P.O.D.: Youth of the Nation

• USA Youth of the Nation
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2001, 4 min

Real Tom Hardy

Neviem ako ostatným, mne však prvú dekádu nového milénia evokuje pár podpriemerných hororových filmov, séria American Pie, Megan Fox, predovšetkým ale nu-metal, Linkin Park, album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water a charakter zvuku, ktorý mi do uší vnáša skladba 'Youth of the Nation' z bohovského albumu Satellite. Každý musí presne vedieť, čo tým myslím, bez toho, aby som to vysvetľoval, preto nebudem. Naspäť k veci. Skladba inšpirovaná streľbami na amerických školách rieši primárne práve túto problematiku celkom (pre mňa) zaujímavým a opačným spôsobom. Videoklip obsahovo aj vizuálne v rámci subžánru a v danom čase nadpriemer. --- (s/o Maroš) ------------------ KLIP: 3* / SKLADBA: 5* ()

• V klipe mala byť pôvodne aj scéna, v ktorej dievča sedí na kapote auta, ktoré ide po diaľnici. Viacom a MTV túto časť cenzurovali vystrihnutím. (Real Tom Hardy)
  • Výlet autom naprieč Amerikou. ktorý môžeme v klipe vidieť, štartuje v New York City s cieľovou destináciou Venice Beach v Los Angeles cez Západnú Pennsylvániu. (Real Tom Hardy)