Podle skutečné události

(festivalový název)
  • Francie D'après une histoire vraie (více)

Spisovatelka Delphine Dayrieux zažívá tvůrčí krizi poté, co se z jejího posledního románu stal bestseller. Jako na zavolanou se objevuje tajemná Elle. Zprvu přínosné přátelství začne nabývat čím dál tím víc znepokojujících rozměrů. (Febiofest)

DonBraso

Romčo co to bylo?Já si to pustil hlavně kvůli Evičce,která zahrála suprově,ale pořád jsem čekal něco a to pořád jako nepřišlo.Příběh do větrné hůrky,který se táhne jak had a když člověk čeká nějaký zvrat nebo dílčí kapku v moři,že zrovna teď,tak leda velký ...no však víte.Napětí někde v pozadí je,protože čekám,že se něco stane,ale ono ne.Spíš jsem nepochopil celkově dílo,ale to neomlouvá skoro celou stopáž budovat drama,při kecech o tom jak člověk nemá zrovna do čeho píchnout,aby začal psát a pak přijde to něco.30% ()

wick

Hitchcockovský thriller...kdy se Roman P. naštěstí vrací k žánru, který umí nejlépe. O třídu lépe než Venuše, i když klišé jsou jasná a Roman v nich vykrádá nejen sebe, a příležitost zvyšovat napětí zejména ke konci nebyla zcela využita. ()

lineker

Za mne jeden z těch lepších Polanského kousků, je tam cítit snaha ke kořenům filmařského barda, která ovšem zůstala někde ve dvou třetinách cesty. Ewa Green je parádní a velká škoda, že se jí nedostává rolí, kde by své charakterní herectví dokázala naplno předvést. ()