Tereza Kerndlová - Tepe srdce mý

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Česko, 2012, 4 min

kingik

Některé zpěvačky jsou jen na okrasu. To je případ Kerndlové. Pěvecké vlohy nejsou, ke vší smůle hudební repertoár, kterým vládne, je nevydoluje. Začal bych tím triviálním textem - "tepe srdce mý" - co jiného by mělo srdce dělat, že. Předpokládám, že nebude mrdat a honit čuráky, i když by Kerndlovka jeden takový ocas potřebovala do ruky místo mikrofonu. Zřejmě by nevydala cédo s touhle naivní sračkou. Klip chce vypadat hodně světově. Že má obrazovou filtraci na hovno, to už je vedlejší, hlavně, že zpěvačka vypadá, jak když jde dělat casting k Larry Flintovi. Zpěvačka tedy cílí na dravý sexappeal. Pak už si může zpívat co chce. I kdyby ten klip dostal ještě lepší fazonu, stejně na něm poznám, že ho dělal režisér, co nemá šajn o střihu, kameru namrdal do rozplizlých barev a zpěvačce se vlepil laciný sexy vzhled. Ano, je to hrozný český klip, který může konkurovat akorát sám sobě, protože u nás není těžké překonat za pár korun točené hudební klipy, které mají už v základu špatný koncept. Když chce někdo zpívat a vzhlíží se ve světových pěveckých vzorech, není na tom nic zvláštního, ale neměl by hudebně obtěžovat. K hudební produkci je vhodná garáž, dvorek, sklep. Tereza se v těch prostorech neztratí. Nemá se ani s čím ztratit. Hudební shluk mně chybět nebude. Taky bych měl něco pochválit, když to úplně neodbouchnu. Dobrá, Tereza, jedině Tereza, je toho (vizuální) záchranou. 40% ()