Přebytečná zátěž

• USA Beast of Burden

Sean je zkušený pilot letadel. Pracoval pro vojenské letectvo. Jeho manželka je smrtelně nemocná, Sean musí sehnat peníze na její léčbu. Proto si bokem přivydělává a doručuje černé nelegální zásilky. Jeden let ale změní vše, na co byl doposud zvyklý. Do kokpitu letadla nad mraky mu postupně volá manželka, policisté a zástupci drogového kartelu. Sean potřebuje peníze, ale musí si vybrat, na kterou stranu se přikloní. Buď přivede kartel policistům do rukou, nebo půjde proti policii a zachrání manželku, kterou mu zatím kartel unesl. DEA mu vyhrožuje vězením, kartel zase tím, že ublíží jeho ženě. Sean sestřelí policejní dron, který ho sleduje. Blíží se k místu doručení. Kontaktuje manželku, která je svázaná v autě drogových dealerů. Manželka našla klíče a ujíždí z místa. Seanovi došlo palivo a s letadlem havaruje do mokřad... (TV Prima)

MickeyStuma

Zemřelo jim dítě a ona se dozvěděla, že má rakovinu vaječníků. On ve snaze vydělat peníze na její léčbu bez jejího vědomí vezme práci převozu ilegálního nákladu svým malým letadlem. Jenomže se to všechno prostě zkomplikuje. Jednoduchý thriller v podstatě rozdělený na dva díly. V první polovině si děj všímá pouze Seana, kolem kterého se to všechno točí, právě za kokpitem malého letadla. Jen sedí, pilotuje a vyřizuje hovory. A právě v tom je jádro věci, na kterém je stavěn i dánský snímek ze stejného roku pod českým distribučním názvem 'Tísňové volání' (2018). Ano. Stejně jako u tohoto snímku by se i tento dal označit jako one-man-show, ve kterém sledujeme pouze počítání pilota. Dramatický děj tak vyvěrá pouze s konverzací. V rámci emocí a rozvíjející se psychologie stavu bezmoci a zoufalství jedince, to rozhodně není lehká role, ale dá se říct, že si s ní Daniel Radcliffe poradil úměrně dobře. Jenomže tato konverzační atmosféra se v polovině stopáže radikálně mění. Postupně nám jsou obrazotvorně odhalovány osoby, se kterými ve svém letadle telefonuje a pomalinku se vynořují veškeré okolnosti dané problematiky. Vlivem toho, že je Sean nucen do těžkého rozhodnutí, které při špatné volbě může skončit i tragicky, se vlastně nejedná o nic originálního. Čím víc se blíží závěr snímku, tím víc sílí napětí a akčnost. Vše se přesune na zem a skončí to tak, jak asi každý předpovídá. Kdyby se tvůrci drželi oné one-man-show, snímek by silně konkuroval právě zmíněnému počinu 'Tísňové volání.' Takhle z toho vzešla podivná nerozvážnost, jak to tvůrci vlastně v pojetí mysleli. Počáteční dějový minimalismus se postupně mění v akci, čímž po divácké stránce vzniká pocit, že se najednou skočilo do jiného filmu. Druhá polovina celého vyprávění se tak naopak přibližuje spíše ke snímku 'Noční jízda' (2013). Jako celek se to docela bortí hlavně svou nerozvážností daných okolností ve snaze diváka zaujmout. Zpočátku je vybudované určité napětí v oblasti tajemna a hádanek, aby se vše nakonec hodilo přes palubu a divákům se jako vyvrcholení předhodilo zcela něco jiného. ()

rublik05 odpad!

