností, zatímco sjížděči patetických dojáků budou zase rozmrzelí z toho všeho střílení a scifizování. Ale dojmy mám z filmu spíš pozitivní, neskákavá "Ich-kamera" mi na rozdíl od skákavých eFeFek nevadí a baví mě, líbily se mi triky (věž, drony) i výprava, a tak nad slaboduchou zápletkou se spoustou nelogických pitomostí smířlivě hmouřím oči. A to podstatné na závěr - francouzsko-asijská míšenka Berenika je fakt krásná kočka, jen ten její projev mě většinu času spíš nechtěně bavil, než přesvědčoval. Holka se zjevně snažila hrát jako o život, jako snad v nějakém Shakespearovi nebo v čem, a přitom se zároveň neustále tvářila tak snaživě a profesionálně sexy, že ve výsledku ze všeho nejvíc připomínala nějakou profiflundru z pornáčů, která si zkouší hrát na herečku. Méně holt někdy bývá více. ()

Redi

"First person shooter" filmů zatím moc není, tak není moc s čím srovnávat, tak nebudu moc náročný. Z těch velkých tu máme snad jen Hardcore Henryho, který strká Kill Switch do kapsy. Casting je na tomto filmu asi to nejhorší, obzvlášť u tý "pornoherečky" jsem fakt trpěl. Nechápej mě špatně, nevadilo by, že tak vypadá, ale nejhorší je, že přesně tak hraje (asi jako když si vzpomenete na hrané videa/reklamy série Command & Conquer), a aby toho nebylo málo, tak když začne mluvit, tak musíš kontrolovat její ohryzek, jestli je s "ní" vše tak, jak na první pohled vypadá. Nicméně by to měla být povinnost každého FPS políbeného (ex)hráče, obzvlášť když to nedá si nejednou nostalgicky nevzpomenout na legendu Half-Life. ()

mzss1

|73%| A mě to docela bavilo. Nebylo to nic převratného, žádná velká extra bomba, ale v rámci možnosti to snad nemohlo dopadnout lépe. Nízkorozpočtové sci-fi, které ždímalo, co mohlo a ono se to vydařilo. Herci ok, hlavní hrdina byl takový trochu chladný, ale větší problém jsem s ním neměl. Akčních scén bylo dost, točeny byly vcelku realisticky. Dost se povedla i hudba. Finále už bylo takové urychlené, trochu to postrádalo napětí, ale to jsou detaily, víc se toto béčko ani kritizovat nedá. Film byl proveden dvěma směry. První byli flashbacky a druhý současnost a hlavní hrdina byl představen z pohledu diváka, což mi vůbec nevadilo, naopak mi to přišlo zajímavý. Trochu to připomíná loňský snímek Hardcore Henry. Samozřejmě, vylepšovat by se toho dalo dost, potenciál nebyl naplno využit, ale přesto se jedná o nadprůměr jak vyšitý. Při správné náladě si ho ještě někdy pustím. ()

Mitin

Vizuální stránka filmu je skvělá, některý efekty, zvlášť ty portálový mě fakt bavily. Zápletka je originální, čekal jsem jí trochu víc rozvinutou, ale většinou rozvést více příběh je u těchto first person filmů nemožné, jelikož skoro celý film jsou akční scény. Na druhou stranu, akce nenechá diváka napospas nudě a kdybych měl srovnat Henryho a Kill Switch, Kill Switch na tom vůbec není špatně. ()

kaylin

Vizuální stránka snímku je docela dobrá, vlastně je tím nejlepším, co film "Kill Switch" nabídne, protože tohle přece jen není něco, co budete sledovat kvůli oscarovým hereckým výkonům. Ale možná byste chtěli trochu lepší příběh, který se ale bohužel nedostavuje. POV pohled mi ale ve filmech tolik nesedí, pokud to není porno. ()