foto

Pablo Schreiber

  • nar. 26.4.1978 (38 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pablo Schreiber se narodil 26. dubna 1978. Je kanadský herec. Pablo se narodil v Hippies komunitě v Ymiru v Britské Kolumbii. Jeho otec a nevlastní bratr Liev se také věnují herectví. Matka Lorraine je kanadská psychoterapeutka. Pablo dostal jméno podle Chilského básníka Pabla Nerudy, neboť měl jeho otec zalíbení v literatuře. 

Ve 12 letech se jeho rodiče rozešli a Pablo se s otcem přestěhoval do Seattlu ve Washingtonu. Po střední škole se Pablo zapsat na univerzitu v San Francisku. Později přešel na univerzitu Carnegie Mellon v Pittsburghu v Pennsylvanii a promoval v roce 2000.

Jeho první výraznější role byla v seriálu Jenji Kohan Tráva (Weeds), kde si zahrál v 7. sérii Demetriho Ravitche - dodavatele trávy pro Nancy Botwinovou (Mary-Louise Parker). V řijnu 2012 přijal Schreiber roli v americkém seriálu Orange is the new black (Oranžová je nová černá), kde napsala scénář opět Jenji Kohan. Hraje zde George Pornstache Mendeze. 

V roce 2014 vyhrál cenu We Love to Hate you v Young Hollywood Awards. V roce 2015 byl nominovaný na cenu Emmy jako nejlepší herec ve vedlejších rolích. 

Pablo má syna Timotea Schreibera a čtyři sourozence.

KajusaK

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace