Freddie Mercury & Montserrat Caballé: Barcelona

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Velká Británie, 1987, 4 min

DarthArt

Dneska je rockový svět nacpaný různými (většinou špatnými) pokusy o kombinaci kytarové hudby a opery! Jó, to když to v šestaosmdesátém rozbalil Freddie Mercury a přizval si k tomu Monserrat Caballé, to byla jiná jízda! Hlasy jako zvon, scéna jako zvon, pravé umělecké dílo, přitom pořád na pomezí popcornové zábavy! Tohle prostě nikdy jiný než Freddie Mercury nedokázal a nedokáže! P.S. Vzkaz většině tzv. symfo-metalových kapel: Poslechněte si laskavě Mercuryho desku Barcelona a pak ukončete činnost! ()

Rozjimatel

Zrejme jediná vec z Freddieho sólovej tvorby, ktorá sa kvalitou vyrovná vrcholnej tvorbe Queenu. Skvelé! Na pokusy kombinovať populárnu hudbu s operou sa inak pozerám s veľkým dešpektom, kvôli skúsenostiam s kapelami, s ktorými sa akoby vrece roztrhlo, ale toto je úplne iná liga! Komentár DarthArta mi v tomto hovorí z duše. Video je takého decentnejšieho charakteru (tá scéna inak vyzerá veľmi dobre), k hudbe sa ale perfektne hodí (má to také rozprávkové kúzlo). ()

corpsy

V tomto prípade je vizuál zatlačený do úzadia audiom. Nehovorím, že by sa nedalo natočiť niečo pre diváka príťažlivejšie, ale zrejme by to paradoxne zase odvracalo sluch diváka. O 5 rokov neskôr to do olympiády sadlo, ako prdelka na nočník. ()