Účast na tomto nesmyslném nízkorozpočtovém dramatu byl od Harryho Pottera opravdu velký krok vedle. Díky Bohu za relativně krátkou stopáž, protože mít tohle o 15 minut víc, tak bych to asi už nedal. Nemůžu si pomoct, ale od začátku na mě snímek působí dost nesympaticky, je plný nelogických scén a hlavní postava v podání Daniela Radcliffa nestojí za nic. Děj, kterému chybí jakákoliv dramatičnost, neobsahuje ani žádné zásadní zvraty či překvapení. Závěr je totálně odfláknutý, v podstatě diváka jen utvrdí v pocitu, že právě zbytečně ztratil téměř hodinu a půl svého života. Zkrátka takový extrémně nudný, nesmyslný a zbytečný film. 0/10. ()

jirkaslava

Jedna hvězda za Harryho Pottera. Skoro až do konce jsem se bál aby to nemělo ještě druhý díl o tom jak zase letí domů... ()

jokino

Film pre mňa nebol úplne zlý, ale scenáristicky a dejovo akosi totálne nedotiahnutý. Snaží sa byť akoby napínavou drámou / thrillerom, ale nedarí sa mu. Tápe v tme a nevie odkiaľ - kam. Prakticky končí akoby v polke filmu, kde by človek očakával postupné rozuzlenie a vysvetlenie vyvíjajúceho sa deja. Ale nekoná sa, iba v drobných náznakoch.. ()

Heywood odpad!

Kdysi dětská filmová hvězda, dnes ubožák na3. To je Radcliffe, který ještě nenatočil slušný film. Tento odpad jsem nedokázal dokoukat, jak to bylo naprosto nemožné. Snad aby si ten chudák užíval vydělaných peněz, protože na herectví prostě nemá a ten námět je tak zoufale tuctový a okoukaný, prostě bída a bída. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Ace.A.T.L.

Je mi to líto, ale víc jak 1* tomuhle dát nemůžu. Film o pilotovi, flashbakách do svýho života a klišé omáčce kolem vydírání. Nemastný, neslaný, přebytečný. Za mě 1* a NEDOPORUČUJU ()

kalimaskry

Tak ať se Daniel R.snažil, jak chtěl, tak to prostě neutáhl. Se divím, že se mu scénář líbil... 3* jen kvůli němu, jinak film o ničem. ()

darius1706

To nám takhle Harry Potter zestárl. Dokonce mu i strniště narostlo. Koště vyměnil za letadlo, i když lítá ve stejném počasí, jako v díle s mozkomory. V nové koleji už není ani Ron, ani Hermiona, ale jsou tam nějací vejlupci a policajti. Místo hůlky a zaklínadel už používá pistolku, kterou je schopný za letu z okýnka skolit i vojenský dron. No a taky se asi rozvedl s Ginny, místo ní si našel protivnou, hysterickou a evidentně, podle dialogů, které spolu vedou, retardovanou krávu. On Harry taky nebyl nejostřejší tužka v penále, tak se k sobě lépe hodí. Teď se místo bystrozorování živí jako indický pracovník call centra kdesi v oblacích. No a takhle bychom mohli pokračovat. Nicméně vážně - Daniel se dodnes nenaučil hrát. Scénárista byl evidentně imbecil, čumět hodinu a půl na to, jak někdo letí letadlem a pořád mu někdo volá nějaké hovadiny, to je fakt zážitek. Dramatičnosti asi mělo přidat to, že se pořád hrozně klepe v nějakých turbulencích, či co, ale moc to nezabralo. Dialogy jsou na úrovni pomocné školy, nevěřil jsem ani tomu, když hlavní postava začne zabijákovi do telefonu vykládat o tom, že jeho žena má ráda mlíko - chvíli jsem myslel, že ho požádá, ať jí ho koupí. Závěrečnou scénu jsem nepochopil, jak se dokázali všichni eliminovat. A závěrečný souboj byl opravdu k smíchu. Neviděl jsem moc horších filmů. Nicméně od odpadu ho uchránilo to, že i tak nějaké horší filmy jsou a že tenhle si moc velké ambice na počin století nedělal. Bylo to opravdu těsné, ale horší jedna hvězda. ()