Sedm krvavých orchidejí

• Itálie

Sette orchidee macchiate di rosso

Seven Blood-Stained Orchids

Sedem krvavých orchideí

Thriller / Horor

Itálie / Západní Německo, 1972, 92 min

• JohnnyD

Ďalšie fádne giallo so síce obstojným body i boobie countom, no mizerne zrežírovaný, s nezaujímavým príbehom a úplne mizerným rozuzlením a finále. Len pre giallo-kompletizátorov.(28.9.2016)

Talianske Giallo Umberta Lenziho, ktorý k tomuto druhu pristúpil celkom seriózne, avšak zabudol okrem iného na horor a des ako taký. Príbeh je tradičný, vrah zabíja ženy s potešením, nie však vždy mu to ide dobre. Pred ich smrťou sa ich snaží vydesiť rôznymi spôsobmi, nijako zložitými a premyslenými, ale keďže ich smrť nebola nejako moc vygradovaná, Lenzi použil túto vrahovu predohru, aby tie scény mali aspoň nejakú atmosféru. Neuškodilo by tomu, keby sa film trocha prestrihal, použilo sa viac tmy a hudba sa viac obmieňala. Lenzi zohnal do filmu celkom pekné devy na vraždy, avšak u niektorých bola škoda, že ich nevyužil na nahotu. Sette orchidee macchiate di rosso je tradičné, priemerné, ničím nevyčnievajúce Giallo, ktoré však priaznivcov neurazí, ale ani nenadchne. U mňa má rozhodne väčšiu hodnotu napr. Giallo od Argenta – Tenebre, ktoré ponúka rozhodne viac hororu.(10.8.2007)

Průměrné giallo které se bohužel ztratí na poli jeho dalších slavnějších žlutých kamarádů. Vlastně je to takový moc obyčejný a jediný čím tohle dílo vyniká je vrah, kterej je skvěle napsanej a sehranej. Prsíčka vydíme celkem často a vraždy jsou celkem pěkné. A hlavně tu máme opět dokonalou vizualizaci co se barev týče. Byl jsem poměrně spokojen, ale už jsem bohužel viděl i o dost lepší Gialla.(28.11.2010)

• dr.horrible

To že je to až žalostne zle napísané aj zahrané by sa ešte možno nejak prekusnúť dalo, ale keby to nebola tak strašná nuda.A tak blbé aby to bola sranda to tiež neni, takže je to vlastne iba nuda. Mal som v pláne si Lenziho napozerať viacej, toto ale na začiatok nebol najlepší film.(23.8.2012)

Príjemné giallo, ktorého silná stránka je začiatok a koniec. Na začiatku vidíme hneď niekoľko vrážd v krátkych časových intervaloch. Vraždy sú celkom dobré spravené, dosť krvi a príjemne vás na film naladia. Potom bohužiaľ začína tá nudnejšia časť, kde vidíme iba vyšetrovanie, získavanie dôkazov a indícii. Koniec je perfektný, úžastné vyvrcholenie ako v každom gialle. Asi nikto by dopredu neodhalil vraha... 70%.(16.8.2010)