Epizody(7)

Shimazaki Akira nesouhlasí s politikou společnosti, ve které pracuje a která se soustředí na ochranu jen mocných a významných VIP klientů. A protože vidí svůj cíl práce někde jinde, založí si vlastní agenturu. Jeho nenadálý odchod nesedí jeho bývalým spolupracovníkům z Hinode Security. Především Takanashi Masaya je velice podezřívavý a rozhodne se zjistit pravdu. (Lex.San)

Lex.San

První řada měla v roce 2018 docela ohlas, hlavně mezi fanoušky Kimury. Já se sice mezi ně přímo neřadím, ale Ando Lloyd patří mezi mé oblíbené série. I tak jsem BG rád zhlédnul – přeci jen Eguchi a Kamikawa jsou mí oblíbení herci. A musím říct, že jsem tehdy nebyl tak nadšený jako ostatní, dostal jsem totiž naservírovaný klasický japonský seriál s každodenním trápení celé plejády postav napříč společenským spektrem. Zachraňovala to tehdy hlavně parta z Hinode Security, protože upřímně, ač se jednalo o seriál z prostředí ochranky, tak spíš šlo o klasickou pracovní tématiku, kde jen Kimura  předvedl pár chvatů a schytal pár ran. I tak tehdy seriál stál za můj čas. Dal jsem proto tedy šanci druhé sérii, o které jsem před pár dny ani nevěděl. Byl jsem sice trochu skeptický, protože se druhá řada obešla bez Kamikawy (logicky) a i bez Eguchiho. Tvůrci tentokrát vsadili na duo Kimura/Saito a musím říct, že se mi trefili do vkusu. Druhá řada je dle mého povedenější než ta předchozí. Větší dynamika jí sedla a dokázala přebít i trochu prázdnější místa. Závěr by na můj vkus trochu rozvleklý, ale tohle pokračování si zaslouží hodnocení jako lepší nadprůměr – 3* (7/10) ()