silentname

"Howard Lovecraft & The Undersea Kingdom" je sequel k filmu "Howard Lovecraff & The Frozen Kingdom". Keď som zistil, že tento film bude mať pokračovanie, skoro som onemel. Prišlo mi to ako absolútne hlúpy vtip. Prečo robiť pokračovanie k filmu, ktorý dokopy skoro nikto nevidel a okrem toho bol skutočne mizerný? Možno preto, že by tam bol potenciál. A koniec koncov, pokračovanie môže napraviť reputáciu. Takže som bol aspoň z toho titulu, ako sa s týmto pán Sean Patrick O´Reilly popasuje tentokrát. Možno mu to tentokrát vyjde. Pravdou ale je, že tento film tiež nie je bohvieaký. Namiesto mizerného filmu tu máme ale tentokrát iba podpriemerný. Animácie filmu sú stále na úrovni prvého filmu a pokiaľ neviete čo som si o nich myslel tam, tak sú skutočne otrasné. Film by vyzeral lepšie v stop-motion animácii. Počítačové animácie nie sú dobrou voľbou na to, aby nám vytvorili tento svet. Potom je tu dabing filmu. Mám pocit, že sa tu herci ani nesnažili. Je to podané absoltúne bez života a emócií. To skutočne uberá filmu veľa bodov. Okrem toho mám pocit, že tvorcovia miestami ani nevedeli čo z toho urobiť. Prvý film bol príbeh o priateľstve, tentokrát je tu väčšie dobrodružstvo. Pre mňa je to pozitívna zmena, lebo minimálne je tento film zaujímavejší oproti svojmu predchodcovi. Chcel som vidieť kam sa dostaneme, mal som záujem pri tom vytrvať. A hoci si myslím, že film vôbec neriskuje a neskúša absolútne nič, tak minimálne bol spracovaný zaujímavejšie. Nové postavy sú celkom okey, no osobne by som bol radšej, keby tomu vedeli dať aspoň nejaký život a emócie. Lebo ten dabing zabíja všetko, čo by mohli ponúknuť. Nemôžem film osobne odporúčať. Ak sa vám z nejakého dôvodu páčil prvý film, alebo ste ho dali aspoň ako priemer, tak si myslím, že pokračovanie by ste mohli oceniť. Je to menej detinské a miestami možno strašidelnejšie, ale pre mňa zaujímavejšie. Ak ste neboli nadšení predtým, tak toto váš názor určite nezmení. Ale ja som aspoň spokojnejší, že ma to príjemne nakoniec prekvapilo. No to samozrejme neznamená, že by tento film bol dobrý. Tak ďaleko rozhodne nie sme. Hodnotenie: C- ()