Howard Lovecraft and the Kingdom of Madness

• Nový Zéland Howard Lovecraft and the Kingdom of Madness

silentname

Vyzerá to tak, že vášnivý projekt Seana Patricka O´Reillyho bude pokračovať a uvidíme kam nás dovedie nabudúce. Osobne len dúfam, že to bude konečne v lepšom filme, než boli prvé tri. Dávam mu palce hore za to, že v tvorbe pokračuje, no myslím si, že je to asi určené pre veľmi úzku skupinu divákov. Dokonca neviem či si táto séria nejakých divákov našla. Áno, ja som ich videl všetky 3, ale to je skôr z čisto morbídnej zvedavosti, lebo som úprimne prekvapený, že niekto do tohto ešte investuje peniaze a verí, že si nájde nejakých fanúšikov. Mimochodom začína to rekapituláciou predošlých udalostí. Ak by ste náhodou nevideli predošlé filmy, lebo pravda je taká, že asi ste ich ani nevideli. Ale tak poďme si už niečo povedať o tomto. "Howard Lovecraft And The Kingdom Of Madness" viac menej pokračuje v nastavenej latke predošlých filmov. Moc sa toho nezmenilo. Animácie sú stále rovnako špatné, dabing postáv je stále rovnako prvoplánový a nezvládnutý a postavy toho moc neponúknu. Vieme odhadnúť situácie, vieme čo sa bude diať a viac-menej všetko odhadnúť. Je tu pár vecí, ktoré trošku zamiešajú karty, no zachádzal by som do veľkých spoilerov a napriek tomu, že si toto asi nikto nepozrie nebudem kaziť dojem. Pre istotu. Každopádne v závere bude moment, kde pokiaľ ste si cenili priateľstvo medzi Howardom a Spotom môže byť celkom dobre zasiahnuté. Mne to bolo osobne vždy ukradnuté, no aj tak mám pocit, že istú ľútosť som cítil. Za oboch. Mark Hamill je tu asi najkvalitnejším hercom a asi vie dať svojej postave aj najviac charakteru a nejaké emócie tam prejdú. Jediné čo tomu nepomáha sú tie PS1 animácie, ktoré vyzerajú fakt otrasne. Je to tak lacné, že vizuálne sa žiadne emócie reálne nikdy nepretlačia z tohto filmu. A platí to aj o jeho dvoch predchodcoch. Odporúčať film nemôžem. Nemyslím si, že je to najhorším filmom v sérii, no som zvedavý, kedy sa objaví ďalšie pokračovanie. Pretože začínam úprimne veriť, že Sean Patrick O´Reilly v tejto sérii bude pokračovať aj napriek tomu, že to reálne nikto nepozerá. Ale neviem. Možno to nejakých hardcore fanúšikov niekde v Kanade skutočne má a je to obrovský hit. Nebudem súdiť. Hodnotenie: D+ ()

Playman odpad!

Naprostá zrůdnost. Od kvality animace až po samotný fakt, že takhle chce někdo zpracovat dílo (a život) H.P. Lovecrafta. ()