Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

kenkaku

Včera jsem se dozvěděl, že Akční Jackson zemřel. To zasluhovalo repete filmu mého dětství. Nutno říct, ten film je jako balzám. Ten film má vše co dnešní filmy nemají a chybí mu to, na čem si ty dnešní staví v první řadě… ještě pár let woke culture a bude na 5 hvězdiček. Pozn.: překvapilo mě jak moc herců se zde sešlo z filmu Commando. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Carlom Weathersom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom policajtovi, ktorého predchádza jeho povesť a stojí proti veľmi vplyvnému mužovi, s ktorým má nevyriešené účty z minulosti a ten sa práve zbavuje všetkých nepohodlných ľudí, ktorí by mu mohli jeho plány ohroziť. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný, dej je síce väčšinu času zaujímavý a tak sa na film dobre pozerá, ale nájde sa tu aj viacero zbytočných scén, ktoré filmu kazia tempo, no hlavne neponúka takmer žiadny priestor pre akciu. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom dobrá. Všetko je dobre natočené a v dobre zvolenom prostredí, ale sú tu prakticky len dva krátke súboje, trochu strieľania, pár scén s autami a ešte niekoľko maličkostí. A navyše väčšina z toho sa nájde až v poslednej tretine filmu. Najviac sa mi páčia dve likvidačné akcie zabijakov a záver, ale všetka akcia je dosť vyrovnaná, no nič skutočne zapamätaniahodné sa tu aj tak nenájde. Hlavným kladom filmu je bezpochyby humor, je tu množstvo výborných hlášok, dialógov alebo vtipných scén. Herecké obsadenie je výborné, Carl Weathers vo svojej prvej a aj jedinej hlavnej úlohe, čo je škoda, keďže nemá problém utiahnuť film, Craig T. Nelson ako hlavný záporák a Bill Duke, Sharon Stone a mnoho iných zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, presne tento typ mám v rámci žánru rád. Taká škoda, všetky stránky filmu sú výrazne nadpriemerné, ale práve tá pre žáner najdôležitejšia, akcia, tu nemá takmer žiadny priestor. A tak to nie je žiadny akčný hit, aj keď mohol byť. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

TERRORDROME

Carla Weathersa poznáme všetci z Rockyho a Predátora a okrem toho už je tu viac-menej len ten Akčný Džexon. Mala to byť jeho prvá veľká sólovka, ale všetci na to v tej dobe zrejme hodili bobkovým listom, takže kariéra akčného hrdinu hneď aj skončila. Možno to bolo práve tým, že tento film je paradoxne totálne symptomatický akčák 80-tych rokov so všetkým čo k tomu patrí. Hlavný hrdina je svalnatý búchač s drsnými metódami, vďaka čomu ho nadriadený neznášajú a poverujú len kancelárskymi prkotinami ako počítanie spiniek na papier aby ho udržali mimo ulíc kde by mohol narobiť nejakú paseku. Problémom sa ale vyhnúť nedá. Napriek názvu nie je Akčný Džexon až taký akčný ako by sa mohlo zdať, ale nenudí. O zábavu v neakčných sekvenciách sa stará hafo hlášok či už samotného hrdinu, alebo trebárs tej dvojice policajtov čo tomu blbému chmatákovi v úvode hneď skraja nakecajú že seržant Jackson je krvilačný mutant ktorého matku znásilnil Yetty a on potom stále omdlieval už len pri vyslovení toho mena. Samozrejme dôjde aj na slušne spracované bitky a prestrelky kde náš svalnáč láme kosti a záporáci umierajú v bolestiach a plameňoch. Nechýba ani porcia supermanských blbovín aké musel mať osemdesiatkový hrdina v repertoári, napr. keď Jackson preskočí saltom auto čo sa na neho rúti, alebo holou rukou rozbije predné sklo na tom istom aute zatiaľ čo na ňom visí počas naháňačky. To boli vtedy štandardné kúsky. Podobne aj záber kde hodí zloducha o nejaký prístrojový pult, z ktorého hneď začnú sršať iskry a milióny voltov zapália chudáka špatoša ako fakľu. Osobne ma najviac pobavila scéna bitky so šialeným drogovým dílerom v podaní Sonny Landhama, kolegu z predátora, ktorého prehodí do okna vedľajšej budovy. Weathersovi sa dajú silácke výčiny tolerovať, je to korba, naproti tomu prezentácia bojového umenia hlavného čuramedána je skôr komická a je jasné že nič také nevedel. Prihoďme ešte kozy kamennej Sharon a istej vanity a vychádza z toho slušná osemdesiatková akčná komédia s hláškami, svalmi a nezmyslami. ()

kobejn

Atmoška ušmudlaných eitýs je sice pleznt ez hel, ale pokus udělat z Kárla Wedrse ekšn stár dopadnul prachbídně. Na to, že má Džericho Džeksn nyk ekšn je ekšn džeksn zoufale neekšnovskej. I ta jedna scéna, kde kárl propleskne pár maníků působí spíš legračně a to, že tam kárl ukáže svoje masls je taky málo. Když si to tak člověk srovná a popřemýšlí, tak zjistí, jak je vlastně těžký bejt ekšn stár a zpětně musí vocenit takovýho Stelouna a švajcika, protože to sou fakt borci, kerý nejde napodobit a akční hvězdu nejde uměle vypiplat, tou musí bejt přirozeně vod přírody. Je to stejně sranda že ten kárl si zahrál se stelounem i se švajcikem. Kárl hrál vždycky druhý housle - v rokym (kde si Kárl už nesmrtelnost zajistil jako apolo kríd takže dont wory) a predošovi - ale ty první fak neuhrál, byl fak málo ekšn tendle džeksn. Jinak je to kůl filmeček, kerýmu by ale v hlavní rolí víc slušel takovej stívn segal nebo žán klod fan cham. Jo ale jinak sympatický herecký obsazení, třeba že je tam i mek a billy, kolegové z predoše. Snad jen ten Krejk Tý Nelzn se tam taky moc nehodil, to karáčo by uměl líp takovej Dejvid Keredájn kerej by byl taky daleko lepčí volbou. Jinak šeronka a venity byly fakt dobrý bounsky, esli mi rozumíte. No a krejk bexloš to je starej poctivej filmař, to je jasná thing. Komentář sem napsal skválně takhle, jako tak hovorově, esli mi rozumíš čéče. Ale stejně, tu dobu a ty filmy s tý doby mám rád, dám si ještě hurikána smise, taky další kárlovo béčko. je to prostě správná nostaldžia. ()

matestlust

Předpisová béčková záležitost osmdesátých let. Přešpikovaná všemi klišé, odpovídajícím rukopisu tehdejších akčních pecek. Není co popisovat, tehdy se to takhle točilo a mělo to svoje kouzlo, které dnešním akčňákům chybí. Já mám tyhle filmy rád, i když je pravda, že v té době vzniklo hodně povedenějších kousků tohoto žánru. ()

• Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)
  • Počas záverečnej bitky medzi čínskym bodyguardom a černošským boxerom je bodyguard nakoniec zastrelený, avšak hoci padne iba jeden výstrel, bodyguard ma v tele dva priestrely. (johnsnow)
  • K písni "He Turned  Me Out" skupiny Pointer Sisters byl natočen videoklip odehrávající v kulečníkovém baru, kde vystupují i hlavní hrdinové filmu Carl  Weathers a Vanity. (LION-MR.T)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers