Freddie Mercury: Living on My Own (1993 Remix)

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Velká Británie, 1993, 3 min

Freddie Mercury (a.z.)

Rozjimatel

Tento remix sa mi páči o poznanie menej ako originál, a to jednak po hudobnej stránke (chýba mi tu tá skvelá džezová linka) a jednak aj čo sa videa týka (niektoré tie tvorivé postupy sú zaujímavé, ale je to dosť prestrelené - divoký strih, neustále prekrývanie obrazov, atď.). ()

corpsy

Ako natočiť video na remix populárnej piesne? Presne tak isto, ako bol vytvorený remix. Update rovný rokom 90. pričom ide o videoklip skvelý a to nehovorím o piesni, ktorú táto verzia zrejme ešte viac preslávila. ()

DarthArt odpad!

Queen vždycky dokázali smísit naprosto odlišné přístupy jednotlivých členů kapely k hudbě a výsledkem byl originální sound vysoké kvality. V remixu Living On My Own bohužel zřejmě zvítězila dobová snaha vytřískat z Freddieho úmrtí co nejvíc prachů a dostat aspoň některé jeho hity do playlistů diskoték, kde se doláče jak známo generují nejrychleji. Výsledek je tupá protivná verze kdysi slušné písničky (vyšla na prvním Freddieho sólovém albu). V době krátce po Mercuryho smrti ale slavila po hitparádách velké úspěchy a tak je nakonec jednou z nejznámějších položek pod nadpisem Queen, hlavně pro mladší a ne úplně zapálené fanoušky kapely. ()